Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu skandynawskim

Porady


Kuchnia w stylu skandynawskim

Styl designu przyjęty we wnętrzu kuchennym ma bardzo duże znaczenie dla jego estetyki, a także tego jak domownicy będą się czuli przebywając w nim. Dobierając styl wnętrzarski warto więc wziąć pod uwagę przede wszystkim gusta domowników. Jednym z najbardziej uniwersalnych i zarazem popularnych stylów w zgodzie, z którymi chętnie urządzane są kuchnie jest styl skandynawski. Sprawdź czym się charakteryzuje i czy także w Twoje gusta się wpisuje.

Na zdjęciu: Studio Mebli Little White House

Styl skandynawski w pigułce


Styl skandynawski urzeka prostotą, minimalizmem, a także podkreśleniem funkcjonalności wprowadzanych we wnętrza mebli i pozostałych elementów wyposażenia. W skandynawskiej kuchni brak miejsca na przypadkowe elementy, przesadną dekoracyjność, czy finezyjne formy. Kuchnie w tym stylu zachwycają efektem przestronności oraz powrotem do natury. Dzięki takim rozwiązaniom czujemy się w nich przytulnie, swojsko, bezpiecznie. Jasne kompozycje kolorystyczne oraz proste wzornictwo koją zmysły i dają poczucie swojskości. Jednocześnie całość prezentuje się elegancko, aczkolwiek nieprzesadnie wyrafinowanie.

 

Zalety stylu skandynawskiego


Brak przesadnej dekoracyjności, ekologiczne rozwiązania i design silnie związany z naturą, a także minimalizm to największe atuty stylu skandynawskiego. Kuchnie w tym stylu są przede wszystkim minimalistyczne, dzięki czemu są nie tylko piękne w swojej prostocie, ale również wyjątkowo funkcjonalne. Dodatki w postaci naturalnych tekstyliów, szklanych i metalowych wazonów, pięknej, subtelnej ceramiki wyróżniają styl skandynawski oraz dodają przytulności i charakteru na pozór surowej kuchni.

 

Kolory i detale


Kuchnie w stylu skandynawskim są aranżowane z wykorzystaniem przede wszystkim barw neutralnych. Króluje w nich biel i jej złamane odcienie zestawiane z szarościami. Akcenty natomiast mogą być mocniejsze np. kanarkowa żółć, turkus, czy głęboki granat. Jednak ma ich być niewiele, by nie zdominowały prostego wnętrza. Wszystkie przedmioty powinny mieć walor funkcjonalności i użyteczności, brak tu miejsca na wyłącznie dekoracyjne elementy. Dzięki temu możemy cieszyć się wnętrzem harmonijnym, które koi zmysły i pozwala na niczym nieprzerwaną pracę.

 

Styl skandynawski w kuchni:

  • naturalne materiały: kamień, drewno, bawełna, len,
  • jasne kompozycje kolorystyczne oparte na neutralnych barwach,
  • funkcjonalne dodatki,
  • proste wizualnie meble,
  • dekoracje o użytkowym charakterze,
  • powrót do natury: drewniane meble lub wykończenia, świeże zioła i zielone rośliny,
  • ceramiczne i kamienne naczynia,
  • brak firanek lub zwiewne dekoracje okien.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Moda na styl Wabi-Sabi


Urządzając swoją kuchnię warto przyłożyć szczególne starania zarówno...

Elektryczne gniazda podszafkowe, czy to się opłaca?


Kiedy planujemy naszą wymarzoną kuchnię, z reguły pierwsze, o czym  myślimy, to...

Kuchnia pod wymiar – czy to się opłaca?


Jak wszyscy wiemy warto jest łapać okazje i jeżeli tylko jest to możliwe, to kupować...