Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?

Porady


Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?

Zadaniem wszystkich urządzeń elektronicznych jest ułatwianie nam życia. Podobnie jest w przypadku miksera stacjonarnego – robot ten, pomaga nam między innymi podczas przygotowywania pysznych ciast. Kiedyś nasze babcie wszystko musiały robić ręcznie – zaczynając od ubijania białek, na ucieraniu polewy kończąc. Dzisiaj mamy o wiele łatwiej – wszystko zrobi za nas mikser – mu musimy go jedynie uruchomić. Urządzenie to, dokładnie ubije, wymiesza – a my możemy się zrelaksować i odpocząć.

Na zdjęciu: Smeg

Mikser stacjonarny – taki super mikser

 

Mikser stacjonarny nieco różni się od bardzo popularnego miksera ręcznego – tutaj, stacją roboczą jest nasza podstawa wraz z misą. Do podstawy podłączony jest korpus z różnymi końcówkami. Mikser stacjonarny należy do bardzo wydajnych urządzeń – jego moc może sięgnąć nawet 1000 W. Dzięki wysokiej mocy ciasto gotowe jest o wiele szybciej – dzięki czemu zaoszczędzamy zarówno czas, jak i energię. Mikser stacjonarny posiada wiele poziomów prędkości, dzięki czemu możemy dopasować prędkość mieszania do rodzaju ciasta. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą pojemnością misy – to od nas zależy jaką wielkość urządzenia wybierzemy. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę liczbę domowników oraz to, jak często mamy zamiar korzystać w tego urządzenia. Pomimo tego, że mikser stacjonarny 'może wszystko' to wciąż są to dość rzadko kupowane urządzenia. Wiele osób traktuje je jako urządzenia specjalistyczne, których miejsce jest w restauracjach itp. Tymczasem, sprzęt ten daje większe możliwości i są wygodniejsze niż tradycyjne miksery ręczne.

 

Poznaj mikser planetarny

 

Zupełnie inną grupę urządzeń stanowią miksery planetarne. Te urządzenia tak naprawdę mają nieskończoną ilość dostępnych funkcji. Mikser planetarny możemy tak rozbudować, że z powodzeniem będzie mógł on zastąpić nawet kilkadziesiąt innych urządzeń. Są one uważane za najbardziej funkcjonalne urządzenia dostępne na rynku. Ich specyficzne działanie – 'ruch planetarny' sprawia, że urządzenia te są niezwykle pożądane.

 

Mikser stacjonarny – co warto wiedzieć przed zakupem?

 

Decydując się na zakup miksera stacjonarnego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jeśli trochę się przygotujemy, to unikniemy rozczarowania i wybierzemy model, który będzie służył nam przez długie lata. Pierwszym bardzo ważnym aspektem jest moc urządzenia. Moc będzie bezpośrednio wpływać na wydajność urządzenia. Większa moc zapewni szybszą pracę miksera – dzięki czemu 'praca' będzie wykonana znacznie szybciej. Drugą bardzo ważną sprawą jest hałas. Wiele osób podczas zakupów o tym zapomina, ale przecież mikser to dość głośne urządzenie. Jeśli przeszkadzają nam odgłosy towarzyszące miksowaniu to warto wybrać urządzenie, którego głośność oscyluje w granicach 65 dB(A). Ponadto, powinniśmy zwrócić uwagę na wykonanie urządzenia – warto wybrać model, który jest wykonany estetycznie, a poszczególne elementy są dobrej jakości.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/mikser-stacjonarny-czy-warto-w-niego-jeszcze-inwestowac-2097.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/swiat-robotow-kuchennych-rodzaje-roznice-wady-i-zalety-2092.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/czy-warto-kupic-mikser-stacjonarny-2365.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/przydatne-w-kuchni-sprzety-agd-2945.html

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Nibylandia

Nie wyobrażam sobie nie mieć miksera stacjonarnego - to naprawdę dużo ułatwienie. Robot miksuje, a ja zajmuję się czymś innym :)

Zobacz również


Łączy nas kuchnia. Promocyjna oferta Franke 2016


Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon remontowy. Planowana modernizacja...

Ciemna kuchnia, czyli jak rozjaśnić kuchnię bez okna


Okno w kuchni jest luksusem, na który niestety wiele z nas nie może sobie...

Kuchnia otwarta a zamknięta – porównanie


Lokum kuchenne połączone z salonem czy może osobne pomieszczenia? Nowoczesność czy...