Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Boho loft - najmodniejsza odmiana stylu...

Porady


Boho loft - najmodniejsza odmiana stylu industrialnego

Wybierając styl przewodni do swojej kuchni zyskujemy pewność, że jej aranżacja będzie prezentować się spójnie i wyjątkowo efektownie. W ostatnich sezonach szczególną popularnością cieszą się kuchnie w stylu loft, czyli wyróżniające się industrialną surowością i efektem przestronności. Jednakże w tym roku zauważyć można pewne modyfikacje wzornicze, które zmierzają do uczynienia wnętrz w stylu loft bardziej przytulnymi i rodzinnymi. Taki efekt można z powodzeniem uzyskać decydując się na urządzenie kuchni w myśl nowego i zarazem bardzo ciekawego stylu boho loft. Ta hybryda wzornicza z pewnością cię oczaruje.

Na zdjęciu: Studio Mebli Misz

Styl boho loft to idealne rozwiązanie designerskie dla osób, które preferują estetykę wnętrz industrialnych, jednakże w swoich kuchniach woleliby uzyskać nieco bardziej ciepły i przytulny efekt. Styl loft jest bowiem bardzo surowy, co jest jego największym wyznacznikiem. Jednak o ile dobrze się to sprawdza we wnętrzach takich jak salon i sypialnia, to w kuchni już niekoniecznie. Aktualnie zaobserwować możemy tendencję do przywracania wnętrzom kuchennym rangi miejsca rodzinnego i silnie związanego z życiem domowników i ich relacji. Coraz chętniej więc rezygnujemy ze skrajnie minimalistycznych i mało personalizowanych aranżacji, na korzyść przytulniejszych detali eksponujących osobowość domowników. Dzięki temu kuchnia znów staje się sercem domu. Czy można taki efekt uzyskać w kuchni w stylu loft? Oczywiście, że tak. Wystarczy ją jedynie nieco ocieplić i przełamać chłodne materiały za pomocą zestawienia ich z tym, co kojarzy się z przytulnością i radością. Odpowiedzią na te rozterki jest właśnie styl boho loft, który oferuje to wszystko w ciekawej i atrakcyjnej formie. Jak urządzić kuchnię w stylu boho loft?

 

Skąd pochodzi styl boho?

Styl boho przez niektórych nazywany jest też stylem patchwork. Wynika to z tego, że rzeczywiście stanowi kolorową mieszankę hipisowskiego designu z lat 60. i 70. z elementami etnicznymi, ekologicznymi, a nawet folklorystycznymi. Jednak najsilniej odnosi się do artystycznej nonszalancji paryskiej bohemy. Historia boho jest dość długa, bo sięga nawet końca XIX wieku i czasów paryskiej bohemy (jak wskazuje też nazwa), czyli cyganerii artystycznej, która starała się swoim sposobem życia i twórczością łamać reguły i przeciwstawiać się konwenansom, które silnie determinowały ówczesną moralność społeczną. Ideę tę w latach siedemdziesiątych XX wieku przejęli hippisi i to właśnie oni sprawili, że styl boho zyskał na szczególnej popularności, czego skutki widzimy w designie nawet dziś. W efekcie trend ten przejawia się także współcześnie zarówno w modzie odzieżowej, wzornictwie, jak i w aranżacjach wnętrz domowych. Styl boho coraz chętniej stosowany jest także we wnętrzach kuchennych, gdyż pozwala je ożywić i uczynić bardziej przytulnymi. Jednak najczęściej występuje on jako dodatek do minimalistycznej bazy np. w połączeniu ze stylem skandynawskim lub industrialnym.

 

Łączenie stylu industrialnego i boho

Industrialne aranżacje kuchenne wciąż są wyjątkowo popularne i modne, ale już nie w tak surowej wersji jak dawniej. Aktualnie staramy się ocieplać kuchnie, by były wnętrzami o rodzinnym, przytulnym wyrazie. Takie przyjaźniejsze i weselsze oblicze można im nadać łącząc styl boho i loft w harmonijną kompozycję. Wystarczy zaaranżować wnętrze kuchenne w myśl industrialnego stylu i dopełnić go o żywiołowe elementy stylu boho. To właśnie styl loftu powinien tu stanowić bazę, gdyż jest bardziej minimalistyczny dzięki czemu będzie stanowił idealne tło dla wzorzystych i kolorowych elementów boho. Styl boho charakteryzuje dowolność w łączeniu z pozoru niepasujących do siebie kolorów, form, materiałów, wzorów, więc trudno tu popełnić błędy.


W aranżacji kuchennej w duchu boho loft w dominujących elementach wystroju powinny przeważać industrialne wpływy, a boho stanowić ożywczy dodatek nadający całości efektu przytulności i ciepła. Meble kuchenne niech więc mają proste formy i metalowe podstawy, a szafki i regały mogą imitować bryły przemysłowe. Natomiast boho powinno się przejawiać w tekstyliach, ozdobnych pojemnikach i obrazkach.
Zestawienie stylu industrialnego z boho oznacza efektowny kompromis pomiędzy zbyt chłodnym dla wielu loftem a bardzo wzorzystym boho. Wyważenie tych przeciwności może okazać się doskonałą zabawą i wykreować niebanalnie finezyjną aranżację kuchni.

 

 https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/urban-rustic-czyli-jak-stworzyc-sielskie-wnetrze-w-centrum-miasta-3267.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Dwukolorowa aranżacja kuchni – jakie połączenia są...


Właściwy dobór kuchennej kolorystyki to nie lada wyzwanie. Mało kto zdaje sobie z tego...

Sposoby na wykończenie ściany nad blatem kuchennym


Ściany nad blatem kuchennym to wymagające miejsca z punktu widzenia aranżacji kuchni....

Usiądź wygodnie! Wybieramy krzesło do kuchni


Skoro stół to centralny i jeden z najważniejszych mebli w kuchni, również...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności