Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Wnętrza Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Wnętrza


Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Jeśli dekoracyjna glazura, sztukateria, ozdobne gzymsy, siemieniate drewno i wystawne ornamenty to zdecydowanie nie Twoja bajka, przy urządzaniu kuchennego wnętrza powinieneś postawić na aranżacje nowoczesne, bazujące na funkcjonalności oraz estetyce w pionierskiej postaci. O tym, jaki rodzaj stylu ustanowić wiodącym w Twym innowacyjnym kuchennym zaciszu, popatrz w akapity poniżej.

Na zdjęciu: Studio G&G Kolasa

Minimalizm w eleganckim ujęciu

 

Nowoczesne wnętrza kuchenne w dużej mierze opierają się na prostocie. Wszelkie elementy meblowe czy nawet dodatki bazują na nieskomplikowanych, zwykłych konstrukcjach – zazwyczaj o kształtach typowo geometrycznych. Dużą rolę pełnią w takich wizualizacjach szykowne i praktyczne zarazem akcesoria uzupełniające wystrój, do których zaliczyć należy m.in. wysokiej jakości żaluzje, wyspecjalizowane ekrany doświetlające z luksferów czy podświetlane od wewnątrz półki bądź szafeczki. Celem takiego designu staje się uzyskanie efektu jak największej przestronności. W związku z tym dominują tu przezroczyste, transparentne barwy, szkła oraz jasne drewna i pastelowe wykończenia. Kwintesencją jest także włączenie w ten rodzaj aranżacji części industrialnych, w tym metalowych nóżek czy uchwytów, które dają rezultat lekkości.

 

High tech w codziennym użytkowaniu

 

Wnętrza kuchenne wyposażone nowocześnie niekiedy przypominają sterylne pomieszczenia laboratoryjne, co uzyskiwane jest nie tylko poprzez jasność i przestronność, ale także przez zastosowanie szeregu rozmaitych sprzętów. Tak industrialny i „przejrzysty" styl określany jest mianem high-tech. Symbolem aranżacji okazuje się tu metal, szkło oraz niemal skomputeryzowany zestaw urządzeń – intuicyjna lodówka, kuchenka sterowana na pilota czy obsługiwana komórką, mikrofalówka z dotykowym panelem itd. Takie lokum nie ma być przytulne i swojskie, ale jak najbardziej praktyczne oraz jednocześnie higieniczne. Przeważają tu kombinacje bieli i szarości. Niesamowicie istotną rolę odgrywa również światło. W sferze oświetlenia lokatorzy preferujący styl high-tech stawiają na niewielkie reflektory przywieszane do sufitu, podświetlane gabloty kredensów czy halogenowe żarówki. Błysk nowoczesnych lamp odbija się w szklanych elementach typu blaty, płytkach na posadzce czy polerowanych metalach wierzchnich części urządzeń. Kuchnia w takiej postaci jest nieco chłodna, ale za to ogromnie innowacyjna.

 

Korzyści na co dzień

 

Nieważne, jaki nurt nowoczesnych aranżacji kuchennych ostatecznie wybierzemy do naszego lokum, zawsze możemy mieć gwarancję, iż to pomieszczenie będzie urządzone funkcjonalnie i z klasą. Innowacje wyżej przybliżone pozwalają na ergonomiczne i praktyczne zaprojektowanie wystroju, którego nadrzędną funkcją jest przede wszystkim zapewnienie domownikom maksymalnej użyteczności. Kuchnia w stylu modern jest równoznaczna z wygodą codziennego zastosowania. Jest to wnętrze przyjazne, bo wyjątkowo komfortowe tak dla małych dzieciaków, jak i ludzi niepełnosprawnych czy osób starszych. Pozwala na sprawną obsługę sprzętów, swobodne przemieszczanie się oraz szybkie realizowanie poszczególnych czynności. Przy okazji kuchnia w nowoczesnym wydaniu śmiało może być pokojem reprezentacyjnym, stanowiącym wizytówkę gospodarza.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu wiejskim czyli jaka?


W kuchni, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach naszego domu wszystkie elementy,...

Kuchnia w ziołach


Dania, sałatki nawet kanapki bez aromatycznych przypraw i świeżych ziół są...

Stary kredens w nowej kuchni


Remont kuchni, czy zmiana mebli nie musi od razu wiązać się z dużymi kosztami....

Ustawienia prywatności Polityka prywatności