Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Styl athleisure - połączenie luksusu ze sportem...

Porady


Styl athleisure - połączenie luksusu ze sportem w kuchni

Design wnętrzarski czerpie inspiracje z różnych zakresów naszej codzienności. Czasem jest to moda odzieżowa, sztuka, zmiany społeczne, a zazwyczaj aktualny styl życia młodych ludzi. Tak też jest w przypadku stylu athleisure, który silnie związany jest z modą na zdrowy styl życia i łączenie elementów sportowych z casual w modzie odzieżowej. Styl athleisure we wnętrzach kuchennych oznacza połączenie elegancji i nowoczesnego wzornictwa z praktycznym luzem przejawiającym się w wygodnym umeblowaniu. Styl ten pozwala domownikom nie tylko stworzyć kuchnię zgodną z modnymi aktualnie trendami, ale także odzwierciedlić w jej aranżacji swoje charaktery i styl życia. Taka kompozycja aranżacji kuchni sprawi, że przebywanie w niej będzie czystą przyjemnością.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

O stylu athleisure zapewne częściej się słyszy w kontekście aktualnych trendów w modzie odzieżowej. Jednak jak to zwykle w szeroko pojętym designie bywa, trend ten przeszedł także do naszych wnętrz. W tym sezonie architekci i dekoratorzy wnętrz kładą duży nacisk na style eklektyczne, czyli łączenie różnych tendencji wzorniczych w harmonijną kompozycję. Takim rozwiązaniem wnętrzarskim jest również styl athleisure, który oznacza połączenie w efektowną i zarazem spójną całość elementów luksusu i sportu w aranżacjach wnętrzarskich.

 

Elegancja na bazie sportowego luzu

Początkowo w myśl stylu athleisure urządzane były przede wszystkim nowoczesne salony fitness i siłownie, w których starano się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów oferując im możliwie jak najlepsze warunki do aktywności fizycznej. Stąd na salach fitness zaczęły się pojawiać nie tylko nowe technologie w postaci ekranów, nowatorskiego nagłośnienia i systemów mierzących efektywność podejmowanego wysiłku fizycznego, ale także zmiany dotyczyły aranżacji estetycznej tych wnętrz. Ulepszenia te polegały w głównej mierze na wprowadzeniu do siłowni i sal fitness elementów charakterystycznych dla wyposażenia luksusowych wnętrz domowych. Stąd zaczęto wyodrębniać strefy wypoczynkowe wyposażone w szykowne meble tapicerowane, na których można przysiąść, odpocząć i wypić ulubiony shake. Drugim czynnikiem wpływającym na rozwój mody na athleisure jest trend na sportowy tryb życia i bycie fit w luksusowym wymiarze. Te dwa aspekty sprawiły, że osoby ceniące modne i zarazem eleganckie elementy wyposażenia wnętrz i zdrowy tryb życia zaczęły chętnie to przejawiać także podczas urządzania swoich domów. Athleisure to więc nic innego jak efektowne połączenie luksusu ze sportem. Jak to się przejawia we wnętrzach kuchennych? Kuchnie urządzone w myśl tej stylistyki wyposażone są w minimalistyczne wzorniczo i przede wszystkim funkcjonalne meble kuchenne z elementami dekoracyjnymi w stylu glamour. Nie może tu zabraknąć funkcjonalnych i zarazem nowoczesnych rozwiązań wpływających na wygodę wykonywania codziennych prac kuchennych, ani też dekorów czyniących aranżacje eleganckimi i stylowymi.

 

Połysk typowy dla wnętrz glamour

Styl wnętrzarski, który jest inspirowany zdrowym trybem życia i byciem fit musi być luźny i zarazem funkcjonalny. Ma to oczywiście kilka wymiarów, ale w największej mierze przejawia się w takim urządzeniu kuchni, by jej wyposażenie ułatwiało wykonywanie obowiązków kuchennych, ale i pozwalało na wygodne przebywanie we wnętrzu. Jednak to oczywiście nie wszystko. W kuchni w tym stylu nie może zabraknąć detali i wykończeń, które odzwierciedlają luksus i elegancję. Takie połączenie może się wydawać dość kontrastowe, ale gdy zwrócimy uwagę na to, że baza aranżacji (meble, kompozycja kolorystyczna, ściany i podłogi) są minimalistyczne i uniwersalne, to dodatki i akcesoria kuchenne o wyrafinowanym designie będą doskonale tu pasować. Kuchnia w stylu athleisure powinna więc bazować na wygodnych, prostych meblach oraz dodatkach pełnych blasku, które skupiają na sobie uwagę.


W kuchni athleisure doskonale sprawdzą się akcesoria i sprzęty AGD związane ze zdrowym trybem życia np. nowoczesny garnek do gotowania na parze czy blender do koktajli. Jednak nie może tu też zabraknąć luksusowych ozdób w postaci elementów dekoracyjnych, zastawy stołowej, czy kryształowych dekorów. Mile widziany jest przede wszystkim blask i splendor. Ciekawymi akcentami będą fototapety, a także obrazy lub grafiki w dekoracyjnych ramach prezentujące motywy sportowe. Także niektóre materiały wykończeniowe powinny odzwierciedlać luksusowy wymiar aranżacji. Dlatego dobrym pomysłem będzie stosowanie powierzchni utrzymanych w wysokim połysku, szkła, lakierowanych frontów, a także kryształowych żyrandoli lub uchwytów w szafkach. Takie zestawienia mogą się okazać naprawdę finezyjne.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Pomysły na przeszklone szafki kuchenne


Kuchnia jest wnętrzem, w którym duże znaczenie mają zarówno kwestie...

Nowoczesno-rustykalna kuchnia. Aranż na miarę XXI stulecia


Trochę wiejskości, nieco elegancji. Ciepło połączone z awangardą wystroju....

Szklana alternatywa


Kuchnia otwarta to jedno z najmodniejszych i zarazem funkcjonalnych rozwiązań we...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności