Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak kupować mikser?

Porady

Jak kupować mikser?

Ulubione0

Drobny sprzęt AGD okazuje się niesamowicie przydatny w realizacji codziennych czynności kuchennych. Zdecydowanym numerem jeden w dziedzinie efektywnego pichcenia okazuje się mikser. Mimo, iż stanowi nie wiodące ale dodatkowe urządzenie wyposażenia pomieszczenia kuchennego, potrafi skutecznie zastąpić nie jedną specjalistyczną i drogą maszynę.

Najważniejsze kryteria doboru


Decydując się na zakup miksera nie ma sensu stawiać na najtańsze modele dostępne na rynku. W zakresie tych akcesoriów gospodarstwa domowego istnieje szereg zaawansowanych technicznie wariantów mikserów, które odznaczają się przede wszystkim wielofunkcyjnością. Zanim wsadzisz do sklepowego koszyka pierwszy lepszy sprzęt, który wpadnie Ci w ręce, warto abyś sprawdził czy dokonywany zakup jest inwestycją opłacalną. W poszukiwaniach optymalnego wariantu miksera dobrze jest się skoncentrować na tym, aby urządzenie było poręczne oraz proste w montażu i bezproblemowe w obsłudze. W końcu chodzi o to, aby opisywany typ asortymentu kuchennego nie utrudniał, a upraszczał wykonywanie codziennych prac domowych. Istotną cechą jest także komfort przechowywania. Wygodnie jest zawiesić mikser na ścianie. Będzie łatwo dostępny, zawsze „na widoku", a do tego nie zajmie przestrzeni w kredensie. Dobrze również, jeżeli mikser posiada specjalny schowek na przewód, który często montowany jest w obudowie.

 

Liczy się środek

 

Sama konstrukcja miksera, jaki ma nam służyć w obowiązkach kuchennych to nie wszystko, co jest istotne podczas nabywania tego rodzaju urządzenia. Szczególnie ważny jest mechanizm. Musimy zwrócić uwagę na to jaka jest moc sprzętu. Niemal wszystkie obecnie dostępne warianty nowocześniejszych mikserów posiadają funkcję turbo umożliwiającą dynamiczną, błyskawiczną pracę maszyny na maksymalnych obrotach. Nie trzeba przechodzić stopniowo z poziomu na poziom, ale przez kilkanaście sekund możemy miksować na najwyższych parametrach. Przydaje się to chociażby wtedy, gdy próbujemy wyrobić odpowiednie ciasto na placka. Generalnie, lepiej jest wybierać droższe sprzęty, które odznaczają się lepszą mocą silnika, bowiem wtedy mikser podziała dłużej, nawet przy intensywnej eksploatacji. Co więcej, istotny jest też hałas wytwarzany przez robota. Nie powinien być zbyt głośny.

 

Dodatkowe bajery

 

Współczesne modele mikserów charakteryzują się rozmaitością opcji. Producenci coraz częściej decydują się na wyposażenie omawianych sprzętów w różnorakie mieszadła, jakie mogą wykonywać wielorakie ruchy – zarówno obracać się dookoła, jak też przemieszczać się góra-dół. To pozwala na idealne zmiksowanie składników i nietworzenie się grudek. Wartym zakupu jest model z miską mocowaną na stojaku. To po prostu jest znaczące udogodnienie przy częstym użytkowaniu urządzenia. Jest sprawniej i szybciej, bo nie męczymy się, trzymając mikser w ręce. Niesamowicie praktyczne są miski, które mają na spodzie przymocowane gumowe podkładki. Dzięki tak banalnemu rozwiązaniu pojemnik nie przesuwa się i jest stabilny, przywierając do podłoża. Najnowsze warianty mikserów mają także niekiedy miskę obracalną, która przekręca się w trakcie korzystania ze sprzętu, co daje sposobność precyzyjnego połączenia produktów.

Zobacz również

Wesołych Świąt od Max Kuchnie

Wesołych Świąt od Max Kuchnie

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele miłości oraz refleksji dotyczących...

5 sposobów na przytulną kuchnię

5 sposobów na przytulną kuchnię

Zabawa światłem Chcąc nieco ocieplić kuchenne pomieszczenie warto postawić na magię świateł....
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena