Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Gorąca Hiszpania w centrum Twojego mieszkania

Porady


Gorąca Hiszpania w centrum Twojego mieszkania

Nowoczesność przy jednoczesnym odwołaniu do tradycji. Oryginalność łączona z elegancją. Wysoka jakość oraz nietypowe wzornictwo. Tak w wielkim skrócie ujmując, można scharakteryzować jeden z najpopularniejszych nurtów dekoratorskich, tj. styl hiszpański.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Ideał do każdej kuchni


Wizualizacja wystroju zgodna z kanonami mody proponowanymi przez hiszpańskich kreatorów aranży obiektów domowego użytku w szczególności idealnie sprawdza się w zakresie wyposażania pomieszczeń kuchennych. To właśnie we wnętrzu roboczym jest konieczność sprawnego powiązania ze sobą kilku zupełnie odmiennych stref. Z jednej strony dobrze urządzona kuchnia musi odznaczać się świetnym designem, z drugiej natomiast niesamowicie istotne jest, żeby pełniła ona funkcję tradycyjnego pokoju roboczego, w którym komfortowo zrealizujemy standardowe obowiązki domowe. Stylizacja wprost z Madrytu czy Bilbao doskonale zespala te dwie, jakże istotne cechy aranżacyjne. Kuchnia urządzana według hiszpańskich trendów odznacza się ergonomicznością przy zachowaniu również wysokiej estetyki i nietuzinkowości.

 

 

Po czym poznać?


Styl hiszpański cechuje się wielorakimi znakami szczególnymi, do których warto zaliczyć chociażby przykuwanie dużej wagi w proponowanych rozwiązaniach aranżacyjnych do tradycji. Nawiązania do wielowiekowych dziejów oraz zwyczajów pielęgnowanych z pokolenia na pokolenie dostrzegalne są nawet w zakresie wyposażania pomieszczeń kuchennych. Meble, naczynia, dodatki mające uzupełniać wystrój dekorowanego lokum wyróżniają się prostotą, w której jednakże tkwi cały urok. Są to uniwersalne, ale zarazem wiecznie pozostające na topie elementy ozdobne, w jakich ich wytwórcy starają się zręcznie łączyć funkcjonalność użytku oraz gustowność. Hiszpański asortyment kuchenny, począwszy od zestawów meblowych a skończywszy na dodatkach, na pierwszy rzut oka przypomina nieco wyroby skandynawskie oraz włoskie. Są to niby minimalistyczne formą akcesoria, ale za to bardzo ciekawie zdobione – ze specyficzną ornamentyką, wyjątkowo wyszukaną oprawą oraz wyróżniającą się kolorystyką, jaka z reguły jest żywa i energetyzująca.

 

 

Przejaw indywidualności


Wzornictwo niewątpliwie stanowi mieszankę rozlicznych kultur. Można dostrzec w awangardowej ornamentyce asortymentu wyposażającego kuchnię w stylu hiszpańskim między innymi nawiązania to rodzimej tradycji, co przejawia się przedstawieniami rozmaitych motywów roślinnych, często także obrazów zwierząt, w tym tak kojarzonego z gorącą Hiszpanią byka. Do tego wiele jest też elementów zaczerpniętych z niesamowicie bogatej kultury muzułmańskiej, w tym arabeski czy kaligrafia. Sporo w tym nurcie również powiazań ze sztuką prekolumbijską, na przykład przykuwające uwagę wzornictwo geometryczne. Meble mimo, że jak już wyżej wspomnieliśmy są dość nieskomplikowane w swej konstrukcji, mają zawsze jakiś stylowy detal. Może to być chociażby niestandardowe wyprofilowanie nogi stolika czy komódki. Najczęściej wyposażenie kuchenne jest wykonywane ze szlachetnego drewna, ale także nierzadko przewijają się komplety meblowe robione z drewnopochodnych tworzyw, które do złudzenia przypominają klasyczne drewno. Kolorystyka jest natomiast z reguły chłodna, nieco przypominająca barwy dominujące w industrialnych wnętrza. Przeważają szarości, stal, grafit, ale są one przełamywane przez mocniejsze kolory takie jak chociażby soczysta żółć, trawiasta zieleń czy głęboka czerwień. Wszędzie, gdzie tylko jest dostępny wolny skrawek blatu czy półki, pojawiają się rozmaite akcesoria dekoracyjne takie jak przykładowo lampiony czy też świeczniki bądź figurki.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/styl-srodziemnomorski-czyli-kuchnia-w-stylu-greckim-1518.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/backsplash-w-kuchni-przewodnik-po-panelach-3166.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-w-stylu-srodziemnomorskim-jak-urzadzic-klimatyczne-wnetrze-3253.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-w-stylu-greckim-3252.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-prowansalska-czym-sie-wyroznia-1228.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Styl góralski w kuchni


Szukasz sposobu na klimatyczną aranżację wnętrza kuchennego? Nie wiesz jak...

Sposoby na optyczne powiększenie wąskiej kuchni


Nie każda kuchnia może być przestronna, o idealnych kształtach i proporcjach....

Kuchnia w stylu meksykańskim


Jeśli kochasz kolory, mocne akcenty, a przy tym masz ostry temperament, kuchnia w stylu...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności