Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Innowacyjny design w kuchni – zero zbędnych...

Porady


Innowacyjny design w kuchni – zero zbędnych elementów

Obecny trend dominujący w dekoratorstwie pomieszczeń domowego zacisza opiera się w głównej mierze na swego rodzaju minimalizmie. Skromność, ale w wyszukanym stylu pozwala na stworzenie wnętrz prostych, lecz nie ubogich pod względem designu. Co taka wizualizacja wnętrza daje? O tym przekonasz się we fragmentach poniższych.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Harmonia numerem jeden
Innowacyjność przejawiająca się w postawieniu nie na drobiazgi, ale na to, co konkretne i zarazem niezbędne w codziennym, komfortowym funkcjonowaniu to nadrzędna kwestia, jeżeli chodzi przede wszystkim o wystrój kuchni. Cztery kąta tego lokum naszego domu czy mieszkania powinny być funkcjonalne, praktyczne i do tego estetyczne. Nowoczesność w kuchni to istny strzał w dziesiątkę – forma, która pozwala na to, aby w satysfakcjonujący użytkownika sposób móc urządzić nasze pomieszczenie kuchenne dokładnie tak, aby przypadło nam do gustu, lecz również było niesamowicie użyteczne na co dzień. W ten sposób zyskamy ład, brak nieeleganckiego zagracenia, jakie bardzo często towarzyszy małym obiektom kuchennym na siłę przez domowników upiększanym. To czysta harmonia w nowatorskiej i niebanalnej formule oraz spójna i świetnie zgrana wizualnie całość.

 

Serce domu
Kuchnia stanowi centrum każdego jednego lokalu mieszalnego. Musi być ona urządzona w taki sposób, aby oddawała jak najlepiej charakter całego mieszkania, a co za tym idzie również i nasz. W związku z tym, warto zrezygnować z byle jakich dodatków czy zbędnych elementów designu, bez których spokojnie moglibyśmy się obejść i które nie są tak bardzo istotne. Postawmy na takie części wyposażenia kuchennego, które rzeczywiście są w naszej opinii ważne i potrzebne, pamiętając także o tym, że motyw urządzania kuchni tylko biorąc pod uwagę aspekt funkcjonalności to już niedzisiejsze myślenie. Teraz równie bardzo jak praktyczność liczy się także i kwestia wizualna. Do przysłowiowego lamusa odeszły już przestarzałe i starodawne kuchnie bez duszy. Współcześni lokatorzy nauczyli się, że dom to wizytówka porządnego gospodarza, więc nie ma mowy o półśrodkach. Kuchnia nowoczesna to taka, która pasuje do domowników oraz panujących wśród nich zwyczajów i nawyków. Tym samym śmiało można rzec, iż jest to wnętrze indywidualnie urządzane, ale nie pomijane, jeżeli chodzi o aspekt dekoracyjności.

 

Dwie pieczenie na jednym ruszcie
Stawiając na kuchnie w pionierskim wydaniu mamy sposobność naprawdę sensownego połączenia praktyczności z estetyką. To, co uchodzi dziś za solidne i warte zakupu, jako inwestycja na lata jest jednocześnie wyjątkowo luksusowe. Przykładem tego jest chociażby tak popularna teraz zabudowa meblowa typowo kuchenna, która dominuje w coraz większej ilości domów, mieszkań czy szeregówek. Po prostu to kwintesencja tego, co niezbędne jest w standardowym obiekcie mieszkalnym, niezależnie od liczby domowników czy też bez względu na ich gust, upodobania bądź zasobność portfela. Wystarczy wspomnieć o innowacyjnych, połyskliwych i bardzo eleganckich kuchenkach czy imponujących designem wyspach kuchennych, które stanowią prawdziwą ozdobę przykuwającą uwagę tuż po przekroczeniu progu kuchni. Ponadto nie zapominajmy również, że przy zabudowie realizowanej na wymiar mamy sposobność skoncentrowania się wyłącznie na tym, co jest faktycznie ważne w aranżacji kuchennej, odrzucając jednocześnie zbędne drobiazgi, które niepotrzebnie zapychają lokum mieszkalne wielu mieszkań w starym designie.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
mikarmi

Ta aranżacja jest niezwykle piękna i inspirująca. Proste rozwiązania faktycznie dają poczucie, że każde element ma swoje miejsce. Takie formy od teraz są moim źródłem inspiracji!;)


5
Edyta

Kuchnia to serce domu. Warto zaaranżować ją tak, abyśmy się czuli w niej jak najlepiej. Ja uwielbiam swoją kuchnię, mogę spędzać w niej długie godziny - co niestety skutkuje dodatkowymi kilogramami.

Zobacz również


Urban rustic, czyli jak stworzyć sielskie wnętrze w...


Czy styl rustykalny może odnaleźć się w miejskich wnętrzach? Oczywiście! Świadczy o...

Podzielona na strefy


Każda kuchnia powinna być przytulna, urządzona ze smakiem, przyjazna dla...

Ceramika na ścianie


Mimo wielu nowoczesnych, ciekawych i modnych materiałów ściennych wykorzystywanych do...