Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Tapety płynne – modny sposób na zdobienie...

Porady


Tapety płynne – modny sposób na zdobienie ścian

Znudziły Ci się „gołe" ściany w kuchennym zaciszu? Marzysz o oryginalnym wnętrzu, które stanie się wizytówką Twego domu? Masz dość nudnej bieli? Rozwiązaniem, które w sferze wykańczania kuchni jest strzałem w dziesiątkę okazuje się płynna tapeta. Co to takiego? Więcej na temat niebanalnego sposobu na design kuchennych czterech ścian w poniższych fragmentach.

Najgorsza przewidywalność


Kuchnie to takie obiekty domowego użytku, które niestety ale bardzo często są wyposażane kompleksowo, lecz kompletnie pomijane estetycznie. Wielu konsumentów jest zdania, że to pomieszczenie powinno być praktyczne, funkcjonalne, ergonomiczne i nie widzi możliwości pogodzenia tych cech z walorami wizualnymi. W niniejszym artykule postaramy się udowodnić, że kuchnia nie musi być wyłącznie wygodna w codziennym użytkowaniu, ale równie dobrze może stanowić wnętrze miłe dla oka, oryginalnie ozdobione i wyróżniające się nietuzinkowością aranżacji. Przykładem materiału wykończeniowego, który pozwoli na uzyskanie efektu „wow" w zakresie wystroju kuchni będzie płynna tapeta – nowoczesna alternatywa wobec standardowych tynków czy oklepanych farb. Stosując ten materiał można zapomnieć o pospolitości i przewidywalności w wystroju kuchennych czterech ścian. Produkt ten pozwala na kreowanie ciekawych wzorów zarówno na ścianach wewnętrznych, jak także na elementach meblowych. Płynna tapeta jest mieszanką trzech podstawowych składników – jedwabiu, bawełny oraz celulozy. Ma postać sypką i przeznaczona jest do rozrobienia w wodzie. Dostępna w rozmaitych odcieniach kolorystycznych, umożliwia stworzenie unikatowego designu kuchennego.

 

Nie tylko elegancja i stylowość


Z pomocą charakteryzowanych tapet płynnych nasza kuchnia będzie odznaczała się nie tylko gustownym wykończeniem, ale również odpowiednim poziomem wilgotności. Poprzez wysoką jakość produktu możliwe jest uregulowanie stopnia zawilgocenia w urządzanym pomieszczeniu. Z kolei dzięki właściwości nieodbijania hałasów, w lokum nie będzie pogłosu. Co więcej, warto również wiedzieć, że płynne tapety zapewniają dużą izolację termiczną. Opisywane rodzaje surowców przeznaczonych między innymi na kuchenne ściany odznaczają się także antystatycznością oraz co za tym idzie nieprzyciąganiem brudów, pyłów, kurzu i zanieczyszczeń. Mury da się utrzymać w schludnym stanie. Poprzez elastyczność tapet płynnych natomiast doskonale zatuszowane zostaną wszelkie niedoskonałości powierzchni, na którą produkt jest nanoszony. Nie będą zatem widoczne ubytki, nierówności, zarysowania czy nawet uszczerbki w ścianach.

 

Zrób to sam


Płynne tapety nie są trudne w „obsłudze". Domownicy mogą poradzić sobie z ich naniesieniem samodzielnie. Zaczynamy od odpowiedniego rozrobienia mieszaniny w wodzie, stosując się do zaleceń producenta podanych na opakowaniu. Konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Nim zaczniemy nakładać materiał na ściany, powinniśmy zadbać o stosowne przygotowanie podłoża. Powierzchnia, na jakiej mają znaleźć się tapety płynne musi być przede wszystkim sucha i dokładnie wyczyszczona. Warto również zagruntować mury. Jeżeli natomiast produktem mamy zamiar pokryć stare ściany, farby gruntujące warto zmieszać z drobnym piaskiem, bowiem wówczas uzyskamy efekt lepszej przyczepności. Idealna papka, jaka nadaje się do naniesienia powinna być pozbawiona wszelkich grudek i nie lejąca się, a gęsta i bardzo plastyczna. W tym celu niezbędne okazuje się odczekanie kilku, z reguły 2,5 – 3 godzin, aż wyrób po rozrobieniu z wodą właściwie stężeje. Po tym czasie natomiast mieszanka jest gotowa do nałożenia na mury. Pamiętać należy jednak o konieczności wykorzystania tapety w ciągu doby od momentu jej przygotowania. Produkt nakłada się na wybrane powierzchnie z zastosowaniem specjalnych, zrobionych z plastiku pacek.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Popękane ściany – nietypowa dekoracja w kuchni


Twoja kuchnia nie musi mieć gładkich ścian, pokrytych jednym kolorem standardowej...

Jakie systemy przechowywania sprawdzają się najlepiej?


Dobrze zorganizowana kuchnia to podstawa sukcesu. W każdej kuchni na co dzień wiele się...

Miętowe wnętrze w Twojej kuchni


Kuchnia w kolorze mięty może być naprawdę oryginalna. Co prawda kolor miętowy kojarzy...