Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia luksusowa z amerykańskich powieści –...

Porady


Kuchnia luksusowa z amerykańskich powieści – czyli jedziemy do Hampton!

Każdy z nas niejednokrotnie widział kuchnie na amerykańskich filmach. Chodzi tutaj o letnie 'domki' w których wypoczywają zamożni ludzie. Luksus, bogactwo i elegancja – właśnie tak urządzane są nadmorskie, letnie domki. Niejedna Pani domu chciałaby kuchnię w takim klimacie... ale czy trzeba być od razu milionerem, żeby móc pozwolić sobie na taki 'luksus'? Jak urządzić ekskluzywną kuchnię w stylu Hampton? Na co zwrócić uwagę w doborze dodatków? Kuchnia w stylu Hampton – co to właściwie jest?

Na zdjęciu: Studio AK

Skąd ta nazwa?

Hampton to nazwa miasteczka, które jest chętnie odwiedzane przez elitę zamieszkującą Manhattan. Najbardziej oblegane jest podczas wakacji, kiedy to zamożni mieszkańcy pragną odpocząć od tętniącego życiem miasta. To właśnie w tej nadmorskiej miejscowości amerykanie posiadają liczne drogie, ociekające bogactwem posiadłości. Te ekskluzywne domki odwiedzane są przez nich kilka razy do roku – w celach czysto wypoczynkowych. Posiadłości są urządzone bardzo szykownie i ze smakiem.


Kuchnia w stylu Hampton – mieszkanka stylowa

Kuchnia w stylu Hampton to smaczne połączenie akcentów zaczerpniętych z różnych aranżacji. Jest to nowoczesna klasyka z odrobiną stylu rustykalnego. Jest tutaj troszkę angielskiego stylu wiktoriańskiego i elementy pasujące do klasycznej małej wioski. Wszystkie elementy nawiązują do wystrojów, które możemy spotkać w typowych domkach plażowych. W każdej kuchni w stylu Hampton znajdziemy elementy nawiązujące do plaży i morza. Połączenie stylów może wydawać się mieszanką wybuchową, która daje pstrokaty efekt – a jest wręcz przeciwnie! W tej kuchni wszystkie elementy są starannie dobrane, wszystko do siebie pasuje a końcowy efekt jest naprawdę piorunujący. Styl Hampton można uznać za bardzo sprzeczny. Z jednej strony taka kuchnia jest wytworna, luksusowa, nowoczesna – z drugiej bardzo przytulna i ciepła. To co mogłoby się wydawać niezbyt dobrym połączeniem, tutaj – prezentuje się świetnie.


Hampton – kolory morza i piasku

Kolory w kuchni w stylu Hampton to przede wszystkim kolory zaczerpnięte z nadmorskich miejscowości. Królują tutaj wszelkie odcienie beży, szarości, błękitu oraz bieli. Dobór odcieni jest dowolny – wszystko zależy od naszych upodobań.


Postaw na dodatki!

Jeżeli chodzi o ozdoby i kuchenne gadżety to tutaj stawiamy na morskie i marynarskie klimaty. W kuchni w stylu Hampton nie może zabraknąć kotwic, muszli czy innych typowo morskich ozdób. Co do wzorów – tutaj idealnym printem są marynarskie pasy oraz motywy inspirowane wszelką geometrią.


Niedrogi luksus

Styl Hampton znany jest nam zazwyczaj z amerykańskich filmów. Zamożna rodzina wyjeżdża do nadmorskiego miasteczka, gdzie mają jeden z kilku 'domków' letniskowych. Nie trzeba być milionerem, aby móc urządzić w swoim domu taką luksusową kuchnię. Wystarczy umiejętnie połączyć style, dobrać odpowiednie dodatki i Hampton będziemy mieć pod własnym dachem!

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Urządź kuchnię w stylu retro!


Brakuje Ci pomysłu na kuchnię? Kuchnia w stylu retro, może okazać się idealnym i...

Usiądź wygodnie! Wybieramy krzesło do kuchni


Skoro stół to centralny i jeden z najważniejszych mebli w kuchni, również...

O kolorach w kuchni


Kuchnia to serce każdego domu. W tym pomieszczeniu spędzamy masę czasu, wykonując...