Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Porady


Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Podstawą obecnie wypuszczanego na rynek AGD sprzętu kuchennego jest zwłaszcza nowoczesność zastosowanych w nim technologii. Producenci, podążając za silnym rozwojem technicznym oraz wiecznie zmieniającymi się trendami, starają się za wszelką cenę ułatwić użytkownikom korzystanie z codziennie stosowanych urządzeń. Na co w związku z tym może liczyć współczesny konsument?

Na zdjęciu: Studio Prestige Gorlice

Oby jak najłatwiej


Podstawą sprzętu kuchennego jest jego funkcjonalność. Nie ma mowy o tym, aby urządzenie, które uznaje się za nowoczesne wymagało większego wysiłku w jego obsłudze. Użytkownicy nie mają nad danym modelem okapu, lodówki czy zmywarki spędzać godzin, ale wręcz odwrotnie – owe sprzęty mają ich we wszystkim wyręczać. Tym samym koniec z tradycyjnym praniem, długotrwałym gotowaniem, staniem nad piekarnikiem i sprawdzaniem czy placek nie przypala się. Maszyny obecnie dominujące w sklepach AGD bazują na automatyzacji. To sprzęty, które można śmiało określić, jako „samokontrolujące się". Coraz to nowsze techniki stosowane są już nie tyle co parę lat, ale pojawiają się praktycznie z sezonu na sezon. Celem jest przede wszystkim ułatwienie konsumentowi realizacji codziennych, rutynowych obowiązków.

 

Oszczędność plus wygoda

 

Współczesne urządzenia kuchenne opierają się w swej pracy na zapewnieniu dwóch podstawowych i nadrzędnych korzyści – są bardzo komfortowe a do tego ekonomiczne. Przykładem takiego wynalazku okazują się chociażby najnowsze modele okapów, które wyposażone są w innowacyjne „motory napędzające", posiadające rozmaite wskaźniki, czujniki i opcje. Zaprojektowane w nich funkcje pozwalają na samoistne przypomnienie o potrzebie wyczyszczenia sprzętu czy konieczności wymienienia filtru. Niektóre urządzenia mogą być nawet obsługiwane za pomocą pilota. W praktyce oznacza to, że siedzimy wygodnie na kanapie w salonie i kontrolujemy pracę okapu w części kuchennej. Równie inteligentnym sprzętem są też współczesne płyty indukcyjne, które automatycznie wyłączają się, gdy upłynie dany czas. Mogą być też programowane tak, aby samodzielnie uruchamiały się. Podobnie jak i nowoczesne okapy, także i wspomniane płyty dostępne są w wariantach z pilotem.

 

Edukacja w nowatorskim wydaniu

 

Im bardziej inteligentny sprzęt nabędziesz, tym więcej możesz z niego skorzystać. W wielu przypadkach dzisiejszych urządzeń AGD istnieje na tyle pionierski mechanizm, że poza wygodą zastosowania czy ekonomią, pozwala on również na rozszerzenie dotychczasowych umiejętności użytkownika. Stare modele, powiedzmy kuchenek mikrofalowych, konstruowano w taki sposób, aby były one narzędziem kulinarnym wprawionego kucharza. Obecne sprzęty tej kategorii nierzadko roztaczają przed użytkownikami znacznie większe możliwości. Rozległy wybór różnorodnych programów pozwala na gotowanie w sposób dotychczas nam nieznany. Możemy przygotowywać wiele rodzajów dań i w rożnych formach. Poza tym, nie musimy już posiadać gruntownej wiedzy na temat odpowiednich parametrów gotowania, gdyż innowacyjna mikrofalówka dobierze je samodzielnie. Wystarczy jedynie skorzystać w tym celu z funkcji auto cook a urządzenie indywidualnie dostosuje właściwy sposób przyrządzania danej potrawy, dobierając go dokładnie do rodzaju przygotowywanego dania i wagi składników.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Blender w kuchni – pożytek czy zbędny wydatek?


Pichcenie w kuchennym zaciszu wcale nie musi wiązać się z długimi godzinami...

Jak wybrać okap wyspowy?


Kuchnia z wyspą robi wielkie wrażenie i daje duże możliwości użytkowe. Nic więc...

Innowacja w kuchni. Lightboard Frames by Franke


Nowoczesna kuchnia to wnętrze komfortowe, piękne i dobrze zorganizowane, ale przede...