Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Paryski styl w domowej kuchni

Porady


Paryski styl w domowej kuchni

Pomieszczenie kuchenne wcale nie musi być urządzane wyłącznie z myślą o praktyczności czy funkcjonalności. Równie istotne okazuje się zainteresowanie podczas kompletowania elementów wystroju kuchennego estetyką asortymentu. Nasze kuchenne cztery ściany powinny być przede wszystkim bardzo gustowne, bowiem stanowią w wielu gospodarstwach domowych kąt reprezentacyjny, będący centrum mieszkania. Na to pozwala styl francuski.

W sam raz

 

Cechą odróżniającą styl francuski w aranżacji kuchennej jest przede wszystkim stosowana ozdobność. Nie można nie stwierdzić, iż jest to nurt bazujący na wyszukanej luksusowości, w końcu skądś wzięło się popularne określenie „Francja elegancja". Niemniej jednak pomimo owej ekskluzywności, nie ma przesady w doborze dodatków. Jest to wizualizacja bardzo wytworna, ale na pewno przygotowana z umiarem, bez przepychu i nadmiaru akcesoriów uzupełniających wystrój, które mogłyby doprowadzić do zagracenia przestrzeni kuchennej. Wnętrza inspirowane trendami francuskimi są szykowne, ale nie kiczowate w swym bogactwie, jak to często jest chociażby przy przesadzonej wizualizacji glamour.

 

 

Przywiązanie do tradycji

 

Kuchnie francuskie wyróżniają się wielorakością pamiątek. Jest w nich pełno zabytkowych elementów meblowych, wręcz stylowych antyków. Ponadto ważne miejsce zajmują drobiazgi – rodzinne bibeloty przekazywane z pokolenia na pokolenie, przedmioty wynoszone ze strychu czy przywożone z domów babci czy dziadka. Nawet w takich pokojach jak robocza z założenia kuchnia można zauważyć ramki z fotografiami czy obrazy przedstawiające najbliższych. Te akcesoria dodatkowe przesądzają o tym, że mimo ekskluzywności kuchnia na wzór francuski nie przypomina wnętrza muzealnego, ale jest lokum ciepłym i przytulnym.

 

 

Autentyczność

 

Walorem kuchni francuskich jest nie tylko wyjątkowa estetyka, ale także swego rodzaju autentyczność, jaka wyróżnia te pomieszczenia. Ze względu na zastosowanie typowo naturalnych materiałów wytwórczych takich jak kamień, szkło, drewno nie ma w tych obiektach praktycznie nic sztucznego. Klimatyczności dodają też oryginalne tkaniny. Co ciekawe, meble nie są wymieniane zbyt często na nowe, nawet jeżeli ulegną uszkodzeniom. Można dostrzec zatem poobdzierane krawędzie stolików czy krzeseł, stare tapicerki. Jest to celowe po to, aby zachować prawdziwość pomieszczenia, pokazać, że jest to wnętrze użytkowe, w którym ktoś żyje i z którego ktoś korzysta. Nawet, jeżeli pewne zniszczone elementy są wymieniane na nowe, to i tak pozostają dokładnie w tym samym stylu, co cały mebel. Nie ma żadnych modyfikacji form czy designu. Bardzo ważną rolę pełnią także zasłony, które w kuchniach są bardzo istotne. Poza tym, że dodają uroku miejscu poprzez kreowanie nastrojowości, dodatkowo pozwalają stworzyć intymność lokum, do którego nie mają możliwości zajrzeć wścibscy sąsiedzi.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Beton w kuchni – wady i zalety rozwiązania


Beton stosowany w aranżacjach wnętrzarskich cieszy się niezwykłą popularnością,...

Kuchnia po góralsku, czyli kuchnia z Zakopanego


Jeżeli lubisz niebanalne wnętrza, a wyjazdy w góry są Twoją ulubioną formą...

Wystrój kuchni na Boże Narodzenie


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, który nacechowany jest...