Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesne mechanizmy w Twojej kuchni

Porady


Nowoczesne mechanizmy w Twojej kuchni

Świat cały czas się zmienia. Technika biegnie do przodu, wynajdujemy coraz to nowsze sprzęty i urządzenia. Oprócz innowacyjnych sprzętów, które towarzyszą nam podczas każdego dnia, do naszych domów prosto z rąk producentów mebli przychodzą nowe rozwiązania. Sprytne mechanizmy, inteligentne meble – wszystko po to, aby wbić się w idealny minimalizm, czyli aktualnie panujący trend.

Na zdjęciu: Studio Meblolux

Trzaskające drzwi i szuflady? To już przeżytek!


Ile razy zdarzyło Wam się zapomnieć i przez przypadek zbyt mocno pchnąć szufladę? Ile razy, ktoś wyprowadził Was z równowagi trzaskając drzwiczkami od szafek? Zapomnij o tym! Nowoczesne meble są balsamem dla naszych uszu. Innowacyjne systemy zamykające sprawiają, że szuflady i szafki same bezszelestnie się zamykają.

 

 

Szafki otwierane do góry


Świetnym rozwiązaniem, szczególnie w kuchni o małym metrażu mogą okazać się szafki otwierane do góry. Takie szafki zwiększają ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni – mamy więcej miejsca i o takie szafki nie można się 'nadziać' tak jak w przypadku szafek bocznych tradycyjnych. Mechanizm otwierania do góry pozwala na utrzymanie szafki w otwartej pozycji tak długo, aż nie zdecydujemy jej zamknąć.

 

 

Kosze cargo – wąskie szafki to nie problem


Kosze cargo są chyba najlepszym rozwiązaniem na wykorzystanie wąskich, głębokich przestrzeni w Twojej kuchni. Dzięki nim, na stosunkowo małej i ciężkiej do zagospodarowania przestrzeni bez problemu przechowasz bardzo duże ilości produktów. Kosze cargo dają Ci nieograniczony dostęp do wszystkich (nawet głęboko schowanych) rzeczy – wysuwasz je wraz z całą zawartością. Dostępne na rynku w różnych rozmiarach, najmniejsze zaczynają się od 15 cm szerokości – więc 'wciśniesz' je naprawdę wszędzie!

 

 

Niepasujące klamki? Koniec z tym!


Chcąc wpasować się w aktualnie panujące trendy minimalizmu producenci mebli zaczynają powoli eliminować uchwyty do szafek i szuflad. Zamiast nich inwestują w nowoczesne systemy – wystarczy lekko docisnąć front szuflady, a ona sama się otworzy. W ten sposób meble tworzą czystą, lśniącą, gładką powierzchnię, która w całości tworzy idealną, minimalistyczną i elegancką całość.

 

 

Nowy hit – uchwyty na naczynia


Mimo, że już chwile są dostępne na naszym rynku, nadal są jeszcze rzadko spotykane w Polskich domach. Mowa o uchwytach na naczynia, w szczególności na talerze. Chronią one talerze przed przesuwaniem się wewnątrz szuflady i rozbiciem. Jeden taki uchwyt zmieści nawet dwanaście talerzy, co ułatwia przechowywanie i utrzymanie talerzy w idealnym porządku.

 

 

Nowoczesność ułatwi Ci życie


Wszystkie nowoczesne mechanizmy w kuchni mają na celu zwiększenie komfortu naszej kuchni. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni, łatwość użytkowania, oszczędność czasu i przede wszystkim minimalistyczny wygląd. Często najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego warto zastanowić się, czy nie warto zastosować ich u siebie. Samo-domykające się szuflady, szafki otwierane do góry – wszystkie innowacyjne rozwiązania ułatwią pracę i umilą nam czas spędzony w kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia (z) marzeń faceta


Jeżeli chodzi o wystrój mieszkania, często to właśnie kobiety przejmują...

Rodzaje płyt kuchennych


Płyta, na której ustawiasz naczynia podczas gotowania powinna odznaczać się...

Jak wybrać okap wyspowy?


Kuchnia z wyspą robi wielkie wrażenie i daje duże możliwości użytkowe. Nic więc...