Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Meble kuchenne inspirowane naturą

Porady


Meble kuchenne inspirowane naturą

Kuchnia jest wnętrzem szczególnie rodzinnym i kojarzącym się z ciepłem domowego ogniska. Do jej aranżacji podchodzimy więc ze szczególną dbałością o każdy detal, który ma w efekcie przynieść satysfakcję z estetyki, ale także funkcjonalności. Jednym z najbardziej przyjaznych rodzinie sposobów urządzania kuchni jest odwołanie się do natury. Bo cóż innego jest bliższe rodzinie od Matki Natury? Sprawdź, czym się charakteryzują kuchnie inspirowane naturą.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kamela

Kuchnia wnętrzem rodzinnym


Wnętrze kuchni nie jest wyłącznie użytkowe, lecz ma także duże znaczenie w kontekście spajania relacji i spędzania czasu z bliskimi. Nie bez powodu nazywane jest sercem domu. Często więc tworząc aranżację wymarzonej, rodzinnej kuchni staramy się zaakcentować te naturalne więzi także za pomocą estetyki. Dzięki temu wszyscy domownicy, jak i odwiedzający goście mogą się w jej wnętrzu czuć domowo,swobodnie, przytulnie. Efekt takiej atmosfery można uzyskać wykorzystując motywy i materiały ściśle związane z naturą, bo to właśnie ona jest uniwersalna dla wszystkich i każdy w jej otoczeniu czuje się doskonale.

 

Materiały inspirowane naturą


W celu nadania kuchni naturalnego wyrazu warto odwołać się do materiałów, które znaleźć możemy na zewnątrz. Idealnie sprawdzą się tu przede wszystkim drewno, kamień, a w dodatkach tekstylia wykonane z naturalnych tkanin bawełnianych, czy lnianych. Meble kuchenne wykonane z naturalnego drewna nadadzą kuchni klasy, elegancji, ale także niepowtarzalnej przytulności bez względu na to, czy urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym czy klasycznym. Całość mogą dopełnić także drewniany blat, duża deska do krojenia, czy drewniane detale użytkowe. Także kamień będzie się pięknie prezentować w kuchniach, a na dodatek stanowi bardzo trwały element, który będzie służyć latami. Można wykorzystać kamienne blaty, czy wykończyć nim ścianę pod szafkami wiszącymi.

 

Naturalna kompozycja kolorystyczna


Istotne znaczenie w kształtowaniu klimatu kuchni ma skomponowanie odpowiedniej kolorystyki. Wykorzystanie barw występujących w naturze będzie strzałem w dziesiątkę zarówno pod względem estetycznym, jak i w zakresie psychologii kolorów. Naukowcy udowodnili bowiem, że otaczanie się kolorami ziemi oddziałuje na nas w sposób kojący zmysły, budując poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Warto więc w kuchni zastosować odcienie z palety brązów, żółci, beżów, zieleni, błękitów, szarości, a także złamanych bieli. Takie kolory nigdy nie wychodzą z mody i zawsze prezentują się dobrze bez względu na przyjęty styl wnętrzarski.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu klasycznym


Klasyczne wnętrza przez lata cieszą oko uniwersalnym pięknem. Przestronne i eleganckie...

Kuchnia bezpieczna dla dziecka


Kuchnia to miejsce, które niezwykle fascynuje małe dzieci. Jest w niej dużo...

Zimne drzwi – czyli jak piec bez poparzeń


W kuchni, oprócz aspektów wizualnych, mają znaczenie przede wszystkim dwie...