Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Biała kuchnia z wyspą

Porady


Biała kuchnia z wyspą

Wszechobecna biel w projekcie aranżacji kuchni sprawia, że będzie to przestrzeń zarówno elegancka, jak i nowoczesna. Proste elementy zabudowy i dominujące lakierowane i pięknie połyskujące fronty szafek dają wrażenie przestronności i świeżości. Odpowiednio dopasowana do całości kuchenna wyspa wzbogaci wystrój również pod względem funkcjonalności i komfortu.

Na zdjęciu: Studio Vente

Urok nieskazitelnej bieli

Jak powszechnie wiadomo biały kolor nadaje wnętrzom lekkości i sprawia, że nawet pomieszczenia o niewielkim metrażu wydają się większe niż w rzeczywistości. W przypadku kuchni jest to bardzo ważne, szczególnie gdy nie mamy dostępu do naturalnego światła (tzw. ślepa kuchnia bez okna) lub jest on mocno ograniczony. Osoby planujące remont, odświeżenie czy aranżację nowej kuchni zazwyczaj kierują się błędnym przekonaniem, że biały kolor powoduje tylko więcej problemów z utrzymaniem należytej czystości. Jest to mit, ponieważ w przeciwieństwie do mebli ciemnych czy nawet czarnych, na białych frontach i jasnych blatach plamy z tłuszczu, kurz a nawet odciski palców są znacznie mniej widoczne. Nie oznacza to oczywiście, że białej kuchni nie musimy sprzątać tak samo często czy wystarczy mniej starannie przetrzeć widoczne powierzchnie. Pamiętajmy, że czystość i higiena w tym miejscu to bardzo ważne kwestie, ponieważ tutaj przygotowujemy – z reguły zdrowe – posiłki dla całej rodziny i wspólnie je spożywamy. Przestrzeń nie musi odstraszać sterylnym charakterem. Jeśli dobór dodatków będzie przemyślany, uda się wyczarować domowy przytulny nastrój nawet w nowoczesnym wnętrzu. Biel jest uniwersalna i dobrze komponuje się z wieloma innymi kolorami. Możemy więc wybrać kilka mocniejszych akcentów w postaci kolorowych akcesoriów czy nawet samego sprzętu AGD. Jednym z takich rozwiązań jest kuchenna wyspa. Jeżeli poczujemy chęć zmian, nie musimy narażać się na kosztowny remont, wystarczy zmienić kilka detali i biała kuchnia będzie zachwycać swoim nowym wcieleniem.

Wyspa – serce domowej kuchni

Jeśli mamy do zagospodarowania nieco więcej przestrzeni i możemy sobie pozwolić na otwarcie kuchni na salon, decyzja o połyskliwych białych frontach przypominających lustrzane tafle wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Idealnym dopełnieniem takiej nowoczesnej aranżacji, jednocześnie łagodnym przejściem pomiędzy kuchnią a częścią wypoczynkową, może być wyspa. Rozważmy zakup modelu w jakimś intensywnym a nawet jaskrawym kolorze. Producenci oferują wiele ciekawych propozycji, np. róż, fuksję, czerwień a nawet limonkę. Taki mocny akcent podkreśli niepowtarzalny urok i styl, zdecydowanie zrywając z surowym i zimnym wizerunkiem bieli. Dodatkowo zyskamy praktyczne miejsce, ponieważ odpowiednio zaplanowana wyspa pozwoli wygospodarować wiele dodatkowych schowków. W szafkach i szufladach znajdujących się pod blatem ukryjemy sprzęty i naczynia, które zawsze będą pod ręką. Wpłynie to pozytywnie na efektywność i wygodę.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Pierwszoplanowy aktor – stół


Nieważne czy jest duży czy mały, prostokątny, owalny czy okrągły. Najważniejsze,...

Popękana ściana – ciekawa ozdoba naszej kuchni


Ścianę w kuchni możesz potraktować na wiele sposobów. Możesz wybrać...

Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?


Od pewnego czasu prawdziwym hitem w dziedzinie szeroko pojmowanej sfery wykańczania...