Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 4 sposoby na to, by rozjaśnić ciemną kuchnię

Porady


4 sposoby na to, by rozjaśnić ciemną kuchnię

Duża, przestronna kuchnia z oknem to z pewnością marzenie większości z nas. Niestety część społeczności mieszka w niewielkich mieszkaniach, w których pomieszczenia kuchenne są dość 'okrojone'. Nie dość, że nie mają okna, to dodatkowo są małe, ciasne i wąskie. Szczególnie w takich pomieszczeniach warto zastosować wnętrzarskie triki, które sprawią, że pomieszczenie stanie się większe i jaśniejsze. Jeżeli jesteśmy właścicielami małych kuchni bez okien, nie oznacza to wcale, że musimy porzucić marzenia o jasnej, miłej i przytulnej kuchni! Dziś podamy wam kilka sposobów na to, jak rozjaśnić ciemną kuchnię. Zapraszamy!

Na zdjęciu: Studio Mebli Jurimex

1 – otwórz swoją kuchnię
W przypadku kiedy nasza kuchnia jest ciemna, najłatwiejszym sposobem na jej rozjaśnieniem jest połączenie jej z salonem. Ten 'niewielki' zabieg może okazać się strzałem w dziesiątkę i rozwiązać wszystkie 'ciemne' problemy. Ciemna kuchnia w połączeniu z innym pomieszczeniem będzie większa, jaśniejsza i bardziej przestronna. Zyskamy dodatkowe miejsce oraz kolejne źródło światła – a o to właśnie nam chodziło. W przypadku kamienic lub blokowisk z lat sześćdziesiątych opcja z wyburzeniem ściany odpada, jednak mamy dla ciebie również inne rozwiązania!

 

2 – jasne kolory w kuchni
Jeżeli nie masz okna i kuchnia jest 'z wejścia' skazana na ciemność, to powinieneś postawić na jasne kolory. Jasne barwy mogą bardzo rozjaśnić i odmienić małe, ciemne pomieszczenie. Warto wybrać odcienie bieli i beżu lub też inne barwy, w jasnych, pastelowych kolorach. Nasycone czy też ciemne kolory często przytłaczają wnętrze, dlatego powinniśmy ich unikać. Warto wybrać także jasne meble oraz sprzęty AGD. W kuchni bez okna, jasne kolory mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Decydując się na meble w połysku zyskamy dodatkowe rozjaśnienie, dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

 

3 –nie oszczędzaj na sztucznym świetle
Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego oświetlenia – a kuchnia bez okna już w ogóle! Zanim zamontujemy jakiekolwiek światełka, powinniśmy określić najlepsze punkty świetle pomieszczenia, wybrać barwy oraz nasycenie świateł. Warto postawić na różne rodzaje światła – główne, dekoracyjne i podszafkowe. Najlepiej jest wybrać światło o ciepłej, żółtej barwie – w ten sposób rozjaśni i ociepli ono nasze kuchenne pomieszczenie bez okna.

 

4 – sprytne dodatki, czyli czym zastąpić okno?
W kuchni w której nie ma okna należy zrobić jego 'imitację'. Warto w tym celu na ścianie powiesić lustro, fototapetę lub obraz z pięknym, malowniczym widokiem. Wieszając cokolwiek na ścianie musimy pamiętać o odpowiednim oświetleniu dla tego elementu – gra światłem czyni cuda!

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowocześnie czy klasycznie? W jakim stylu urządzić...


Urządzając kuchnię stajemy przed jedną z największych i najważniejszych decyzji,...

Czysta jak… zmywarka


Wydawać by się mogło, że w urządzeniu, które dba o czystość kuchennych naczyń,...

Na jakim programie prać firanki?


Zachowanie ładnego wyglądu dekoracji okiennych wcale nie musi być dużym wyzwaniem. Co...