Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Meble kuchenne Klasyczna aranżacja kuchni

Meble kuchenne


Klasyczna aranżacja kuchni

Kuchnia w zasadzie od zawsze stanowi miejsce, które z jednej strony ma być praktyczne i funkcjonalne, ale z drugiej urządzone przytulnie i zgodnie z gustem lokatorów. W tym pomieszczeniu wbrew pozorów spędzamy więcej czasu niż w pełniącym funkcje reprezentacyjne pokoju dziennym. Podczas gdy salon jest z reguły szykowny i elegancki, wnętrze kuchennego zacisza powinno być jak najbardziej „nasze". Wyrafinowanie wystroju a zarazem unikatowość i swojskość tego lokum zagwarantuje aranżacja oparta na klasyce.

Na zdjęciu: Studio Chome

Tradycyjny nie znaczy staromodny

 

Często wśród konsumentów stojących przed koniecznością urządzenia pomieszczenia kuchennego panuje mylne przekonanie, że to, co określane jest klasycznością jest równoznaczne z przeżytkiem. W gruncie rzeczy klasyka wystroju stanowi natomiast swoisty mix tego, co tradycyjne z tym, co komfortowe. W związku z tym, jak najbardziej znajdą się w takich aranżacjach elementy nowoczesne, funkcjonalne oraz rozwiązania współczesne. Nie ma to nic wspólnego ze starodawnością i kiczowatością wizualizacji. Klasyczność w dzisiejszym wydaniu zespala doskonałość materiałów, z jakich wykonane są elementy wykończeniowe i zestawy meblowe kuchni z wyszukanym, ale i ciepłym designem, w którym rolę główną gra chociażby szlachetne drewno. Nie są to kompozycje proste konstrukcyjnie ani minimalistyczne, lecz wręcz przeciwnie – bardzo zdobnicze, z przeróżnymi ornamentami dekoracyjnymi, oryginalnymi dodatkami i bogatymi detalami. Wszystko to składa się na świetnie zgraną całość w starym, ale nie staromodnym wydaniu. Nierzadko spotykane są tu fazowane szkła, elegancko zakończone krawędzie blatów, listwy z frezowaniami, oszklenia podzielone szprosami czy mocno dekoracyjne drzwiczki szafek i kredensów.

 

Klasyczny równa się ponadczasowy

 

Styl klasyczny nie przypadnie do gustu każdemu. Ci, którzy wolą prostotę konstrukcji i nie są zwolennikami piękna w muzealnej postaci raczej charakteryzowanego tu nurtu aranżacyjnego nie polubią. Niemniej jednak trzeba przyznać, że opisywany styl klasyczny wyposażenia kuchennego wnętrza jest nieprzemienny. Jest to stylizacja ponadczasowa, która nigdy nie wyjdzie z mody. Nie ma tym samym obaw, że poszczególne elementy składające się na wystrój naszego kuchennego zacisza za kilka sezonów staną się passé. Postawienie na klasykę jest tożsame z inwestycją bezpieczną, czynioną raz na dobre. Warto natomiast pamiętać, aby kuchnię według tego pomysłu urządzać, dysponując pomieszczeniami zamkniętymi. Do typowych otwartych wnętrz lepszym rozwiązaniem będzie natomiast kuchnia nowoczesna.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Joanna

Ja bardzo lubię aktualne nowoczesne kuchnie i moim zdaniem lepiej się prezentują niż klasyczne. Jednak każdy musi zaprojektować swoją kuchnię zgodnie ze swoim gustem.

Zobacz również


Co na ściany w kuchni?


Kompletni laicy w dziedzinie szeroko pojmowanej aranżacji wnętrz, stojąc przed...

Fusion w kuchni. Na czym polega ten styl?


Po co wybierać między nowym a starym, kiedy można oba te trendy ze sobą umiejętnie i...

Kuchnia na poddaszu - jak ją zaaranżować?


Coraz częściej poddasze wybierane jest jako miejsce aranżacji pomieszczenia kuchennego....