Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Porady

Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Ulubione0

Podstawą obecnie wypuszczanego na rynek AGD sprzętu kuchennego jest zwłaszcza nowoczesność zastosowanych w nim technologii. Producenci, podążając za silnym rozwojem technicznym oraz wiecznie zmieniającymi się trendami, starają się za wszelką cenę ułatwić użytkownikom korzystanie z codziennie stosowanych urządzeń. Na co w związku z tym może liczyć współczesny konsument?

Oby jak najłatwiej


Podstawą sprzętu kuchennego jest jego funkcjonalność. Nie ma mowy o tym, aby urządzenie, które uznaje się za nowoczesne wymagało większego wysiłku w jego obsłudze. Użytkownicy nie mają nad danym modelem okapu, lodówki czy zmywarki spędzać godzin, ale wręcz odwrotnie – owe sprzęty mają ich we wszystkim wyręczać. Tym samym koniec z tradycyjnym praniem, długotrwałym gotowaniem, staniem nad piekarnikiem i sprawdzaniem czy placek nie przypala się. Maszyny obecnie dominujące w sklepach AGD bazują na automatyzacji. To sprzęty, które można śmiało określić, jako „samokontrolujące się". Coraz to nowsze techniki stosowane są już nie tyle co parę lat, ale pojawiają się praktycznie z sezonu na sezon. Celem jest przede wszystkim ułatwienie konsumentowi realizacji codziennych, rutynowych obowiązków.

 

Oszczędność plus wygoda

 

Współczesne urządzenia kuchenne opierają się w swej pracy na zapewnieniu dwóch podstawowych i nadrzędnych korzyści – są bardzo komfortowe a do tego ekonomiczne. Przykładem takiego wynalazku okazują się chociażby najnowsze modele okapów, które wyposażone są w innowacyjne „motory napędzające", posiadające rozmaite wskaźniki, czujniki i opcje. Zaprojektowane w nich funkcje pozwalają na samoistne przypomnienie o potrzebie wyczyszczenia sprzętu czy konieczności wymienienia filtru. Niektóre urządzenia mogą być nawet obsługiwane za pomocą pilota. W praktyce oznacza to, że siedzimy wygodnie na kanapie w salonie i kontrolujemy pracę okapu w części kuchennej. Równie inteligentnym sprzętem są też współczesne płyty indukcyjne, które automatycznie wyłączają się, gdy upłynie dany czas. Mogą być też programowane tak, aby samodzielnie uruchamiały się. Podobnie jak i nowoczesne okapy, także i wspomniane płyty dostępne są w wariantach z pilotem.

 

Edukacja w nowatorskim wydaniu

 

Im bardziej inteligentny sprzęt nabędziesz, tym więcej możesz z niego skorzystać. W wielu przypadkach dzisiejszych urządzeń AGD istnieje na tyle pionierski mechanizm, że poza wygodą zastosowania czy ekonomią, pozwala on również na rozszerzenie dotychczasowych umiejętności użytkownika. Stare modele, powiedzmy kuchenek mikrofalowych, konstruowano w taki sposób, aby były one narzędziem kulinarnym wprawionego kucharza. Obecne sprzęty tej kategorii nierzadko roztaczają przed użytkownikami znacznie większe możliwości. Rozległy wybór różnorodnych programów pozwala na gotowanie w sposób dotychczas nam nieznany. Możemy przygotowywać wiele rodzajów dań i w rożnych formach. Poza tym, nie musimy już posiadać gruntownej wiedzy na temat odpowiednich parametrów gotowania, gdyż innowacyjna mikrofalówka dobierze je samodzielnie. Wystarczy jedynie skorzystać w tym celu z funkcji auto cook a urządzenie indywidualnie dostosuje właściwy sposób przyrządzania danej potrawy, dobierając go dokładnie do rodzaju przygotowywanego dania i wagi składników.

Zobacz również

Czy warto inwestować w Kosze Cargo?

Czy warto inwestować w Kosze Cargo?

Co to są kosze cargo? Najprościej mówiąc, kosze cargo są wysuwanymi koszami na szynach. Brzmi...

Kuchnia przyjazna domownikom

Kuchnia przyjazna domownikom

Udogodnienia meblowe Podstawową cechą kuchni na co dzień użytecznej jest właściwie dobrana...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena