Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Co na ścianę przy płycie kuchennej?

Porady


Co na ścianę przy płycie kuchennej?

Satysfakcjonująca stylizacja pomieszczenia kuchennego opierać się ma nie tylko na zaplanowaniu wnętrza estetycznego, ale na zaprojektowaniu takiego wystroju, który będzie łączył elegancję z praktycznością. Niestety to, co początkowo wydaje się ładne, niekiedy wykazuje niewiele wspólnego z wysoką jakością. Wystarczy parę lat użytkowania tak niesolidnie wykończonej kuchni, aby stanąć przed koniecznością przeprowadzenia jej gruntownego remontu.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Miej świadomość


Zanim zdecydujesz, w jaki sposób będziesz chciał, aby prezentowały się Twe cztery kuchenne kąty, musisz skrupulatnie przemyśleć, jakie przestrzenie w urządzanym lokum wiążą się z konkretnymi wymogami aranżacyjnymi. Otóż bardzo często lokatorzy wprowadzający się do nowego gniazdka, starają się zaoszczędzić domowy budżet, decydując się na pospolite materiały wykończeniowe. To przekłada się natomiast dość szybko na podwójne straty. By nie wyjść na kuchennym interesie niczym przysłowiowy Zabłocki na mydle, warto rozważnie zaplanować krok po kroku aranżację kuchni, uświadamiając sobie, że w niektórych jej miejscach warto do kwestii urządzania podejść nie estetycznie, lecz przede wszystkim technicznie. Takim obszarem w owym lokum okazuje się chociażby ściana znajdująca się bezpośrednio nad blatem kuchennym. Jest to punkt, który potrzebuje szczególnie dokładnego zaaranżowania. W końcu to miejsce, które chyba najbardziej w całym pomieszczeniu podatne jest na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zanieczyszczenia, osiadanie tłuszczu, działanie pary wodnej i wilgoci. Dlatego też musimy zadbać o należyte wykończenie tej przestrzeni.

 

By łatwo się czyściło

 

W kwestii aranżacji fragmentu muru przy blacie w kuchni najczęściej konsumenci decydują się na zakup materiałów, które będą wyróżniały się łatwością czyszczenia. Przykładem tego rodzaju tworzyw okazują się chociażby wysokiej klasy płytki ceramiczne. To produkt ogólnodostępny, który wystarczy delikatnie przetrzeć, aby usunąć z niego wszelkie zabrudzenia. Jest to materiał również bardzo odporny, więc tym bardziej nadaje się do zastosowania akurat w tym lokum naszego mieszkania i właśnie w tej jego części. Na tym jednak możliwości dawanych konsumentom przez producentów tworzyw wykończeniowych do kuchni nie koniec. Ciekawą alternatywą dla tych, którzy zamiast płytek woleliby na murze przy blacie zastosować farbę są nowoczesne emulsje dyspersyjne. Są to farby lateksowe, które są niepodatne na wilgoć, więc da się je w prosty sposób wyczyścić na mokro. Okazują się one bardzo wytrzymałe i estetyczne. Dodatkowo nadają ścianie lekki połysk. Niektóre warianty omawianych farb pozwalają też na wykończenie półmatowo. Po nałożeniu warstwy charakteryzowanej emulsji ściana „oddycha" i nie pojawia się na niej niebezpieczna dla zdrowia pleśń.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Modne kuchnie, czyli styl ponadczasowy


Jak stworzyć ponadczasową kuchnię, która będzie elegancka, a jej wystrój...

Sposoby na nadanie charakteru mało wyrazistej kuchni


Kuchnia, czyli niekwestionowane serce każdego domu, wymaga odpowiedniej oprawy. Często...

Kuchnia wprost z „betoniarki”


Jeszcze nie tak dawno beton utożsamiany był jedynie z materiałem budowlanym. Obecnie...