Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia w stylu loft

Porady

Kuchnia w stylu loft

Ulubione0

Szykuje się gruntowny remont Twego kuchennego zacisza? Brak Ci pomysłu na to, jaki rodzaj aranżacji wybrać akurat do swego wnętrza? Jednym z designów, który w przypadku wizualizacji kuchni sprawdza się rewelacyjnie jest lokum w stylu loft. Taki wystrój nie jest ciężko stworzyć, ale trzeba trzymać się kilku prostych zasad.

Nieco industrialnie


Kuchnia oparta na schemacie loft wyróżnia się przede wszystkim niebanalnym zestawieniem dwóch najważniejszych w tym stylu materiałów wytwórczych – cegły oraz betonu. Zręcznie ze sobą połączone i wzajemnie przeplatające się, tworzą wnętrze niesamowicie klimatyczne. Nastrojowość to jednak nie wszystko, co uda się uzyskać decydując się na kuchnię o betonowych i ceglastych ścianach czy stropach. Opisywany design daje sposobność uzyskania pokoju oryginalnego, który będzie dodatkowo sprawiał wrażenie szczególnie przestronnego. Efekt loft bardzo często uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnych płytek, które będą wycinane z naturalnej cegły. W ten sposób nie dajemy na mury prawdziwego materiału, a mimo wszystko rezultat jest zachwycający. W opinii architektów wnętrz taka forma designu pozwala na stworzenie niepowtarzalnego charakteru. Ponadto nie da się ukryć, że mimo zmieniających się bezustannie trendów, surowość zwłaszcza w aspekcie modelowania pomieszczeń kuchennych jest w modzie i nie przemija niezależnie od panujących w danym momencie trendów.

 

Open space

 

Kolejną cechą niesamowicie wyróżniającą kuchnie oparte na stylu loft jest otwarta przestrzeń. Wnętrze charakteryzuje się przede wszystkim ogromną przestronnością, co natomiast uzyskuje się przez stosowne oświetlenie pomieszczenia. Światło oraz dobór lamp i żarówek odgrywa w tej aranżacji bardzo znaczącą rolę. Ponadto ten rezultat open space da się tworzyć poprzez wyburzanie ścian, na co domownicy nierzadko decydują się, chcąc zrobić z małej i wąskiej klitki wielkie i imponujące wnętrze. Kiedy zrobimy już taki krok designerski, zaleca się zainwestowanie również w porządną podłogę. Optymalnie, aby była ona drewniana. Jeżeli standardowy parkiet ze szlachetnego i naturalnego tworzywa jakim jest drewno nam z jakichś powodów nie leży, postawmy na równie estetyczne panele. Szczególnie pięknie prezentują się postarzane modele, które w stylu kuchni loft są strzałem w dziesiątkę. Przy drewnianym podłożu nie zapominajmy o ociepleniu pomieszczenia, do czego będzie przydatna właśnie wyżej wspomniana cegła. Nietuzinkowym rozwiązaniem przy open space okazuje się też pokrycie posadzki żywicą, co nie tylko idealnie wpisuje się w omawiany nurt architektoniczny, ale także jest bardzo solidnym wariantem, służącym bez zarzutów na lata. Ponadto taki design powiększy optycznie urządzane lokum.

Zobacz również

Innowacyjny sposób na oszczędność – czyli piekarnik 2 w 1

Innowacyjny sposób na oszczędność – czyli...

Nowoczesne podejście do potrzeb Piekarnik dwa w jednym z funkcją mikrofali to nowoczesne...

Czerwień w kuchennym zaciszu

Czerwień w kuchennym zaciszu

Efekt ponadczasowy Inwestycja w czerwoną kuchnię z pewnością nie jest przysłowiowym wydaniem...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena