Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Ściany w kuchni – jak je wykończyć w...

Porady


Ściany w kuchni – jak je wykończyć w nietypowy sposób?

O stylowości Twego pomieszczenia kuchennego bardzo często przesądza nie tyle asortyment meblowy, w jaki lokum wyposażysz, ale w głównej mierze solidne wykończenie obiektu. Bardzo istotnym aspektem okazuje się między innymi zatroszczenie się o eleganckie ściany. O tym, z jakich materiałów masz sposobność skorzystać na chwilę obecną w kwestii szeroko rozumianej aranżacji czterech kuchennych ścian dowiesz się z niniejszego tekstu.

Na zdjęciu: Studio ADAD

Okładziny z konglomeratu


To rewelacyjna alternatywa dla konsumentów, którzy nie chcą decydować się na farby. Znakomicie ten rodzaj tworzywa nadaje się zwłaszcza do wykończenia pomieszczeń minimalistycznych, które wyróżniają się przede wszystkim sterylnością, schludnością oraz nowoczesnością. Warstwy konglomeratów, w szczególności klasyczne czysto białe bądź kruczoczarne, rewelacyjnie podkreślają innowacyjność urządzanego pomieszczenia. Stanowią one doskonały element „designu" wnętrz inspirowanych stylem industrialnym. Ponadto świetnie współgrają także z akcesoriami i gadżetami nurtu „glamour". Są idealne do kuchni zarówno ciepłych i nastrojowych, jak także ekskluzywnych oraz bardzo eleganckich. Podkreślają charakterność pomieszczenia, dodają mu akcentu i są przejawem estetyki na wysokim poziomie. Ogólnie istnieje bardzo szeroki zakres możliwości dotyczących wyboru konkretnego typu opisywanych okładzin z konglomeratu. Biorąc pod uwagę zróżnicowane gusta lokatorów, nie ma trudności ze znalezieniem zarówno wariantów o fakturze matowej, jak także polerowanej i delikatnie połyskującej. Okładziny ścienne nadają się do łatwego przytwierdzania do murów. Dobrze sprawdzają się przykładowo na ścianie znajdującej się bezpośrednio przy kuchence bądź nad blatem roboczym. Nie ma obaw o ich jakość, gdyż są odporne na rozmaite czynniki zewnętrzne. Nie grozi im uszkodzenie poprzez nasłonecznienie czy też wilgoć.

 

Farby magnetyczne

 

Ciekawym rozwiązaniem w sferze wykończenia lokum kuchennego okazuje się także zastosowanie farby magnetycznej. Jest to chętnie wybierany rodzaj materiału, który nadaje się do wykorzystania samodzielnie. Produkt ten może być również swego rodzaju bazą pod warstwy farb nawierzchniowych. To oznacza, iż z użyciem opisywanej farby magnetycznej możliwe jest stworzenie wystroju naszych kuchennych czterech ścian w dowolnie wybranym odcieniu kolorystycznym. W praktyce, opisywany środek malarski pozwala na uzyskanie naprawdę interesujących rezultatów dekoratorskich. Dzięki przejechaniu po ścianie opisywaną farbą realne jest wykreowanie powierzchni przyciągającej magnesy. Pozwala to na nietypową ozdobę w postaci specyficznej tablicy utworzonej bezpośrednio na ścianie, na której magnesem da się przypinać notatki, przypomnienia, przepisy kulinarne, malunki naszej pociechy czy listy zakupów. Poza tym, że taki wariant wykończenia murów kuchennych jest niesamowicie elegancki i oryginalny, to dodatkowo okazuje się również wyjątkowo praktyczny i przydatny.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
zaskoczona

nigdy nie słyszałam o farbach magnetycznych. Wydaje i się, ze to może być hit najbliższych lat

Zobacz również


Biała kuchnia - Jaką podłogę wybrać?


Za uniwersalny aranż wnętrza kuchennego uznaje się kuchnię w odcieniach jasnych....

Niebo dla stóp – czyli ogrzewanie podłogowe w Twojej...


Każdy z nas dba o to, aby w domu było ciepło. Nie chodzi tu ('tylko') o...

Urban style w kuchni i w mieszkaniu


Styl miejski, czyli urban style, cechuje współczesne podejście do projektowania...