Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?

Porady

Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?

Ulubione1

Zadaniem wszystkich urządzeń elektronicznych jest ułatwianie nam życia. Podobnie jest w przypadku miksera stacjonarnego – robot ten, pomaga nam między innymi podczas przygotowywania pysznych ciast. Kiedyś nasze babcie wszystko musiały robić ręcznie – zaczynając od ubijania białek, na ucieraniu polewy kończąc. Dzisiaj mamy o wiele łatwiej – wszystko zrobi za nas mikser – mu musimy go jedynie uruchomić. Urządzenie to, dokładnie ubije, wymiesza – a my możemy się zrelaksować i odpocząć.

Mikser stacjonarny – taki super mikser
Mikser stacjonarny nieco różni się od bardzo popularnego miksera ręcznego – tutaj, stacją roboczą jest nasza podstawa wraz z misą. Do podstawy podłączony jest korpus z różnymi końcówkami. Mikser stacjonarny należy do bardzo wydajnych urządzeń – jego moc może sięgnąć nawet 1000 W. Dzięki wysokiej mocy ciasto gotowe jest o wiele szybciej – dzięki czemu zaoszczędzamy zarówno czas, jak i energię. Mikser stacjonarny posiada wiele poziomów prędkości, dzięki czemu możemy dopasować prędkość mieszania do rodzaju ciasta. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą pojemnością misy – to od nas zależy jaką wielkość urządzenia wybierzemy. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę liczbę domowników oraz to, jak często mamy zamiar korzystać w tego urządzenia.
Pomimo tego, że mikser stacjonarny 'może wszystko' to wciąż są to dość rzadko kupowane urządzenia. Wiele osób traktuje je jako urządzenia specjalistyczne, których miejsce jest w restauracjach itp. Tymczasem, sprzęt ten daje większe możliwości i są wygodniejsze niż tradycyjne miksery ręczne.

 

Poznaj mikser planetarny
Zupełnie inną grupę urządzeń stanowią miksery planetarne. Te urządzenia tak naprawdę mają nieskończoną ilość dostępnych funkcji. Mikser planetarny możemy tak rozbudować, że z powodzeniem będzie mógł on zastąpić nawet kilkadziesiąt innych urządzeń. Są one uważane za najbardziej funkcjonalne urządzenia dostępne na rynku. Ich specyficzne działanie – 'ruch planetarny' sprawia, że urządzenia te są niezwykle pożądane.

 

Mikser stacjonarny – co warto wiedzieć przed zakupem?
Decydując się na zakup miksera stacjonarnego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jeśli trochę się przygotujemy, to unikniemy rozczarowania i wybierzemy model, który będzie służył nam przez długie lata. Pierwszym bardzo ważnym aspektem jest moc urządzenia. Moc będzie bezpośrednio wpływać na wydajność urządzenia. Większa moc zapewni szybszą pracę miksera – dzięki czemu 'praca' będzie wykonana znacznie szybciej. Drugą bardzo ważną sprawą jest hałas. Wiele osób podczas zakupów o tym zapomina, ale przecież mikser to dość głośne urządzenie. Jeśli przeszkadzają nam odgłosy towarzyszące miksowaniu to warto wybrać urządzenie, którego głośność oscyluje w granicach 65 dB(A). Ponadto, powinniśmy zwrócić uwagę na wykonanie urządzenia – warto wybrać model, który jest wykonany estetycznie, a poszczególne elementy są dobrej jakości.

Zobacz również

Czysta mikrofalówka, czysta żywność

Czysta mikrofalówka, czysta żywność

Otwieram mikrofalówkę, a tam brud! Często zdarza się, że podgrzewana w kuchence mikrofalowej...

Ceramiczna powłoka w naczyniach – czy warto?

Ceramiczna powłoka w naczyniach – czy warto?

O co chodzi z tą ceramiką? Powłoka ceramiczna należy do naturalnych materiałów. Nie posiada...
Komentarze (1)
1
Gość
Nibylandia
2017-09-25 14:56:18

Nie wyobrażam sobie nie mieć miksera stacjonarnego - to naprawdę dużo ułatwienie. Robot miksuje, a ja zajmuję się czymś innym :)

Twój komentarz
Ocena