Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sprzęty AGD do zabudowy i ich zalety

Porady

Sprzęty AGD do zabudowy i ich zalety

Ulubione0

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię czeka nas szereg istotnych decyzji do podjęcia. Będą one miały kluczowe znaczenie zarówno dla funkcjonalności pracy w kuchni, komfortu przebywania w niej, jak i estetyki i wizualnego odbioru aranżacji. Dlatego już na etapie planowania warto zwrócić uwagę, na najważniejsze elementy wyposażenia, które mają łączyć w kompatybilną całość wszystkie te aspekty kuchni idealnej. Sprzęty AGD to rozwiązanie cieszące się szczególną popularnością, dlatego przyjrzyjmy się jego największym zaletom.

Spójna estetyka aranżacji kuchni

Większość osób decydujących się na sprzęty AGD do zabudowy wybiera je ze względu na efekt estetycznej spójności, a także optycznego powiększenia przestronności wnętrza. Zabudowane sprzęty idealnie będą się komponować z zabudową w przypadku kuchni otwartych na salon lub jadalnię, gdyż nie przytłoczą wizualnie wnętrz. Zabudowane sprzęty kuchenne docenią osoby ceniące minimalistyczne wzornictwo. Niewątpliwą zaletą jest tutaj uniknięcie estetycznego chaosu, dzięki czemu aranżacja kuchni stanowić może harmonijną i bardziej dopracowaną całość.

 

Większe możliwości w zakresie aranżacji

Niektóre wnętrza są dość wymagające pod względem ich funkcjonalnego i estetycznego zaaranżowania. Dotyczy to przede wszystkim małych i ciemnych kuchni w blokach, kuchni na poddaszach, gdzie występują skosy lub pomieszczeń, których kształt jest niestandardowy. Takie niewymiarowe kuchnie warto wyposażyć w meble wykonywane na indywidualne zamówienie, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał trudnych wnętrz. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą też urządzenia AGD do zabudowy, dzięki którym łatwiej będzie rozplanować montaż danych elementów i tym samym wykorzystać dostępne miejsce w jak najefektywniejszy sposób.

 

Efekt przestronności

Nie ulega wątpliwości, że wolnostojące sprzęty AGD bardziej rzucają się w oczy, aniżeli gdy są zabudowane wraz z meblami. Nawet jeżeli estetycznie pasują do siebie i mebli kuchennych, to stanowią wyraźnie odznaczające się części, które niejako zaburzają spójność odbioru zabudowy meblowej. Takie rozwiązanie co prawda zbytnio nie zaszkodzi kuchniom o bardzo dużym metrażu, ale w przypadku standardowych pomieszczeń, a w szczególności małych i ciemnych – już tak. Zaletą sprzętów kuchennych, które można zabudować jest możliwość uzyskania większego efektu przestronności aranżacji, przez co całość odbierana jest jako większa i bardziej przejrzysta. Warto więc zdecydować się na sprzęty AGD do zabudowy w szczególności w przypadku małych pomieszczeń.

Zobacz również

W jakim szkle, jakie trunki?

W jakim szkle, jakie trunki?

Do wina Niby wybór odpowiednich kieliszków do wina wcale nie jest trudny, bo przecież...

5 sprawdzonych sposobów na zakup idealnej zmywarki

5 sprawdzonych sposobów na zakup idealnej...

1 – zmywarka wolnostojąca czy pod zabudowę? Oto jest pytanie! Pierwszą kwestią, nad którą...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena