Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady AGD – do zabudowy czy wolnostojące?

Porady


AGD – do zabudowy czy wolnostojące?

Pomieszczenie kuchenne określane jest często jako wnętrze typowo robocze. Oczywiście taki charakter owego lokum wynika z faktu, że ciągle w nim gotujemy, sprzątamy, chlapiemy wodą itd. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, że kuchnia nie może być obiektem reprezentacyjnym. Jak najbardziej nadaje się ona do bycia sercem każdego domostwa. By taką funkcję pełniła, nasz pokój kuchenny trzeba należycie wyposażyć. O tym, w jaki sposób dowiesz się z poniższych fragmentów.


Nieprzypadkowe sprzętyNadrzędnym rodzajem asortymentu naszej kuchni - czy to w standardowym domku jednorodzinnym, czy też w klasycznym mieszkaniu w bloku - okazuje się sprzęt AGD. Urządzenia z zakresu gospodarstwa domowego są podstawą do tego, aby z naszych czterech kątów dało się korzystać funkcjonalnie i wygodnie. Na miarę dwudziestego pierwszego stulecia nie sposób żyć jak kilka dekad temu, kiedy to nie było maszyn typu kuchenka mikrofalowa czy też piekarnik, jakie stanowią na chwilę obecną w zasadzie standard tradycyjnego wyposażenia kuchni. Dziś jest to obowiązkowy element tego lokum, ale pamiętajmy, że każda maszyna AGD odznacza się zupełnie innymi właściwościami, funkcjami oraz jest mocno zróżnicowana zarówno estetycznie, jak i cenowo. Dlatego też nie wolno pod żadnym pozorem kupować sprzętu tej kategorii w ciemno, kierując się wyłącznie stosunkowo niską ceną, akcją promocyjną czy też pośpiechem. Asortyment kuchenny powinien być przede wszystkim skrupulatnie wybrany tak, aby nie tylko odznaczał się niezawodnością, wytrzymałością oraz solidnością i wysoką jakością pracy, ale również doskonale komponował się resztą elementów kuchennych, a więc głównie zabudową meblową. Ze względu na ogrom rozmaitych modeli proponowanych przez producentów urządzeń kuchennego użytku, konsumenci mogą swobodnie wybierać spośród ciekawej kolorystyki, niestandardowych kształtów a także oryginalnych projektów wypuszczanych na rynek. Warto dopasowywać sprzęty AGD do odcieni ścian, dodatków czy też podłóg naszego kuchennego zacisza. Starajmy się, aby urządzenia gospodarstwa domowego były nie tylko maszynami do pracy, ale również częściami składowymi świetnie zgranej kompozycji aranżacyjnej. Niech będą one podobne stylem do charakteru kompletów meblowych.

 

Wolnostojące czy do zabudowy?


Na etapie projektowania wyglądu naszej kuchni konieczne jest podjęcie decyzji o tym czy chcemy mieć aranżację z zabudową czy też wybierzemy zarówno elementy meblowe, jak i sprzęty wolnostojące. To pozwala przede wszystkim na pierwszą, wstępną selekcję urządzeń AGD. Oczywiście oba z tych wariantów mają swoje wyraźne plusy i minusy, które postaramy się krótko i zwięźle przybliżyć. Zacznijmy od charakterystyki AGD wolnostojącego. Ten rodzaj maszyn możemy generalnie ustawić, gdzie tylko chcemy. W tej kwestii mamy dużą swobodę i dowolność. Jedyne co nas ogranicza to ewentualnie za duże gabaryty wybranych modeli bądź zbyt mała przestrzeń do zagospodarowania. Patrząc na ceny należne za sprzęty AGD wolnostojące oraz do zabudowy, te pierwsze wydają się być rozwiązaniem dużo tańszym. Ponadto ta grupa urządzeń nie stwarza aż tylu problemów w razie awarii czy usterek. Od razu urządzenie można wymienić na nowy sprzęt, nie trzeba nic demontować. W zakresie urządzeń tej kategorii da się również dostrzec naprawdę olbrzymie urozmaicenie zarówno pod względem designu oferowanych przez producentów modeli, jak i przedziałów cenowych. Minusem AGD wolnostojącego okazuje się mniejsza zdaniem wielu konsumentów estetyka niż w przypadku asortymentu do zabudowy. Być może to przekonanie wynika z panującej dziś mody na kuchnie minimalistyczne, a zatem takie, w których wszystkie elementy aranżacyjne są zręcznie schowane i nie są za bardzo rzucające się w oczy, nie zagracają wolnej przestrzeni oraz umożliwiają wykreowanie pomieszczenia bardzo przestronnego. Nie zawsze sprzęty AGD wolnostojące komponują się idealnie z wnętrzem i jego pozostałym wyposażeniem. Modele sprzętów do zabudowy natomiast są sprytnie skryte, sprawiając złudzenie wręcz wkomponowanych w asortyment meblowy. Tym samym taki aranż jest nowoczesny, ale też i znacznie droższy. Zaleca się jednakże ten rodzaj urządzeń chociażby ze względu na to, że są o wiele bardziej bezpieczne w przypadku użytkowania kuchni również przez dzieci. Sprzęty te z powodu ich ukrycia w zabudowie meblowej łatwiej także utrzymać w czystości

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zlewozmywak narożny – czy to wygodne rozwiązanie?


Szczególnie kiedy dysponujemy niewielką albo też mało ustawną kuchnią musimy...

Piekarnik parowy – czym jest i czy warto go kupić? Poznaj...


Zastanawiasz się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych, by zadbać o zdrowie i...