Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Meble kuchenne Klasyczna aranżacja kuchni

Meble kuchenne


Klasyczna aranżacja kuchni

Kuchnia w zasadzie od zawsze stanowi miejsce, które z jednej strony ma być praktyczne i funkcjonalne, ale z drugiej urządzone przytulnie i zgodnie z gustem lokatorów. W tym pomieszczeniu wbrew pozorów spędzamy więcej czasu niż w pełniącym funkcje reprezentacyjne pokoju dziennym. Podczas gdy salon jest z reguły szykowny i elegancki, wnętrze kuchennego zacisza powinno być jak najbardziej „nasze". Wyrafinowanie wystroju a zarazem unikatowość i swojskość tego lokum zagwarantuje aranżacja oparta na klasyce.

Na zdjęciu: Studio Max Kuchnie - Meble Bukowska

Tradycyjny nie znaczy staromodny

 

Często wśród konsumentów stojących przed koniecznością urządzenia pomieszczenia kuchennego panuje mylne przekonanie, że to, co określane jest klasycznością jest równoznaczne z przeżytkiem. W gruncie rzeczy klasyka wystroju stanowi natomiast swoisty mix tego, co tradycyjne z tym, co komfortowe. W związku z tym, jak najbardziej znajdą się w takich aranżacjach elementy nowoczesne, funkcjonalne oraz rozwiązania współczesne. Nie ma to nic wspólnego ze starodawnością i kiczowatością wizualizacji. Klasyczność w dzisiejszym wydaniu zespala doskonałość materiałów, z jakich wykonane są elementy wykończeniowe i zestawy meblowe kuchni z wyszukanym, ale i ciepłym designem, w którym rolę główną gra chociażby szlachetne drewno. Nie są to kompozycje proste konstrukcyjnie ani minimalistyczne, lecz wręcz przeciwnie – bardzo zdobnicze, z przeróżnymi ornamentami dekoracyjnymi, oryginalnymi dodatkami i bogatymi detalami. Wszystko to składa się na świetnie zgraną całość w starym, ale nie staromodnym wydaniu. Nierzadko spotykane są tu fazowane szkła, elegancko zakończone krawędzie blatów, listwy z frezowaniami, oszklenia podzielone szprosami czy mocno dekoracyjne drzwiczki szafek i kredensów.

 

Klasyczny równa się ponadczasowy

 

Styl klasyczny nie przypadnie do gustu każdemu. Ci, którzy wolą prostotę konstrukcji i nie są zwolennikami piękna w muzealnej postaci raczej charakteryzowanego tu nurtu aranżacyjnego nie polubią. Niemniej jednak trzeba przyznać, że opisywany styl klasyczny wyposażenia kuchennego wnętrza jest nieprzemienny. Jest to stylizacja ponadczasowa, która nigdy nie wyjdzie z mody. Nie ma tym samym obaw, że poszczególne elementy składające się na wystrój naszego kuchennego zacisza za kilka sezonów staną się passé. Postawienie na klasykę jest tożsame z inwestycją bezpieczną, czynioną raz na dobre. Warto natomiast pamiętać, aby kuchnię według tego pomysłu urządzać, dysponując pomieszczeniami zamkniętymi. Do typowych otwartych wnętrz lepszym rozwiązaniem będzie natomiast kuchnia nowoczesna.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Joanna

Ja bardzo lubię aktualne nowoczesne kuchnie i moim zdaniem lepiej się prezentują niż klasyczne. Jednak każdy musi zaprojektować swoją kuchnię zgodnie ze swoim gustem.

Zobacz również


Patelnia żeliwna nie taka straszna


Patelnie żeliwne, pomimo swoich zalet nie są zbyt chętnie używane. Być może ze...

Barek kuchenny – rozwiązanie dla każdej kuchni?


Kuchnia to miejsce, w którym tętni życie, smaki mieszkają się z zapachami, a...

Kuchnia bez okna


Brak okna w kuchni nie musi być przeszkodą na drodze do funkcjonalnej i ciekawej...