Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Akcesoria kuchenne, w które warto zainwestować

Porady


Akcesoria kuchenne, w które warto zainwestować

To czy w realizacji codziennych czynności domowych będziesz efektywny, zależne jest między innymi od zapewnionego sobie „wsparcia", pomocnego w wykonywaniu rutynowych prac. Przydatne okazują się zwłaszcza wysokiej jakości, nowoczesne akcesoria kuchenne, jakie gwarantują funkcjonalność i wygodę. A zatem co przydałoby się mieć zawsze pod ręką?

Obcinarka do folii


Tego nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym. Pomyśl, ile razy marnowałeś czas, starając się delikatnie wyjąć folię spożywczą, aby nie doprowadzić do jej zerwania czy zagniecenia. Niekiedy, przez zbyt długotrwałe poświęcanie temu uwagi zagapiłeś się i nie zdjąłeś dania z kuchenki czy nie wyjąłeś blaszki z piekarnika. Rezultat był mało satysfakcjonujący – spalony obiad lub zakalec na cieście. Dzięki tak banalnemu narzędziu, jakim jest obcinarka do folii masz sposobność odcinania fragmentów materiału komfortowo, szybko i sprawnie. Czynność, która doprowadzała Cię do frustracji z wygodnym przyborem będzie łatwa oraz przyjemna. Obcinarki są przeznaczone do cięcia folii aluminiowej oraz spożywczej.

 

Uchwyt do przypraw

 

Ile razu zdarzyło Ci się, że zamiast kilkunastu minut poświęcanych na przyrządzenie posiłku, straciłeś drugie tyle na szperanie w szafce? Wiadomo – nie wszystkie produkty da się mieć „na widoku", ale możesz ułatwić sobie segregowanie takich drobiazgów jak słoiczki czy opakowania z przyprawami, trzymając je zawsze pod ręką. Do tego, aby z jednej strony mieć szybki dostęp do produktów wyżej wymienionych, a z drugiej zachować porządek i ład w pomieszczeniu kuchennym służą specjalne uchwyty zaprojektowane celowo do przechowywania przypraw. Akcesoria tego typu są przeznaczone zarówno do postawienia wewnątrz pojemnej szuflady, jak także na blacie roboczym czy półce. To, co poszukujemy będzie zawsze łatwo dostępne oraz estetycznie ułożone.

 

Pęseta do ości

 

Prawdziwym „zbawieniem" dla wielu gotujących okazuje się pęseta do ości. To prosty konstrukcyjnie przyrząd, przeważnie wykonany ze szlachetnej stali, który przypomina standardową, dobrze znaną szczególnie paniom pęsetę kosmetyczną. Jest to typ przyborów kuchennych, jaki wykorzystywany jest podczas obróbki ryb. Pozwala na dokładne wyjęcie wszelkich ości. Tego rodzaju akcesoria przydają się chociażby podczas organizacji Wigilii, gdy chcemy właściwie, po staropolsku przyrządzić tradycyjnego karpia po grecku czy w galarecie. Ponadto pęseta kuchenna służy także do skubania kur z resztek opierzenia. Stalowe przybory nadają się do mycia w zmywarce.

 

Szczypce do szypułkowania truskawek

 

Praktyczne i bardzo funkcjonalne okazują się także profesjonalne szczypce do szypułkowania truskawek. Można dzięki nim znacząco uprościć oraz przyspieszyć pracę przy obróbce owoców. Pozostawiają truskawki w idealnym stanie przy jednoczesnym dokładnym usunięciu zbędnej szypułki. Są komfortowe w użytkowaniu, do tego wykonane z reguły ze stali, więc są bardzo wytrzymałe i niepodatne na deformacje. Nadają się do czyszczenia w zmywarce. To precyzyjny gadżet ułatwiający robienie deserów, przetworów czy koktajli.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu angielskim


Dziś, jest o wiele łatwiej jeżeli planujemy przeprowadzkę lub mały remont. W...

Lodówka – jak ją kupować?


Kuchnia jest z pewnością najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To...

Główny spryskiwacz / ramię natryskowe nie obraca się w...


Zmywarka jest urządzeniem, którego używamy niemal na co dzień, gdyż pozwala nam...