Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Trend, który podbił nasze serca, czyli kuchnia w...

Porady


Trend, który podbił nasze serca, czyli kuchnia w bieli

Od pewnego czasu w kuchniach króluje biel i jasne kolory. Nowoczesne wnętrza urządzane są w bieli i jej odcieniach, beżach i szarościach. Tak zwany styl skandynawski przywędrował do nas już jakiś czas temu i nic nie wskazuje na to, że szybko nas opuści. Surowy design, prosta forma – taki styl da się lubić. Jest bardzo efektywny a także funkcjonalny. Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Na co zwrócić uwagę? Jakie dodatki powinny się znaleźć w takiej kuchni? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Meblox

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?
Styl skandynawski w kuchni kieruje się przede wszystkim trzema hasłami: wygodą, prostotą i nowoczesnością. Kuchnia w takim stylu powinna być jasna, przestronna i przede wszystkim przyjemna dla oka. Taki wystrój pasuje zarówno do małych, jak i większych wnętrz. Jasny design sprawia, że mniejsze kuchnie wyglądają na większe a odpowiedni dobór mebli i dodatków nadają im niezwykle nowoczesne wykończenie.

 

Styl skandynawski to tylko biel?
Ściany w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim powinny mieć jasny kolor. Najlepiej zdecydować się na biel lub jasne odcienie szarości i beżu. Jasne kolory cenione są przede wszystkim za odbijanie światła, przez co sprytnie powiększają pomieszczenia. Warto zdecydować się na jednolite i gładkie ściany, aby całość była 'lekka'. Jeżeli decydujemy się na płytki to również powinniśmy wybrać te w jasnych, stonowanych kolorach. Warto zadbać o to, aby wszystko było jasne i tworzyło fajną, spójną całość bez zbędnych krzykliwych wzorów i kolorów.

 

Krok drugi – białe meble
Meble w kuchni skandynawskiej powinny być połączeniem prostoty oraz nowoczesności. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj białe meble, które sprawią, że kuchnia stanie się jeszcze bardziej przestronna i rozświetlona. Powinniśmy unikać skomplikowanych konstrukcji i krzykliwego wykończenia – całość powinna być minimalistyczna i stonowana. W stylu skandynawskim króluje przede wszystkim prostota. Meble powinny mieć prostą, nieskomplikowaną formę. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać i tworzyć perfekcyjną całość.

 

Dodatki w kuchni skandynawskiej
Każdy dodatek do takiej kuchni powinien być dobrze przemyślany – aby pasował do naszego kuchennego wnętrza. Najlepiej zdecydować się na przedmioty w jasnych, stonowanych kolorach, które idealnie wpisują się w styl skandynawski. Minimalizm oznacza, że nie należy przesadzać z ozdobami – wręcz przeciwnie – ma być ich mało. Świetnym żywym akcentem mogą być świeże zioła w doniczkach, które oprócz ozdoby będą również pysznym dodatkiem do obiadów.

 

Minimalizm i nowoczesność – AGD
W kuchniach w stylu skandynawskich często wszystkie sprzęty AGD są sprytnie ukryte. W takiej kuchni zawsze panuje porządek a ilość rzeczy na wierzchu ogranicza się do minimum. Kuchnia skandynawska lubi sprzęty pod zabudowę – dzięki czemu kuchnia pozostaje perfekcyjnie biała.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Poznaj świat SodaStream


Niektórzy z nas pamiętają czasy PRL-u oraz mocno z nimi związaną wodę z...

Bajery w innowacyjnych lodówkach


Nowoczesny sprzęt AGD ma za zadanie nie tylko należycie pełnić swoje funkcje, ale...

Pionowe czy poziome? Jaki układ frontów do kuchni wybrać?


Na finalny wygląd pomieszczenia kuchennego wpływa wiele czynników. Istotne są...