Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Tych błędów nie popełniaj – czyli co robimy...

Porady


Tych błędów nie popełniaj – czyli co robimy źle podczas urządzania kuchni

Nie każdy ładnie śpiewa, nie każdy ładnie rysuje – nie każdy również potrafi aranżować wnętrza. Nie każdy ma wyczucie stylu i nie każdy potrafi wyobrazić sobie jaki układ mebli kuchennych sprawdzi się najlepiej. Często zabieramy się za coś, o czym nie mamy pojęcia co w konsekwencji może prowadzić do.. remontów! Kuchnia jest pomieszczeniem, który naprawdę wymaga dobrego ustawienia. Musi być wygodna, funkcjonalna ale też ładna! Dziś przedstawimy wam najczęstsze błędy w urządzaniu kuchni.

Otwarte półki? Ładne ale...

Przed wybraniem odpowiednich mebli warto zastanowić się ile miejsca chcemy na nie przeznaczyć i jak mają wyglądać. Warto wziąć pod wagę gdzie chcemy umieścić lodówkę, piekarnik i zmywarkę – lepiej zadecydować o tym, zanim jeszcze wybierzemy meble. Otwarte szafki i półki są ładne – jednak decydując się na ten typ zabudowy musimy być świadomi tego, iż będą one wymagać częstego sprzątania. Jeżeli koniecznie chcemy coś eksponować i pokazać lepiej zdecydować się na przeszklone szafki.

Meble na miarę

Wysokość, na której umieścimy szafki należy dostosować do swojego wzrostu, a nie do popularnie wyznaczonych standardów. To my będziemy codziennie sięgać do górnych szafek, dlatego powinny one się znaleźć na dopasowanej do nas wysokości. Zbyt wysoko umieszczone szafki będą wymagały od nas korzystania z krzesła, co znacznie mniejszy komfort z korzystania. Równie ważna jest wysokość na której umieszczony będzie blat roboczy i dolne szafki. Tutaj zbyt niska wysokość sprawi, że nieustannie będziemy się garbić.

Nie zapomnij o grzejniku

Często zdarza się, że w euforii urządzania nowego mieszkania zapominamy o dość istotnych kwestiach. Zdarza się, że zamówione meble zasłaniają nasze okno lub grzejniki, bo przecież totalnie zapomnieliśmy o ich istnieniu. Kuchnia musi mieć nieograniczony dostęp do kaloryferów – jest miejscem, w którym panuje dość duża wilgoć i niedostateczne dogrzanie tego pomieszczenia może skutkować rozwojem pleśni.

Zlewozmywak musi być pod ręką

Zlewozmywak należy do najczęściej używanego elementu w kuchni. Warto zadbać, aby znalazł się w odpowiednim miejscu. Musimy mieć do niego stały, nieograniczony dostęp, dlatego średnim pomysłem jest umieszczanie go gdzieś w rogu, na końcu kuchni. Może nie należy do zbyt ładnych elementów, jednak prawda jest taka, że korzystamy z niego bardzo często.

Zacznij już na początku

Urządzanie kuchni jest z pewnością ekscytującym zadaniem, należy jednak trzymać się pewnych zasad. Kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna – to w niej codziennie będziemy przygotowywać posiłki i je spożywać, dlatego powinna być wygodna. Już podczas budowy powinniśmy zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych instalacji i mebli – unikniemy w ten sposób dodatkowych remontów i zmian w przyszłości.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Shuttersy, czyli drewniane okiennice – modny dodatek do...


Shuttersy coraz bardziej zyskują na popularności i nic w tym dziwnego, bowiem mają...

Gorąca Hiszpania w centrum Twojego mieszkania


Nowoczesność przy jednoczesnym odwołaniu do tradycji. Oryginalność łączona z...

Powiew Orientu, czyli bambusowa kuchnia


Wbrew obiegowym opiniom bambus nie jest wcale delikatny i nietrwały. To materiał...