Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kilka faktów o robotach kuchennych

Porady

Kilka faktów o robotach kuchennych

Ulubione0

Czy wyobrażasz sobie pracę w kuchni bez robota kuchennego? Ten drobny sprzęt AGD stanowi dziś nieodłączny element każdej wzorowej gospodyni domowej. Patrząc jednak na szeroki wachlarz rozlicznych wariantów urządzeń tej kategorii dostępnych na rynku, ciężko jest się zdecydować na konkretny model. Poniżej postaramy się przybliżyć parę wartościowych informacji na temat robotów.

Wiele w jednym


Posiadanie robota kuchennego to komfort gotowania i pieczenia. Za pomocą zaledwie jednego, małego urządzenia AGD można wykonywać szereg rozmaitych rodzajów czynności niezbędnych do realizacji podczas klasycznego pichcenia. Nowoczesne funkcje charakteryzowanych maszyn pozwalają zarówno na mieszanie składników, jak i ucieranie mas, ubijanie jajek, rozdrabnianie grubszych i twardszych kawałków artykułów spożywczych, siekanie warzyw, miażdżenie owoców, a nawet krojenie w plastry. Wszystko, co tylko chcemy. Wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik i na tym naszej fatygi byłby koniec. W zakresie dotychczas występujących na rynku AGD rozlicznych wariantów robotów kuchennych wydziela się miksery, blendery, malaksery, roboty z misą, roboty bez misy, urządzenia wielofunkcyjne.

 

Co do czego?


Mikser to robot niesamowicie przydatny na co dzień. Pozwala miksować produkty, ubijać pianę, zagniatać ciasto a nawet wcierać. Blender będzie z kolei idealnym rozwiązaniem dla osób preferujących zupy-kremy, sosy czy przeciery. Rozdrabniacze umożliwiają bowiem zmiksowanie na gładko nawet wielkich cząstek warzyw czy owoców. Jest to także niezawodny sprzęt przy przygotowywaniu koktajli czy jedzonka dla naszej pociechy. Malaksery z kolei sprawdzą się zarówno w miksowaniu, jak także w szatkowaniu oraz wyrabianiu ciasta. Z powodów chociażby praktycznych, warto postawić na modele z misą. W ten sposób nie trzeba będzie jedną ręką nieporęcznie trzymać urządzenia, a drugą przysuwać naczynia. To jest dużo bardziej wygodne i funkcjonalne. W obrębie sprzętów wielofunkcyjnych wyróżnia się natomiast jeszcze jeden, odrębny podział na roboty tradycyjne, czyli takie, w których miksowanie obydwa się w jednym kierunku oraz planetarne, w jakich mieszadła obracają się wielokierunkowo.

 

Jakie opcje dodatkowe?


Im bardziej nowoczesny robot kuchenny zakupimy, tym więcej wydamy, ale też dokonamy lepszej inwestycji. Urządzenie wydające się być dość kosztownym wydatkiem, bo niekiedy nawet rzędu kilku tysięcy złotych, jest w gruncie rzeczy oszczędnością. Jak to możliwe? Kupując wielofunkcyjny model opisywanego sprzętu, możemy śmiało zrezygnować z dodatkowych urządzeń AGD takich jak sokowirówka, maszynka do mięsa, młynek do kawy czy wyciskarka do czosnku. Nie trzeba nam również będzie szatkownicy czy krajalni. Wszystkie te standardowe prace przeprowadzimy wygodnie w naszym praktycznym za pomocą naszego nowoczesnego robota kuchennego. Innowacyjne warianty charakteryzowanego urządzenia AGD odznaczają się posiadaniem dodatkowo blokady chroniącej przed nieodpowiednim montażem czy funkcji łatwego oczyszczania. Wiele modeli wyposażonych jest też w specjalny schowek na przewód oraz ograniczającą ślizganie się urządzenia podstawę. Coraz więcej producentów zapewnia wypuszczanym na rynek sprzętom zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zobacz również

Jak dobrze zorganizować swoją kuchnię?

Jak dobrze zorganizować swoją kuchnię?

Porządki w szafkach W pierwszej kolejności powinniśmy zrobić porządek w szafkach kuchennych....

Dotknij i otwórz – czyli nowoczesny minimalizm

Dotknij i otwórz – czyli nowoczesny minimalizm

Wszędzie minimalizm   Najnowsze trendy stawiają na minimalizm. Producenci mebli dbają o...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena