Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia otwarta a dobór okapu

Porady


Kuchnia otwarta a dobór okapu

To, jaki jest rozkład poszczególnych pomieszczeń w Twym domu czy mieszkaniu ma ogromne znaczenie, bowiem wpływa na rodzaj mebli i sprzętów, które zalecane są do wyposażenia konkretnych wnętrz. Szczególnie dużo fatygi wymaga natomiast skrupulatne dostosowanie właściwego asortymentu w lokum kuchennym.

Elegancja z funkcjonalnością


Na chwilę obecną coraz większą popularnością cieszą się kuchnie przestronne, które są otwarte, a więc pozbawione murów odgradzających je od salonu czy jadalni. Domownicy wybierający takie rozwiązanie są zdania, że układ z kuchnią „open-space" jest dużo bardziej estetyczny i owszem, ale warto pamiętać, że poza kwestiami wizualnymi akurat podczas urządzania wnętrza kuchennego trzeba zwrócić szczególną uwagę także na względy techniczne. W tym pokoju non stop unosi się para wodna, tłuszcz, jest wilgotno, brudno a do tego ciągle przeplatają się rozmaite aromaty z gotowanych potraw czy pieczonych ciast. Wszystko to ma z kolei wpływ na warunki panujące nie tylko w samej przestrzeni kuchennej, ale także połączonej z nią części wypoczynkowej. By nie dochodziło do przenikania nieprzyjemnych zapachów, mimo posiadania kuchni otwartej, konieczne jest zwrócenie uwagi na stosowny dobór okapu. Dobra wentylacja w przestronnych, zespolonych ze sobą częściach kuchenno-reprezentacyjnych jest wręcz nieodzownym elementem komfortowego życia.

 

Dekoracyjność plus wysoka jakość

 

Znalezienie stosownego okapu stricte do kuchni otwartych nie jest dzisiaj trudne, bowiem na rynku sprzętów AGD istnieje niesamowicie szeroki wachlarz rozlicznych modeli pochłaniaczy. Są one rzecz jasna mocno zróżnicowane tak pod względem ich wyglądu, jak także funkcji, solidności wykonania i jakości rozwiązań technologicznych w nich zastosowanych. To z kolei przekłada się na rozmaite stawki cenowe należne za wentylatory kuchenne. Spośród tak bogatej gamy okapów warto zwrócić uwagę na bardzo funkcjonalne, a przy okazji także nie tracące na swych walorach wizualnych, duże rozmiarowo modele przypominające wręcz bardzo ozdobne lampy. Są one idealnym wariantem w przypadku aranżacji kuchni z wyspą. Świetnie nadają się do nowoczesnych wnętrz, ale też nie burzą stylizacji w formie tradycyjnej. Są niewątpliwie efektowną dekoracją, która przyciąga wzrok zaraz po przekroczeniu progu kuchennego. Patrząc na tego rodzaju okapy wydaje się, że są to wielkie abażury, gigantyczne klosze oświetleniowe, które wyróżniają się oryginalnością oraz stylowością designu. Świetnie pasują do kuchni otwartych także równie wysokie jakością okapy opływowe w swych kształtach. Są one robione z ceramiki, jak również ze stali a nawet szkła. Znakomicie współgrają w przypadku montażu barku, który ma być elementem oddzielającym strefę roboczą czyli kuchnię od strefy relaksu czyli salonu.

 

Zobacz również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wybrac-okap-wyspowy-2847.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/okap-tuba-do-kuchni-ktory-bedzie-najlepszy-3167.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/plyta-i-okap-w-jednym-czy-to-sie-sprawdza-2968.html

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Odległości między szafkami a wyspą w kuchni. Jakie to ma...


Kuchnie z wyspą cieszą się dużą popularnością zarówno w pomieszczeniach...

Kuchnia po japońsku


Marzysz o niepowtarzalnej kuchni, która będzie zarówno przytulna, jak i...

Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich filmów


Kojarzycie piękne, przestronne kuchnie z amerykańskich filmów? Jasne, duże, z...