Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu Scandi-Boho

Porady


Kuchnia w stylu Scandi-Boho

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni warto już na wstępnych etapach zastanowić się nad doborem preferowanego stylu wnętrzarskiego. Styl, który będzie przewodni we wnętrzu sprawi że cała aranżacja stanie się spójna, a wszystkie dodatki i elementy wyposażenia będą współgrać ze sobą, co zapewni efektowną estetykę. Jednym z najbardziej popularnych i docenianych stylów wnętrzarskich jest styl skandynawski. W tym sezonie prym jednak wiedzie jego nowoczesna odmiana nazywana Scandi-Boho.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Scandi Boho – co kryje się za tą nazwą?


Pod tajemniczą nazwą Scandi-Boho kryje się nic innego, jak połączenie dwóch modnych obecnie stylów wnętrzarskich, czyli skandynawskiego i boho. Styl skandynawski wiedzie prym w kuchennych aranżacjach już od kilka lat. Możemy obserwować pewne eksperymenty i modyfikacje w jego zakresie, ale podstawowe założenia się nie zmieniają. Wciąż zachwyca nas minimalizm, funkcjonalność, efekt przestronności i neutralne kompozycje kolorystyczne. Biorąc jednak pod uwagę, że w aranżacjach wnętrz coraz chętniej czerpiemy inspiracje i wzory z natury, to w efekcie staramy się też nico bardziej ocieplać wizerunek nowoczesnych wnętrz, czyniąc je bardziej przytulnymi. Właśnie z potrzeby uzyskania większej przytulności we wnętrzu kuchennym pojawił się trend zestawienia stylu skandynawskiego z boho.

 

Scandu vs Boho w kuchni


Styl scandi to symbol wnętrzarskiej funkcjonalności i minimalizmu dekoracyjnego, a także synonim harmonii, ale i pewnej surowości. Neutralne kompozycje kolorystyczne, stonowane dodatki o praktycznym charakterze, drewno, kamień i elementy w stylu retro lub vintage - tak w pewnym skrócie można zaprezentować styl skandynawski. Natomiast styl boho wykorzystuje elementy wystroju odwołujące się do bardziej przytulnych, ale także naturalnych form. Meble są bogato zdobione, a tkaniny wzorzyste i utrzymane w odcieniach ziemi. Łącząc te style uzyskujemy aranżację, w której przeważa minimalizm, ale nieco ujarzmiony za pomocą naturalnych ozdób w postaci lnianych lub bawełnianych tekstyliów, a także innych praktycznych ozdób.

 

Scandi-Boho w praktyce

 

 • białe lub szare meble z ozdobnymi uchwytami,
 • drewniany stół kuchenny z kompletem kolorowych krzeseł,
 • tekstylia kuchenne z bawełny lub lnu,
 • akcesoria i gadżety kuchenne wykonane z drewna, kamienia, ceramiki,
 • żywe zielone rośliny i zioła,
 • kolorowa ceramika z etnicznymi wzorami,
 • kameralne oświetlenie,
 • sznurowane dywaniki,
 • ceramiczny zlew,
 • sprzęty AGD stylizowane na retro,
 • obrazy awangardowe lub abstrakcyjne w drewnianych ramach.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Miksowanie na całego


Aksamitne kremy, jedwabiście gładkie sosy, pyszne koktajle, musy, sorbety. Te i wiele...

Oświetlenie kuchennych blatów


To, w jaki sposób będzie prezentowało się Twoje pomieszczenie kuchenne bardzo...

Okap bez tajemnic – na co zwrócić uwagę przy jego...


Okap to nie tylko ozdoba naszej kuchni – jest to niezwykle ważne urządzenie...