Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia w stylu skandynawskim

Porady

Kuchnia w stylu skandynawskim

Ulubione0

Styl designu przyjęty we wnętrzu kuchennym ma bardzo duże znaczenie dla jego estetyki, a także tego jak domownicy będą się czuli przebywając w nim. Dobierając styl wnętrzarski warto więc wziąć pod uwagę przede wszystkim gusta domowników. Jednym z najbardziej uniwersalnych i zarazem popularnych stylów w zgodzie, z którymi chętnie urządzane są kuchnie jest styl skandynawski. Sprawdź czym się charakteryzuje i czy także w Twoje gusta się wpisuje.

Styl skandynawski w pigułce
Styl skandynawski urzeka prostotą, minimalizmem, a także podkreśleniem funkcjonalności wprowadzanych we wnętrza mebli i pozostałych elementów wyposażenia. W skandynawskiej kuchni brak miejsca na przypadkowe elementy, przesadną dekoracyjność, czy finezyjne formy. Kuchnie w tym stylu zachwycają efektem przestronności oraz powrotem do natury. Dzięki takim rozwiązaniom czujemy się w nich przytulnie, swojsko, bezpiecznie. Jasne kompozycje kolorystyczne oraz proste wzornictwo koją zmysły i dają poczucie swojskości. Jednocześnie całość prezentuje się elegancko, aczkolwiek nieprzesadnie wyrafinowanie.

Zalety stylu skandynawskiego
Brak przesadnej dekoracyjności, ekologiczne rozwiązania i design silnie związany z naturą, a także minimalizm to największe atuty stylu skandynawskiego. Kuchnie w tym stylu są przede wszystkim minimalistyczne, dzięki czemu są nie tylko piękne w swojej prostocie, ale również wyjątkowo funkcjonalne. Dodatki w postaci naturalnych tekstyliów, szklanych i metalowych wazonów, pięknej, subtelnej ceramiki wyróżniają styl skandynawski oraz dodają przytulności i charakteru na pozór surowej kuchni.

Kolory i detale
Kuchnie w stylu skandynawskim są aranżowane z wykorzystaniem przede wszystkim barw neutralnych. Króluje w nich biel i jej złamane odcienie zestawiane z szarościami. Akcenty natomiast mogą być mocniejsze np. kanarkowa żółć, turkus, czy głęboki granat. Jednak ma ich być niewiele, by nie zdominowały prostego wnętrza. Wszystkie przedmioty powinny mieć walor funkcjonalności i użyteczności, brak tu miejsca na wyłącznie dekoracyjne elementy. Dzięki temu możemy cieszyć się wnętrzem harmonijnym, które koi zmysły i pozwala na niczym nieprzerwaną pracę.

Styl skandynawski w kuchni:

  • naturalne materiały: kamień, drewno, bawełna, len,
  • jasne kompozycje kolorystyczne oparte na neutralnych barwach,
  • funkcjonalne dodatki,
  • proste wizualnie meble,
  • dekoracje o użytkowym charakterze,
  • powrót do natury: drewniane meble lub wykończenia, świeże zioła i zielone rośliny,
  • ceramiczne i kamienne naczynia,
  • brak firanek lub zwiewne dekoracje okien.

Zobacz również

AGD – do zabudowy czy wolnostojące?

AGD – do zabudowy czy wolnostojące?

Nieprzypadkowe sprzęty Nadrzędnym rodzajem asortymentu naszej kuchni - czy to w...

Kuchenne akcesoria dla osób leworęcznych

Kuchenne akcesoria dla osób leworęcznych

Zgodnie z tą naczelną zasadą na rynku pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena