Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Urządzamy kuchnię – lepiej wybrać jasną czy...

Porady


Urządzamy kuchnię – lepiej wybrać jasną czy ciemną aranżację?

Urządzanie kuchni to prawdziwe wyzwanie. Można nawet powiedzieć, że jest to najtrudniejsze pomieszczenie w całym domu! Musi być przecież wygodnie, bezpiecznie, funkcjonalnie ale też ładnie! Powinny się tu znaleźć sprzęty AGD, meble – a wszystkie poszczególne elementy, także ściany i podłoga powinny razem tworzyć spójną całość. Kolory ścian często mogą bezpośrednio wpływać na nasze samopoczucie, dlatego warto dobrze zastanowić się przed ich wyborem. Dziś zastanowimy się, czy lepiej zdecydować się na jasne czy ciemne kolory w kuchni. Jak sądzicie? Które rozwiązanie cieszy się większą popularnością? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Na zdjęciu: Studio Starimex

Biel jest na topie
Już od kilku lat biel i inne jasne kolory przejęły całkowicie nasze kuchnie. Dzisiaj, bardzo często nowoczesna kuchnia kojarzy nam się właśnie z bielą lub jej odcieniami. W sumie nie ma się co dziwić – biel to najbardziej uniwersalny kolor z całej palety. Może ona stanowić piękne tło dla dodatków we wszystkich innych kolorów. Dobrze się prezentuje nie tylko w połączeniu, ale także w wersji solo. Tak naprawdę moda na biel nie przeminie nigdy – właśnie ze względu na jej uniwersalizm i ponadczasowość. Oczywiście biel najczęściej kojarzona jest z minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzem, jednak stanowi ona również część romantycznych i angielskich aranżacji kuchennych.

 

Dlaczego warto mieć białą/jasną kuchnię?
Biel to taki kolor, który zawsze prezentuje się nienagannie, a dodatkowo może korzystnie wpłynąć na wnętrze kuchennego pomieszczenia. Przede wszystkim biel, nadaje uczucie lekkości i niewinności. Dodatkowo optycznie powiększy naszą kuchnię. Biała kuchnia sprawia wrażenie czystej, co jest niezwykle przydatne, bo jak wiemy, kuchnia najbardziej narażona jest na brud i bałagan. Biała kuchnia zawsze prezentuje się dobrze – zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. Decydując się na biel, na wejściu fundujemy naszej kuchni większe rozmiary. Oczywiście jeżeli ktoś nie lubi wystroju 'all in white' może zdecydować się na kolorowe dodatki, które ożywią to 'surowe' wnętrze.

 

Dlaczego warto mieć czarną/ciemną kuchnię?
Po drugiej stronie ringu stoi czerń – czyli całkowite przeciwieństwo bieli. Pomimo tego, że czerń jest zupełnie inna i ma inne właściwości, równie dobrze prezentuje się w kuchennych pomieszczeniach. Czerń sprawia, że kuchnia jest bardzo elegancka, a jednocześnie nieco tajemnicza. Podczas 'zabawy' czernią możemy łatwo podkreślić walory i mocne strony pomieszczenia oraz szybko ukryć też wady. Czerń najlepiej prezentuje się w większych pomieszczeniach – małe, może nieco przytłoczyć. Czerń nie jest tak 'łatwa' jak biel – czerń jest wymagająca. Abyśmy mogli swobodnie przygotowywać posiłki w czarnej kuchni konieczne jest dobre oświetlenie – taka kuchnia jest po prostu ciemna. Czarne meble prezentują się bardzo elegancko – szczególnie te, z frontami w wysokim połysku.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Filip

U mnie na mieszkaniu mamy czarną kuchnię i mi osobiście się bardzo podoba. Wygląda bardzo elegancko i ma nowoczesne oświetlenie.

Zobacz również


Cegła klinkierowa na ścianie w kuchni


Cegła to jednej z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych stosowanych w...

Na ludową nutę, czyli styl folkowy w kuchni


Połączenie nowego ze starym, minimalistycznego z ludowym to ostatnio bardzo modny i...

Wybierz idealną zabudowę do Twojej kuchni


Urządzając kuchnię stoimy przed kilkoma, dość trudnymi decyzjami. Musimy wybrać...