Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?

Porady

Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?

Ulubione1

Zadaniem wszystkich urządzeń elektronicznych jest ułatwianie nam życia. Podobnie jest w przypadku miksera stacjonarnego – robot ten, pomaga nam między innymi podczas przygotowywania pysznych ciast. Kiedyś nasze babcie wszystko musiały robić ręcznie – zaczynając od ubijania białek, na ucieraniu polewy kończąc. Dzisiaj mamy o wiele łatwiej – wszystko zrobi za nas mikser – mu musimy go jedynie uruchomić. Urządzenie to, dokładnie ubije, wymiesza – a my możemy się zrelaksować i odpocząć.

Mikser stacjonarny – taki super mikser
Mikser stacjonarny nieco różni się od bardzo popularnego miksera ręcznego – tutaj, stacją roboczą jest nasza podstawa wraz z misą. Do podstawy podłączony jest korpus z różnymi końcówkami. Mikser stacjonarny należy do bardzo wydajnych urządzeń – jego moc może sięgnąć nawet 1000 W. Dzięki wysokiej mocy ciasto gotowe jest o wiele szybciej – dzięki czemu zaoszczędzamy zarówno czas, jak i energię. Mikser stacjonarny posiada wiele poziomów prędkości, dzięki czemu możemy dopasować prędkość mieszania do rodzaju ciasta. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą pojemnością misy – to od nas zależy jaką wielkość urządzenia wybierzemy. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę liczbę domowników oraz to, jak często mamy zamiar korzystać w tego urządzenia.
Pomimo tego, że mikser stacjonarny 'może wszystko' to wciąż są to dość rzadko kupowane urządzenia. Wiele osób traktuje je jako urządzenia specjalistyczne, których miejsce jest w restauracjach itp. Tymczasem, sprzęt ten daje większe możliwości i są wygodniejsze niż tradycyjne miksery ręczne.

 

Poznaj mikser planetarny
Zupełnie inną grupę urządzeń stanowią miksery planetarne. Te urządzenia tak naprawdę mają nieskończoną ilość dostępnych funkcji. Mikser planetarny możemy tak rozbudować, że z powodzeniem będzie mógł on zastąpić nawet kilkadziesiąt innych urządzeń. Są one uważane za najbardziej funkcjonalne urządzenia dostępne na rynku. Ich specyficzne działanie – 'ruch planetarny' sprawia, że urządzenia te są niezwykle pożądane.

 

Mikser stacjonarny – co warto wiedzieć przed zakupem?
Decydując się na zakup miksera stacjonarnego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jeśli trochę się przygotujemy, to unikniemy rozczarowania i wybierzemy model, który będzie służył nam przez długie lata. Pierwszym bardzo ważnym aspektem jest moc urządzenia. Moc będzie bezpośrednio wpływać na wydajność urządzenia. Większa moc zapewni szybszą pracę miksera – dzięki czemu 'praca' będzie wykonana znacznie szybciej. Drugą bardzo ważną sprawą jest hałas. Wiele osób podczas zakupów o tym zapomina, ale przecież mikser to dość głośne urządzenie. Jeśli przeszkadzają nam odgłosy towarzyszące miksowaniu to warto wybrać urządzenie, którego głośność oscyluje w granicach 65 dB(A). Ponadto, powinniśmy zwrócić uwagę na wykonanie urządzenia – warto wybrać model, który jest wykonany estetycznie, a poszczególne elementy są dobrej jakości.

Zobacz również

Piekarnik zwykły czy piekarnik parowy?

Piekarnik zwykły czy piekarnik parowy?

Jak działa piekarnik parowy? Piekarnik parowy to dość specyficzne urządzenie. Łączy on bowiem...

Marmury do kuchni – zalety

Marmury do kuchni – zalety

Elegancki, ale... Marmurowi zarzuca się, że jest szczególnie chłonny. Można go...
Komentarze (1)
1
Gość
Nibylandia
2017-09-25 14:56:18

Nie wyobrażam sobie nie mieć miksera stacjonarnego - to naprawdę dużo ułatwienie. Robot miksuje, a ja zajmuję się czymś innym :)

Twój komentarz
Ocena