Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesne okapy kuchenne. Jakie warianty...

Porady


Nowoczesne okapy kuchenne. Jakie warianty możliwe?

Kuchnia już dawno w rozumieniu konsumentów przestała być wyłącznie miejscem roboczym, którego użytkowanie ograniczać się ma wyłącznie do przyrządzania posiłków i ich spożywania. Dla wielu domowników właśnie to pomieszczenie stanowi świetne miejsce do biesiadowania, organizacji imprez rodzinnych, niedzielnych obiadów. Jest to coraz częściej przestrzeń uznawana za centrum domostwa, a co za tym idzie obiekt mający wyróżniać się przede wszystkim swą dekoracyjnością. Niewątpliwie pomocny w ozdobieniu naszej kuchni będzie nowoczesny okap.

Jak lampy


Istnieje niesamowicie szeroki wachlarz rozlicznych rodzajów okapów, które są dzisiaj bardzo chętnie proponowane przez producentów mocno wymagającym klientom. Nie zapominajmy, że projektanci sprzętów AGD, poza oczywiście zwracaniem uwagi na aspekt techniczny czyli mechanizm montowany w prezentowanych w swej ofercie urządzeniach gospodarstwa domowego, starają się zainteresować także poprzez nietuzinkowy design maszyn. Okapy akurat są do tego najlepszym „materiałem". Patrząc na to, jak rozliczne są dostępne na chwilę obecną formy pochłaniaczy kuchennych, zdecydowanie można stwierdzić, że kreatorzy stylu puszczają wodze fantazji, zaskakując coraz to różniejszymi wizualizacjami. Okapy, jakie wyróżniają się innowacyjnością wyglądu ale także i dużą dekoracyjnością to między innymi wentylatory przypominające wielkie oprawy lamp. Są one do złudzenia przypominające klosze oświetleniowe. Mimo, że cechuje je z reguły dość wysoka cena widniejąca na metce, to warto się na nie zdecydować chociażby po to, aby stworzyć aranżację kuchenną odznaczającą się unikatowością i niebanalnością wystroju.

 

Warianty ukryte


Kolejny model niestandardowych okapów to warianty schowane. Jak to rozumieć? Otóż chodzi o tzw. „zamaskowane" pochłaniacze, które są w zręczny sposób ukrywane w podwieszanym suficie. Można je także schować za zabudową. Szczególnie ten typ okapów jest polecany przy stylizacjach minimalistycznych, w jakich stawia się na prostotę konstrukcji meblowych, elegancję i niezagracanie przestrzeni kuchennej. Wraz z biegiem czasu prawdziwą furorę na rynku sprzętów AGD, właśnie poprzez swoją nowoczesność, robią okapy nablatowe. Są one świetnym rozwiązaniem dla stosunkowo nie za dużych pomieszczeń. W praktyce polega to na zupełnym zredukowaniu zabudowy górnej. Nie trzeba się na nią decydować, bo i po co, skoro wentylator w momencie zapotrzebowania da się swobodnie wysunąć z blatu. Jest to rozwiązanie także dla tych, którzy chcą akurat ten element wyposażenia kuchni sprytnie schować, aby nie rzucał się w oczy.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
milena

Nowoczesne okapy są naprawdę stylowe! To już nie to, co było kiedyś.

Zobacz również


Jak kupić mikser?


Mikser należy do tych sprzętów AGD, które niezwykle przyspieszają i umilają naszą...

Kominowy, podszafkowy czy wyspowy? Wybierz z nami odpowiedni...


Od pewnego czasu okap stał się integralnym elementem każdej kuchni. Nie tylko idealnie...

Innowacja w kuchni. Lightboard Frames by Franke


Nowoczesna kuchnia to wnętrze komfortowe, piękne i dobrze zorganizowane, ale przede...