Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Boho loft - najmodniejsza odmiana stylu...

Porady


Boho loft - najmodniejsza odmiana stylu industrialnego

Wybierając styl przewodni do swojej kuchni zyskujemy pewność, że jej aranżacja będzie prezentować się spójnie i wyjątkowo efektownie. W ostatnich sezonach szczególną popularnością cieszą się kuchnie w stylu loft, czyli wyróżniające się industrialną surowością i efektem przestronności. Jednakże w tym roku zauważyć można pewne modyfikacje wzornicze, które zmierzają do uczynienia wnętrz w stylu loft bardziej przytulnymi i rodzinnymi. Taki efekt można z powodzeniem uzyskać decydując się na urządzenie kuchni w myśl nowego i zarazem bardzo ciekawego stylu boho loft. Ta hybryda wzornicza z pewnością cię oczaruje.

Na zdjęciu: Studio Mebli Misz

Styl boho loft to idealne rozwiązanie designerskie dla osób, które preferują estetykę wnętrz industrialnych, jednakże w swoich kuchniach woleliby uzyskać nieco bardziej ciepły i przytulny efekt. Styl loft jest bowiem bardzo surowy, co jest jego największym wyznacznikiem. Jednak o ile dobrze się to sprawdza we wnętrzach takich jak salon i sypialnia, to w kuchni już niekoniecznie. Aktualnie zaobserwować możemy tendencję do przywracania wnętrzom kuchennym rangi miejsca rodzinnego i silnie związanego z życiem domowników i ich relacji. Coraz chętniej więc rezygnujemy ze skrajnie minimalistycznych i mało personalizowanych aranżacji, na korzyść przytulniejszych detali eksponujących osobowość domowników. Dzięki temu kuchnia znów staje się sercem domu. Czy można taki efekt uzyskać w kuchni w stylu loft? Oczywiście, że tak. Wystarczy ją jedynie nieco ocieplić i przełamać chłodne materiały za pomocą zestawienia ich z tym, co kojarzy się z przytulnością i radością. Odpowiedzią na te rozterki jest właśnie styl boho loft, który oferuje to wszystko w ciekawej i atrakcyjnej formie. Jak urządzić kuchnię w stylu boho loft?

 

Skąd pochodzi styl boho?

Styl boho przez niektórych nazywany jest też stylem patchwork. Wynika to z tego, że rzeczywiście stanowi kolorową mieszankę hipisowskiego designu z lat 60. i 70. z elementami etnicznymi, ekologicznymi, a nawet folklorystycznymi. Jednak najsilniej odnosi się do artystycznej nonszalancji paryskiej bohemy. Historia boho jest dość długa, bo sięga nawet końca XIX wieku i czasów paryskiej bohemy (jak wskazuje też nazwa), czyli cyganerii artystycznej, która starała się swoim sposobem życia i twórczością łamać reguły i przeciwstawiać się konwenansom, które silnie determinowały ówczesną moralność społeczną. Ideę tę w latach siedemdziesiątych XX wieku przejęli hippisi i to właśnie oni sprawili, że styl boho zyskał na szczególnej popularności, czego skutki widzimy w designie nawet dziś. W efekcie trend ten przejawia się także współcześnie zarówno w modzie odzieżowej, wzornictwie, jak i w aranżacjach wnętrz domowych. Styl boho coraz chętniej stosowany jest także we wnętrzach kuchennych, gdyż pozwala je ożywić i uczynić bardziej przytulnymi. Jednak najczęściej występuje on jako dodatek do minimalistycznej bazy np. w połączeniu ze stylem skandynawskim lub industrialnym.

 

Łączenie stylu industrialnego i boho

Industrialne aranżacje kuchenne wciąż są wyjątkowo popularne i modne, ale już nie w tak surowej wersji jak dawniej. Aktualnie staramy się ocieplać kuchnie, by były wnętrzami o rodzinnym, przytulnym wyrazie. Takie przyjaźniejsze i weselsze oblicze można im nadać łącząc styl boho i loft w harmonijną kompozycję. Wystarczy zaaranżować wnętrze kuchenne w myśl industrialnego stylu i dopełnić go o żywiołowe elementy stylu boho. To właśnie styl loftu powinien tu stanowić bazę, gdyż jest bardziej minimalistyczny dzięki czemu będzie stanowił idealne tło dla wzorzystych i kolorowych elementów boho. Styl boho charakteryzuje dowolność w łączeniu z pozoru niepasujących do siebie kolorów, form, materiałów, wzorów, więc trudno tu popełnić błędy.


W aranżacji kuchennej w duchu boho loft w dominujących elementach wystroju powinny przeważać industrialne wpływy, a boho stanowić ożywczy dodatek nadający całości efektu przytulności i ciepła. Meble kuchenne niech więc mają proste formy i metalowe podstawy, a szafki i regały mogą imitować bryły przemysłowe. Natomiast boho powinno się przejawiać w tekstyliach, ozdobnych pojemnikach i obrazkach.
Zestawienie stylu industrialnego z boho oznacza efektowny kompromis pomiędzy zbyt chłodnym dla wielu loftem a bardzo wzorzystym boho. Wyważenie tych przeciwności może okazać się doskonałą zabawą i wykreować niebanalnie finezyjną aranżację kuchni.

 

 https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/urban-rustic-czyli-jak-stworzyc-sielskie-wnetrze-w-centrum-miasta-3267.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak sprawić, by wystrój kuchni przykuwał uwagę i był...


Każdy z nas planując swoją wymarzoną kuchnię oczekuje, że będzie ona zachwycać...

Jak ocieplić kuchenne wnętrze


Piękne, wręcz katalogowe wnętrza robią wrażenie. Wszystko idealnie do siebie pasuje,...

Ponadczasowa szarość, czyli idealny kolor do twojej kuchni


W kuchni zawsze coś się dzieje – tu się coś rozleje, tam się coś przypali...