Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Tapety winylowe w kuchni

Porady


Tapety winylowe w kuchni

Ciekawe wizualnie wzory, tematyczne i stylowe motywy dekoracyjne – tym odznaczają się wyjątkowo szeroko rozpowszechnione tapety winylowe, które stanowią interesujący rodzaj wykończenia ścian pomieszczeń kuchennych.

Na zdjęciu: Studio Komandor

Ożywienie ponurego wnętrza

Nie wszyscy lokatorzy mają to szczęście, że mogą pochwalić się kuchniami przestronnymi i jasnymi. Nierzadko zdarza się, że akurat ten pokój w naszym domu jest zdecydowanie najbardziej niefrasobliwy, bowiem okazuje się zbyt wąski, ciasny, niestandardowy kształtem. Wtedy pojawia się duży kłopot z aranżacją. Ciężko jest wszystko, co w kuchni okazuje się na co dzień niezbędne odpowiednio rozplanować a przy tym nie zagracić niewielkiej powierzchni, jaką mamy do dyspozycji. Wariantem, który warto wziąć pod uwagę, aby optycznie poszerzyć klitkę kuchenną jest wybór stosownego materiału wykończeniowego. Szczególnie mile widziana jest tapeta winylowa, jaka do charakteryzowanego wnętrza pasuje idealnie. Możemy przebierać w rozmaitych modelach tych tworzyw naściennych, które będą silnie zróżnicowanie pod względem czy to jakości, czy też ceny oraz przede wszystkim biorąc pod uwagę ich ozdobność. W stosunkowo niewielkich obiektach kuchennych dobrze jest skorzystać z tapet w jasnych odcieniach, bowiem w ten sposób stworzymy złudzenie, iż pomieszczenie jest rozleglejsze. Interesującym zabiegiem designerskim okazują się także tapety tematyczne – nawołujące ściśle do dziedziny szeroko pojmowanych kulinariów. Dostępne są tapety przedstawiające wybrane produkty spożywcze, martwą naturę, wzory w stylu art deco, przybory gastronomiczne a nawet potrawy. Takie dekoracje pomogą uatrakcyjnić wnętrze oraz je ubarwić. Kuchnia ozdobiona nietuzinkową wizualnie tapetą staje się unikatowa, tylko nasza, niepowtarzalna.

Solidne wykończenie w nowoczesny sposób

Opisywany rodzaj tapet winylowych wyróżnia się nie tylko dekoracyjnością, ale także wysoką jakością. To innowacyjna forma aranżacyjna, która cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Produkt jest trwały i wytrzymały. Daje się łatwo wyczyścić. Nie jest podatny na zarysowania i odklejanie się od ściany. Z wierzchu omawiany materiał wykończeniowy jest pokryty winylem, stąd to charakterystyczne określenie tworzywa. W związku z tym, tapecie nie szkodzą ani detergenty chemiczne, z którymi w kuchni mamy częsty kontakt, jak również woda. Poza tym, warto też nadmienić, iż winylowe modele są masywne i na tyle grube, że w prosty sposób da się z ich pomocą zamaskować drobne ubytki w ścianach oraz nierówności murów. Ponadto producenci zadbali także o to, by tapety zapewniały bezpieczeństwo, dlatego większość winylowych wariantów tworzyw wykończeniowych jest ognioodporna. Można je umieszczać nawet na fragment ściany bezpośrednio nad płytą kuchenną. Konsument ma sposobność przebierania w rozmaitości dostępnych ofert. Występują zarówno tapety gładkie, jak i strukturalne oraz wytłaczane.

Alternatywa wobec płytek

Powszechnie stosowanym materiałem w kuchni są ceramiczne płytki. Oczywiście mają one szereg różnorodnych walorów, ale zabierając się za urządzanie pomieszczenia kuchennego, warto spojrzeć nieco szerzej na rozległy wachlarz możliwości, jaki rozpościerają przed nami renomowani wytwórcy. Znakomicie sprawdzającym się środkiem zastępczym za standardowe kafelki może być właśnie tapeta, która oprócz tego, że parametrami jest zbliżona do wspomnianych płytek, okazuje się także dużo tańsza. Nie jest może aż tak trwała jak glazura, lecz uchodzi za wariant ekonomiczniejszy i również warty inwestycji, gdyż solidny i efektowny zarazem. Co więcej, nie zapominajmy też, że tapetę winylową dużo łatwiej położymy niż płytki. Są one także niepodatne na wyblaknięcia pod wpływem promieni UV.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
olga.tok

tego rodzaju tapety idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. poza tym to fajny sposób na spersonalizowanie kuchnie. :)


5
Sabina

Taka tapeta może zdziałać cuda w kuchni nadając jej indywidualnego charakteru. Motywów jest tak dużo, że ciężko się od razu zdecydować. Super sprawa!

Zobacz również


Kuchnia plus salon. Jaki styl najlepszy?


Coraz częściej standardem okazuje się projektowanie obiektów mieszkalnych w taki...

Dark nordic – poznaj skandynawskie wnętrza w ciemnej...


Moda na wnętrza scandi towarzyszy nam już od długiego czasu, choć trend ten ciągle...

Naklejki na ścianę do kuchni zamiast płytek


Jeżeli urządzając swoją kuchnię szukasz ciekawego rozwiązania na jej wykończenie,...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności