Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kosze Cargo – kosze, które ułatwią Ci życie

Porady


Kosze Cargo – kosze, które ułatwią Ci życie

Wszyscy lubimy sobie ułatwiać życie – na co dzień używamy wiele sprzętów, dzięki którym jest nam lepiej, łatwiej i przyjemniej. Zaczynając od mikrofali, robotów kuchennych kończąc na samo domykających się szufladach – wszystkie 'wynalazki' mają nam pomóc i sprawić, że nasze życie będzie przyjemniejsze. Produkty/sprzęty/gadżety najczęściej zaoszczędzają nasz czas lub powierzchnię. W życiu cały czas się spieszymy a nasza kuchnia nie zawsze jest tak duża jakbyśmy chcieli. Idealnym rozwiązaniem w (nie tylko) małej kuchni są kosze cargo.

Na zdjęciu: Haffele

Czym są kosze cargo?


Kosze cargo są to wysuwane kosze na szynach. Brzmi banalnie, jednak często najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze – i tak właśnie jest w tym wypadku. Kosze cargo ułatwiają przechowywanie i dostęp do produktów. Kosze wysuwają się wraz z całą zawartością, dlatego bez większego problemu dostaniemy się do wszystkich rzeczy. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które powinniśmy wykorzystać nie tylko w małej kuchni. Dzięki koszom cargo unikamy schylania oraz problematycznego 'grzebania' w szafkach w poszukiwaniu pożądanego produktu. Wszystko, w ciągu sekundy mamy na wyciągnięcie ręki – łatwo dostępne, nie trzeba szperać, szukać i kombinować. Kosze cargo są niezwykle wygodne – szafki otwierają się łatwo i lekko. Posiadają specjalne hamulce, które zapobiegają trzaskaniu – dzięki czemu, ich użytkowanie jest jeszcze bardziej przyjemne. Idealnie sprawdzą się w domowej spiżarni lub kuchni. Wolne wąskie przestrzenie w kuchni? Nigdy więcej! Kosze cargo świetnie sprawdzą się w wąskich i głębokich szafkach. Pozwalają one na praktyczne wykorzystanie wąskich przestrzeni i ułatwiają segregację. Maksymalnie wykorzystamy kuchenną przestrzeń i poprawimy komfort przechowywania produktów – kosze cargo pomagają w utrzymaniu porządku.

 

 

Jakie kosze wybrać?


Na rynku dostępne są różne rodzaje koszy cargo. Mamy do wyboru różne kształty i rozmiary – wszystko możesz dopasować do swojej kuchni. Kosze cargo są niezwykle bezpieczne i udźwigną nawet do 120kg. Szerokości koszy cargo zaczynają się już od 15 centymetrów, dlatego można nimi zagospodarować nawet bardzo małe przestrzenie. Wiele modeli, ma w komplecie specjalne pojemniki, haczyki i zawieszki, które jeszcze bardziej pomagają nam w lepszej organizacji.

 

 

Cena warta świeczki?


Kosze cargo to dość kosztowny wydatek. Cena uzależniona jest od rozmiarów kosza, jednak najprostsze modele zaczynają się od 100zł. Decydując się na kosze cargo jesteśmy narażeni na wyższe koszty wykonania mebli – musimy je 'dopasować' pod kosze, które chcemy zamontować. W ten sposób zmniejszamy również realną przestrzeń wewnątrz szafek – oprócz produktów musi się w niej zmieścić również cała konstrukcja kosza. Wydamy więcej, jednak dzięki systemowi cargo będziemy mogli łatwiej dostać się do przechowywanych produktów. Skończymy z upychaniem zapasów – wszystko będzie miało swoje miejsce i jednocześnie będzie łatwo dostępne. Kosze cargo to inwestycja na lata – samo domykający się system, łatwa konstrukcja to fajna, bezpieczna alternatywa dla zwykłych szafek. Kosztuje, ale pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca.

 

Sprawdź też inne artykuły, w których poruszamy temat koszy cargo:

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Basia

Nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez koszy cargo. Bardzo ułatwiają utrzymanie porządku we wnętrzu, a przy tym nadają fajnego stylu wnętrzu. :)

Zobacz również


Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?


Lodówki z zamrażarką to chłodziarki, które zyskały największą...

Naczynia z powłoką ceramiczną


Ekologiczne, energooszczędne, zdrowe a przy tym ładne. Naczynia z powłoką ceramiczną...

Gniazdka nablatowe i nie tylko, czyli jak zaplanować...


W każdej kuchni znajduje się sporo sprzętów gospodarstwa domowego....