Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Nowoczesne okapy kuchenne. Jakie warianty...

Porady

Nowoczesne okapy kuchenne. Jakie warianty możliwe?

Ulubione0

Kuchnia już dawno w rozumieniu konsumentów przestała być wyłącznie miejscem roboczym, którego użytkowanie ograniczać się ma wyłącznie do przyrządzania posiłków i ich spożywania. Dla wielu domowników właśnie to pomieszczenie stanowi świetne miejsce do biesiadowania, organizacji imprez rodzinnych, niedzielnych obiadów. Jest to coraz częściej przestrzeń uznawana za centrum domostwa, a co za tym idzie obiekt mający wyróżniać się przede wszystkim swą dekoracyjnością. Niewątpliwie pomocny w ozdobieniu naszej kuchni będzie nowoczesny okap.

Jak lampy


Istnieje niesamowicie szeroki wachlarz rozlicznych rodzajów okapów, które są dzisiaj bardzo chętnie proponowane przez producentów mocno wymagającym klientom. Nie zapominajmy, że projektanci sprzętów AGD, poza oczywiście zwracaniem uwagi na aspekt techniczny czyli mechanizm montowany w prezentowanych w swej ofercie urządzeniach gospodarstwa domowego, starają się zainteresować także poprzez nietuzinkowy design maszyn. Okapy akurat są do tego najlepszym „materiałem". Patrząc na to, jak rozliczne są dostępne na chwilę obecną formy pochłaniaczy kuchennych, zdecydowanie można stwierdzić, że kreatorzy stylu puszczają wodze fantazji, zaskakując coraz to różniejszymi wizualizacjami. Okapy, jakie wyróżniają się innowacyjnością wyglądu ale także i dużą dekoracyjnością to między innymi wentylatory przypominające wielkie oprawy lamp. Są one do złudzenia przypominające klosze oświetleniowe. Mimo, że cechuje je z reguły dość wysoka cena widniejąca na metce, to warto się na nie zdecydować chociażby po to, aby stworzyć aranżację kuchenną odznaczającą się unikatowością i niebanalnością wystroju.

 

Warianty ukryte


Kolejny model niestandardowych okapów to warianty schowane. Jak to rozumieć? Otóż chodzi o tzw. „zamaskowane" pochłaniacze, które są w zręczny sposób ukrywane w podwieszanym suficie. Można je także schować za zabudową. Szczególnie ten typ okapów jest polecany przy stylizacjach minimalistycznych, w jakich stawia się na prostotę konstrukcji meblowych, elegancję i niezagracanie przestrzeni kuchennej. Wraz z biegiem czasu prawdziwą furorę na rynku sprzętów AGD, właśnie poprzez swoją nowoczesność, robią okapy nablatowe. Są one świetnym rozwiązaniem dla stosunkowo nie za dużych pomieszczeń. W praktyce polega to na zupełnym zredukowaniu zabudowy górnej. Nie trzeba się na nią decydować, bo i po co, skoro wentylator w momencie zapotrzebowania da się swobodnie wysunąć z blatu. Jest to rozwiązanie także dla tych, którzy chcą akurat ten element wyposażenia kuchni sprytnie schować, aby nie rzucał się w oczy.

Zobacz również

Jaką baterię kuchenną wybrać?

Jaką baterię kuchenną wybrać?

Współczesna kuchnia a bateria kuchenna W nowoczesnych kuchniach to właśnie detale mają...

Biała kuchnia – jaki blat do niej pasuje?

Biała kuchnia – jaki blat do niej pasuje?

Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To tutaj spędzamy...
Komentarze (1)
1
Gość
milena
2016-06-23 14:04:13

Nowoczesne okapy są naprawdę stylowe! To już nie to, co było kiedyś.

Twój komentarz
Ocena