Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Cicha kuchnia – czyli innowacyjne mechanizmy w...

Porady


Cicha kuchnia – czyli innowacyjne mechanizmy w kuchni

Świat nieustannie idzie do przodu. Możemy ten proces obserwować na przykład w kuchni! Dzięki technice powstają coraz to nowsze urządzenia i sprzęty, które ułatwiają nam wykonywanie codziennych czynności. Producenci tworzą innowacyjne rozwiązania, które początkowo dziwią, a później zachwycają i stają się takie oczywiste. Człowiek przywykł do wygody, dlaczego więc z tych wszystkich udogodnień nie skorzystać? Od pewnego czasu hitem są minimalistyczne wnętrza, dlatego też producenci mebli musieli się do tego trendu trochę dostosować. W ten właśnie sposób powstały 'inteligentne meble', które posiadają nieco inne mechanizmy, ale o tym w dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Bossi

Zapomnij o trzaskaniu drzwi w kuchni!
Zapewne niejednokrotnie każdemu zdarzyło się zbyt mocno zamknąć szafkę, czy szufladę w kuchni. Wtedy słyszeliśmy głośny 'trzask', jednak było już za późno na reakcje. Wiele osób tą technikę stosuje aby wyprowadzić innych domowników z równowagi, ale mamy dla was dobrą wiadomość! Koniec z tym! Można śmiało powiedzieć, że meble z nowoczesnymi mechanizmami są balsamem dla naszych uszu. Innowacyjne systemy odpowiedzialne za zamykanie szafek czy szuflad sprawiają, że szuflady i szafki same – i cichutko się zamykają.

 

Sprytne szafki 'u góry'
Idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla pomieszczeń kuchennych o małym metrażu są szafki, które otwiera się do góry. Dlaczego są takie świetne? Otóż, tego typu szafki znacznie zwiększają ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Sprawiają, że mamy więcej miejsca, a nie przeszkadzają nam one podczas codziennych czynności. Nowoczesne mechanizmy pozwalają na utrzymanie szafki w pozycji otwartej tak długo, jak to potrzebne.

 

Wąskie szafki to nie problem – z pomocą idą kosze cargo
Najlepszym sposobem na wykorzystanie wąskich a głębokich przestrzeni w kuchni są kosze cargo. Z nimi, urządzenie nawet najbardziej problematycznego pomieszczenia jest dziecinnie proste! Niepozorne na pierwszy rzut oka potrafią zmieścić naprawdę wiele, a dodatkowo są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wysuwając je, dają ci one pełen dostęp do wszystkich schowanych artykułów. Kosze cargo dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach, jednak można nimi zagospodarować przestrzenie już od 15 centymetrów.

 

Koniec z problemem dotyczącym klamek
Obserwując modę na minimalizm można zauważyć, że coraz więcej producentów mebli rezygnuje z klamek. Ciężko się im dziwić – bardzo trudno jest dopasować do takich mebli klamki, które będą funkcjonalne a do tego wpasują się w minimalistyczną aranżację. Może się nam to wydawać trochę dziwne, jednak w nowoczesnych meblach montowane są specjalne mechanizmy, przy których obecność uchwytów jest naprawdę zbędna. Wystarczy lekko docisnąć front szafki czy szuflady, a ona otworzy się sama. Meble tworzą gładką, niezaburzoną niczym powierzchnię, która tworzy niemalże perfekcyjną całość, a nowoczesne mechanizmy sprawią, że korzystanie z takich mebli jest bardzo wygodne.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Oolla

W mojej kuchni idealnie sprawdziły się ograniczniki na drzwiczkach :) Dzięki nim można nawet próbować trzasnąć szafką, a ona i tak zostanie w odpowiedni sposób zahamowana, aby tylko nie trzasnęła - świetna sprawa!

Zobacz również


Nowe spojrzenie na mrożenie, czyli zamrażarka szufladowa


Każdy uwielbia świeże, pyszne, kolorowe owoce i warzywa, jednak niestety nie zawsze...

Sokowirówka a wyciskarka - porównanie


Szereg właściwości zdrowotnych, o niebo lepszy smak i ekologiczność to podstawowe...

Zadbaj o kuchenkę. Kilka wskazówek, jak pielęgnować...


Niezależnie od tego, jaki rodzaj kuchenki posiadasz w swym mieszkaniu, warto dbać o...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności