Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Mikser stacjonarny, czyli twój przyjaciel robot

Porady


Mikser stacjonarny, czyli twój przyjaciel robot

Mikser należy do urządzeń, które ułatwiają nam przygotowanie szczególnie ciast. Jeszcze kilkanaście lat temu nasze mamy musiały białka ubijać ręcznie – trwało to wszystko o wiele dłużej niż dziś. Teraz całą 'czarną robotę' robi za nas mikser, my musimy go tylko włączyć. Mikser stacjonarny dokładnie wymiesza, ubije – my w tym czasie możemy odpoczywać.

Na zdjęciu: Studio Pinio

Taki trochę lepszy mikser

Mikser stacjonarny to urządzenie, którego stacją roboczą jest podstawa z misą. Do niej, mocowany jest korpus z końcówkami. Jego moc potrafi sięgać do 1000 W, dzięki czemu nasze ciasto jest szybciej gotowe, niż na przykład w przypadku miksera ręcznego. Urządzenie to, posiada ponad dziesięć poziomów prędkości, które pozwalają nam idealnie dopasować prędkość mieszania do naszych potrzeb i rodzaju ciasta. Na rynku dostępne są liczne modele, różniące się między sobą między innymi pojemnością misy – są nawet takie, które mieszczą cztery litry. Dostępne na rynku modele, różnią się też między sobą jakością wykonania oraz ceną.


Rzadko kupowane

Miksery stacjonarne uważane są za urządzenia specjalistyczne i stosunkowo rzadko są kupowane do celów domowych. Są one wygodniejsze niż miksery ręczne i dają większe możliwości, dlatego jest to tym bardziej dziwne, że są rzadko kupowane.


Mikser planetarny – lepszy kuzyn

Osobną kategorią mikserów są miksery planetarne. Są to urządzenia, które mają nieograniczone możliwości rozbudowy i zmian funkcji. Niektóre modele mikserów planetarnych potrafią zastąpić aż trzydzieści urządzeń kuchennych. Duże możliwości rozbudowy tych urządzeń sprawiają, że miksery planetarne są uważane za wielofunkcyjne roboty kuchenne. Posiadają one planetarny system mieszania, dlatego są bardzo pożądane.


Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem miksera stacjonarnego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów, które mogą wpłynąć na nasze zadowolenie z zakupionego urządzenia. Na początku należy zwrócić uwagę na moc. Moc określa maksymalną wydajność urządzenia – im wyższa moc, tym szybciej i dłużej może pracować nasze urządzenie. Moc należy dostosować do czynności, które zamierzamy tym mikserem wykonywać. Cięższe ciasta, wiadomo, będą wymagały większej mocy. Warto również zwrócić uwagę na hałas, który jest wytwarzany podczas pracy urządzenia. Jeżeli cenisz sobie ciszę, to poszukaj modelu oscylującego w granicach 65 dB(A). Oprócz mocy i głośności należy zwrócić uwagę na ogólne wykonanie urządzenia. Zwróć uwagę na jego wykończenie i dodatkowe elementy – całość powinna wyglądać trwale i estetycznie.


Musisz go mieć!

Mikser z pewnością przyda się w każdym domu. Mikser stacjonarny zrobi wszystko za nas – my musimy tylko włączyć guzik i ustawić moc obrotów. Nie musimy nawet kierować urządzeniem – jest to naprawdę wygodna opcja. Charakteryzują się dość dużą mocą, dlatego poradzą sobie nawet z bardzo ciężkimi ciastami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Włączniki i gniazda elektryczne – gdzie je funkcjonalnie...


Urządzanie kuchni zazwyczaj zaczyna się od pewnej inspiracji, która przeradza...

Nowoczesne okapy kuchenne. Jakie warianty możliwe?


Kuchnia już dawno w rozumieniu konsumentów przestała być wyłącznie miejscem...

Bateriowy zawrót głowy


Bateria. Niby jeden z najmniejszych kuchennych elementów, jednak niezwykle istotny....