Nowoczesna Kuchnia - Meble Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Nowoczesna Kuchnia - Meble Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Meble kuchenne Nowoczesna kuchnia Wyspa kuchenna – zalety zastosowania

Nowoczesna kuchnia


Wyspa kuchenna – zalety zastosowania

Jeszcze dekadę temu lokatorzy urządzający swe rodzinne gniazdko za standard wyposażenia pomieszczenia kuchennego uznawali klasyczny stół, któremu towarzyszyła określona liczba krzeseł. Niestety nawet bardzo stylowe i eleganckie meble zagracały z reguły małe wnętrza mieszkań, szczególnie tych usytuowanych w tradycyjnych blokach osiedlowych, psując tym samym całą estetykę lokum. Rozwiązaniem na miarę dwudziestego pierwszego wieku stała się natomiast innowacyjna wyspa kuchenna.

Na zdjęciu: Studio Vente

Piękno tkwi w prostocie

 

Największym plusem wyposażenia kuchennego zacisza w nowoczesną wyspę jest niesztampowy efekt wizualny, jaki ten zupełnie banalny z pozoru element aranżacyjny potrafi zdziałać. Niby to jedynie prosty, zwyczajny blat a jednak rezultaty stylizacyjne przy jego zastosowaniu są naprawdę imponujące. Wnętrze, w którym zamontowana zostaje elegancka wyspa nabiera wytworności, nowego wymiaru oraz szyku. Kuchnia staje się dużo bardziej gustowna i daleka od starodawnych wystrojów bazujących na zagracaniu przestrzeni, czym popadnie. Z wyspą kuchnia przestaje być szablonowa, zaś okazuje się pomieszczeniem unikatowym pod względem designu, luksusowym i oryginalnym.

 

Praktyczność w nowoczesności

 

Pomysł zainstalowania wyspy kuchennej pozwala na stworzenie lokum, które będzie bardzo funkcjonalne w jego codziennym użytku. Po pierwsze, mając tego rodzaju blat nie jesteśmy zmuszeni do kupowania nieco przestarzałych już kompletów narożnikowych czy stołów w wariancie klasycznym. Wyspa zastępuje i jedno, i drugie. Pod blatem ustawiamy wysokie krzesła zwane hokerami i od razu mamy gotową pełną aranżację a zarazem wnętrze staje się użyteczne i funkcjonalne. Przy takiej wyspie da się wspólnie jeść posiłki czy gotować. Przestrzeni mamy do wykorzystania nawet więcej niż przy standardowym stole. Dodatkowo nie zagracamy niepotrzebnie pokoju, zajmując jedynie minimalną powierzchnię naszej kuchni. Charakteryzowany blat pozwala także na gotowanie w większym gronie – swobodnie kilka osób może ustawić się po obu stronach wyspy. Dodatkowo jest to świetne miejsce do zagospodarowania na czas, gdy nie pichcimy. Na stałe mogą tam stać doniczki z ziołami, pojemniki na sztućce, suszarka na naczynia czy ekspres do kawy. Na zwykłym stole raczej takich elementów wyposażenia kuchennego nie wypadałoby umieścić.

 

Pomysłowy łącznik

 

Wyspa jest wskazana w szczególności w domach jednorodzinnych czy zabudowach szeregowych, gdzie powierzchni użytkowej jest naprawdę dużo. W takich lokalach mieszkalnych można sobie pozwolić na montaż blatu, gdyż przeważnie współczesne projekty wyżej wspomnianych form zakwaterowania bazują na zespoleniu w jedno, przejściowe wnętrze i kuchni, i pokoju dziennego. W związku z tym, wyspa może pełnić rolę swego rodzaju łącznika, który będzie zarazem barierą oddzielającą część praktyczną od części wypoczynkowej. Te dwie sfery, mimo że wykończone według aranżacji w tym samym stylu, muszą być jednakże od siebie należycie odgrodzone. W końcu salon pełni funkcje reprezentacyjne, z kolei kuchnia ma być lokum praktycznym. By te dwie kwestie jasno rozgraniczyć, konieczne jest zainwestowanie w wystroju właśnie w praktyczny element, który będzie wyraźnie podkreślał obie te części mieszkalne. Wyspa jest do tego idealna. Nie psuje estetyki obu pomieszczeń i jednocześnie łączy je w świetnie zgraną wizualnie całość. Ponadto pracując przy wyspie, mamy możliwość swobodnego rozmawiania z osobami przebywającymi w pokoju dziennym, co dodatkowo skraca dystans i sprawia, że całe wnętrze jest otwarte i przestronne.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Główne trendy w aranżacji kuchni w 2015 roku


Kuchnia 2015 to przede wszystkim kuchnia nowoczesna, doskonale zaplanowana, w której...

Kuchnia po japońsku


Marzysz o niepowtarzalnej kuchni, która będzie zarówno przytulna, jak i...

Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię półotwartą?


Współczesne kuchnie coraz częściej otwierają się na salony. Rozwiązanie to sprzyja...