Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Płytki cegłopodobne w kuchni – oryginalna...

Porady


Płytki cegłopodobne w kuchni – oryginalna stylizacja w dobrym guście

Naturalne materiały budulcowe takie jak prawdziwa cegła występują w dziedzinie wykończenia wnętrz od dawien dawna. Śmiało można rzec, iż są to tworzywa wręcz uniwersalne, które niezależnie od biegu czasu oraz panujących na chwilę obecną trendów, nie mijają. Zainteresowanie nimi jest stałe, lecz niestety wraz z ich solidnością oraz wysoką jakością w parze idzie również ich ogromny koszt. Złotym środkiem i trafioną alternatywą dla tych, którzy nie posiadają wystarczających środków finansowych na urządzenie przykładowo kuchni z zastosowaniem standardowej cegły będą płytki cegłopodobne.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Unikalność

 

Tak zaaranżowanego lokum nie spotyka się często, tym bardziej kiedy mowa o kuchni, którą urządzić jest szczególnie ciężko. „Cegłopłytki" to swego rodzaju nowość na rynku materiałów, będąca wartą uwagi i przemyślenia formą zastępczą za klasyczną cegłę. Dzięki temu tworzywu umieszczonemu czy to na ścianach czy nawet na podłodze wnętrza kuchennego, mamy sposobność wykreowania pomieszczenia wyróżniającego się swym designem i będącego niesamowicie oryginalnym. Co do samego efektu wizualnego, bez wątpienia zadowoli on nawet najbardziej wymagających konsumentów. Płytki cegłopodobne są po prostu do złudzenia podobne do tradycyjnej cegły. Jeszcze jednym plusem przemawiającym za tym, aby wybrać akurat ten model materiałów wykończeniowych jest ich niesamowicie szybko montaż. Nie jest to zajęcie wyjątkowo czasochłonne, ale przebiegające sprawnie i prosto.

 

Szeroki wachlarz możliwości

 

Zastosowanie płytek cegłopodobnych jest bardzo rozległe. W samej sferze designu kuchni można mówić o ogromnie szerokim spektrum użycia opisywanych tworzyw. Jest to super pomysł na podłoże, po którym stąpamy. Nie zapominajmy, że to właśnie podłoga często przesądza o pierwszym wrażeniu w odbiorze danej stylizacji. Poprzez zadbany parkiet mamy możliwość stworzenia lokum opierającego się zwłaszcza na schludności oraz przestronności, dlatego warto omawiany typ płytek wziąć w tym przypadku pod rozwagę. Kolejne zastosowanie cegłopodobnych elementów to wykonanie elewacji w pokoju kuchennym. Tak samo można także zaaranżować pomieszczenie jadalniane a nawet reprezentacyjny salon. Płytki mogą być w zasadzie użytkowane, gdzie tylko chcemy, ponieważ nie ważą one szczególnie dużo i mają zróżnicowane wymiary, zatem świetnie nadadzą się w zasadzie na wszelkiego typu powierzchnie.

 

Wyrazistość struktury

 

Obecnie na rynku materiałów wykończeniowych znajduje się cała masa różnorodnych produktów tej kategorii. Za bardzo stylowe uznaje się płytki imitujące starodawną, niegdyś bardzo chętnie wybieraną przy modelowaniu wnętrz, cegłę belgijską. To trafny wybór w przypadku lokatorów, chcących postawić na aranżację w stylu rustykalnym. Nie ma kłopotu z natrafieniem na przypadający nam do gustu odcień kolorystyczny, gdyż gama dostępnych barw jest wyjątkowo szeroka. Ponadto istnieje też dodatkowa opcja, która powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających konsumentów – cegłopodobne płytki można poddawać przemalowywaniu na dowolnie wybrany kolor. Z tym tworzywem istnieje możliwość wykreowania designu nie tylko oryginalnego, ale wręcz luksusowego. To znakomity materiał zarówno do kuchni industrialnych, jak także loftów czy nawet wnętrz inspirowanych japońskim minimalizmem.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ksztalt-plytek-w-kuchni-sposoby-na-niebanalne-wykonczenie-scian-3111.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jakie-plytki-podlogowe-do-kuchni-2769.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/optyczne-sztuczki-w-kuchni-czyli-jak-dobrze-dobrac-plytki-1830.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/patchwork-i-plytki-imitujace-beton-w-kuchni-2784.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/cegla-klinkierowa-na-scianie-w-kuchni-2931.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/czerwony-jak-cegla-czyli-sposob-na-wykonczenie-sciany-w-kuchni-1611.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/harmonia-zakleta-w-cegle-842.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kiedy-fugowac-klinkier-3112.html

Komentarze


5.00/5 5 5
5
rex

Fajne rozwiązanie nadające kuchni stylu. O wiele lepiej takie wnętrze się prezentuje niż jedynie ze ścianami pomalowanymi w jednolitym kolorze. A przecież kuchnia to jedno z tych miejsc, w który spędzamy w sumie bardzo dużo czasu. Warto więc zadbać o przytulny i zróżnicowany jej wygląd np. stosując właśnie płytki cegłopodobne.


5
Patrico

Chciałbym zapytać o firmę i nazwę płytek cegłopodobnych wykorzystanych w tej realizacji. Pozdrawiam


5
gosc

świetna kuchnia, podłączam się pod pytanie jakiej firmy są płytki na prezentowanej aranżacji, w sumie meble, drewno i oświetlenie też mnie interesuje:)


5
Nadgorliwy

@Patrico, @gosc - Kuchnia "Brick" wykonana przez jedno ze studiów Max Kuchni (Vigo), które ma swoje siedziby w Olkuszu, Trzebini, Bielsku, Katowicach - najlepiej zadzwonić lub napisać bezpośrednio do nich. Załączam od razu dane, by Wam było wygodniej ;) biuro@vigomeble.pl +48 607 237 267


5
Rocco

Bardzo ładny projekt. Cegła przypomina mi holenderską cegłę z firmy Vandersanden lub Nelissen. Te cegły jednak są potwornie drogie (około 3zł / szt)! Znalazłem imitację wykonaną z gipsu która ma bardzo podobny kształt i fakturę. Produkuje je firma Interdek z pod Wrocławia.

Zobacz również


Szklany blat kuchenny!


Może wydawać się to dziwnym i ryzykownym rozwiązaniem, ale w rzeczywistości idealnie...

Kuchnia w cytrusowych barwach


Aranżacje kuchenne w stylu laboratoryjnym, skrajnie surowe i minimalistyczne odchodzą...

Modern classic – kuchnia na pograniczu nowoczesności i...


Odkryj sekrety stylu modern classic, który łączy w sobie elegancję klasyki z...