Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Przecierka na kuchenne ściany – nietypowa...

Porady


Przecierka na kuchenne ściany – nietypowa dekoracja

Koniec z banalnym wykańczaniem murów. Stop sztampowym aranżacjom i nijakim wnętrzom. Przedstawiamy unikatowe rozwiązanie idealne do zastosowania w kuchni – dekoracyjna przecierka.

Na zdjęciu: Cztery kąty

 

Co to takiego?


Pod pojęciem przecierki kryje się transparentna farba, która umożliwia uzyskanie ozdobnych deseni. Po naniesieniu na ściany jest zupełnie niepodatna na działanie wody, zatem pokrywane nią mury da się poddawać myciu bez obaw o naruszenie struktury i jakości. Istnieje także sposobność zabarwienia przecierki rozmaitymi pigmentami przeznaczonymi do farb akrylowych. Ponadto jest to swego rodzaju powłoka zabezpieczająca pozwalająca chronić tynki.

 

W praktyce


Przecierkę nakłada się standardowym wałkiem, a następnie rozciera gąbką. Robimy „maziaki" w różnych kierunkach, w ten sposób uzyskując nietuzinkową dekorację ścian. Jeżeli decydujemy się nanieść charakteryzowany produkt na wyjątkowo chłonną powierzchnię, zaleca się wybrać dodatkowo również farbę podkładową, która będzie pierwszą warstwą. Dopiero na bazową powłokę należy nanosić przecierkę. Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, jak długo farba tego typu wysycha, bowiem zależne jest to przede wszystkim od stopnia wilgotności w pomieszczeniu. Im bardziej będzie wilgotne podłoże, tym dłużej trzeba będzie oczekiwać na efekt.

 

Oryginalność wystroju


O tym, jak prezentuje się Twoja kuchnia decydują nie tylko wstawiane do niej zestawy meblowe, ale również w dużym stopniu forma wykończenia wnętrza. Zastosowanie omawianej przecierki akurat w pomieszczeniu kuchennym sprawdza się idealnie. Jest to sposób na kreację naprawdę stylowego lokum, które będzie wyróżniało się awangardowością oraz unikatowością. Poprzez tak ciekawe rozwiązanie, kuchnia może być wizytówką naszego domowego zacisza, cechując się nieszablonowością urządzenia oraz dużą zdobnością.

 

Nowoczesne bejce


Opisywany efekt przecierki da się uzyskać poprzez zastosowanie techniki laserunkowej, jaka znana jest od dawien dawna, będąc standardową metodą wykorzystywaną w malarstwie olejnym. Laserunek na miarę współczesności to natomiast przezroczysta farba, która po nałożeniu na konkretną powierzchnię, zmienia jej zabarwienie, tworząc niepospolity design. Obecnie proponowane przez dekoratorów wnętrz bejce doskonale sprawdzają się przy dekorowaniu ścian wszelkich pomieszczeń. To rewelacyjna ozdoba na ściany wewnętrzne. Ponadto specjalne bejce nadają się także znakomicie do pokrywania elementów metalowych czy też drewnianych, zatem równie dobrze można je nanosić na przykład na konstrukcje meblowe, odświeżając czy kompletnie odnawiając ich wygląd. To, jak będzie prezentowała się Twoja kuchnia zależne jest wyłącznie od Twej pomysłowości, gdyż wariantów dekoracyjnych z przecierką w roli głównej jest niezliczona ilość.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Farby do kuchni, jak je właściwie dobierać?


Zmiana koloru ścian w kuchni, może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia....

Jak zaplanować przestrzeń wokół zlewu?


Dobrze zaplanowane aranżacyjnie pomieszczenie kuchenne powinno odznaczać się...

Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na jasne...


Dobrej jakości światło w kuchni to podstawa. Pozwala zrobić odpowiedni nastrój...