Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady High tech w kuchni

Porady


High tech w kuchni

W badaniach społecznych współcześni konsumenci byli zgodni co do stwierdzenia, iż największym i zarazem najprzydatniejszym wynalazkiem obecnych czasów, bez których mało kto wyobrażałby sobie normalne funkcjonowanie jest komputer. Postęp w sferze szeroko rozumianej informatyzacji jest na chwilę dzisiejszą tak szeroki, iż w zasadzie śmiało można rzec, że nowinki technologiczne przenikają do wszelkich aspektów naszego codziennego życia. Jednym z takich obszarów, gdzie technika komputerowa teraz króluje jest AGD.

Na zdjęciu: Studio Komandor

Gadżet równa się komfort

 

Poprzez zastosowanie w naszym kuchennym wyposażeniu wariantów z dziedziny high tech zapewniamy sobie sto procent wygody. Nie ma potrzeby siedzenia godzinami w czterech kątach i pitraszenia, doglądając co krok czy aby nie już danie jest gotowe do serwowania na talerzu. Do lamusa odchodzą sukcesywnie mało funkcjonalne urządzenia, które po pierwsze nie są praktyczne w porównaniu z nowoczesnymi wariantami, a po drugie okazują się dla domowników zwyczajnym marnotrawieniem środków pieniężnych. Przykładowo lodówka czy kuchenka słabej jakości będzie zużywała dużo więcej energii elektrycznej, stąd niestety ale i znacząco wyższe rachunki za prąd. To sprawia, że w zasadzie użytkowanie takich urządzeń starszej daty jest nieopłacalne pod każdym względem – my musimy się dużo bardziej fatygować, a efektem tego są straty finansowe. By temu zapobiec, dobrze jest zatroszczyć się o intuicyjny asortyment, a więc zestaw sprzętów AGD, który odznacza się innowacyjnymi technologiami. Wtedy gotowanie będzie przyjemniejsze, z kolei nasz budżet domowy zostanie z perspektywy czasu solidnie zasilony zaoszczędzonymi funduszami.

 

Postaw na inteligencję

 

O inteligencji można mówić także w kontekście asortymentu kuchennego. Wyposażenie, jakie dziś jest modne i stanowi największy hit na rynku AGD odznacza się intuicyjnością zestawioną z nowatorskimi rozwiązaniami. Urządzenia takie jak współczesne lodówki czy też zmywarki bądź płyty do gotowania przypominają raczej elektroniczne gadżety aniżeli dawne narzędzia pomocnicze. Obecnie to nie tyle od receptur, co zwłaszcza od jakości posiadanego sprzętu zależy jakość serwowanych specjałów. Przykładem chętnie wybieranych rodzajów pionierskich urządzeń są inteligentne lodówki, jakie stanowią trend w omawianej branży. Są one przede wszystkim wyposażone w specjalny panel kontrolny. Mają moduł dotykowy, zatem użytkownik kuchni może korzystać ze sprzętu w banalnie prosty i niewymagający fatygi sposób. Na drzwiach takich modeli znajduje się zazwyczaj nowoczesny ekran LCD, który celowo zamontowany zostaje w łatwo dostępnym miejscu. Taka lodówka jest bardzo energooszczędna. Nie tylko nie zużywa szczególnie dużo energii elektrycznej, ale także dobiera skalę chłodzenia stricte do jej zawartości. Im więcej jest w niej produktów, tym mniej zapłacimy za rachunki za prąd. Ponadto można śmiało wysunąć wniosek, że dzięki intuicyjnej i innowacyjnej lodówce w naszym kuchennym zaciszu zadbamy o wysoką jakość magazynowanych produktów spożywczych, które nie będą ulegały niepotrzebnemu zamrożeniu, rozmrażaniu czy też zbyt małemu chłodzeniu.

 

Nie musisz pamiętać, przypomni sprzęt

 

Hig tech w kuchni to także swego rodzaju „przypominacz". Nie ma potrzeby zapisywania, kiedy kończą się daty ważności danych produktów przechowywanych w naszej chłodziarce. Podczas gotowania nie musimy także myśleć non stop o dokładnym czasie, kiedy to musimy zdjąć garnek z płyty. Kiedy z kolei pieczemy, nie ma sensu sterczenie nad piekarnikiem z patyczkiem w ręku, aby co parę chwil sprawdzać czy ciasto jest już należycie wypieczone. Obawy o spaleniznę, przysmażenie, zrobienie zakalca bądź przegotowanie to już nie są zmartwienia zwolenników nowoczesnych technologii. Wszystkie te dylematy odeszły na bok wraz z wkroczeniem na rynek AGD solidnych mechanizmów sprzętowych posiadających specyficzny system zarządzania żywnością. Warto wybierać ekskluzywne modele sprzętów , które posiadają wbudowaną funkcję smart manager, która da sposobność sprawdzenia co w tym momencie znajduje się wewnątrz naszej lodówki w zasadzie bez konieczności otwierania jej drzwiczek i grzebania w środku, doprowadzając do przenikania do wnętrza urządzenia ciepłych mas powietrza. Listę zakupów stworzymy zatem bezproblemowo na podstawie zwyczajnego kliknięcia w panel dotykowy i uruchomienia wyżej wspomnianej opcji, która dokładnie przedstawi i zliczy skład lodówki. Dodatkowo smart manager to bajer, jaki daje sposobność zweryfikowania, gdzie konkretnie znajduje się jaki artykuł żywieniowy. Chłodziarka sama, intuicyjnie i niesamowicie precyzyjnie przedstawia, na których pólkach leży dany produkt. Co więcej, ta opcja umożliwia też szybkie podsumowanie, jakie z posiadanych w lodówce pokarmów mają kończący się okres ważności. Prawdziwym hitem takich mechanizmów jest wariant uzupełniania zapasów w sklepie internetowym. Wystarczy poklikać kilka razy na ekranie LCD i w ten sposób wybierzemy produkty, jakie chcemy żeby trafiły do naszego domostwa. Robimy zakupy bez wychodzenia z kuchni. Poza nietypowymi rozwiązaniami high tech w dziedzinie lodówek, można również mówić o nowoczesnych standardach w kuchenkach. Płyty ceramiczne czy indukcyjne najwyższej klasy są wyposażone w czujniki grzewcze i automatyczne gotowanie. Co to daje? W praktyce oznacza to, że sposób grzania jest dostosowywany stricte do tego, w jakim stanie są składniki potraw znajdujących się na powierzchniach. Nie ma mowy o przypaleniu przy wygotowaniu pokarmów. Ponadto takie kuchenki mają często piekarniki wyposażone w inteligentne zmywanie samoistne, czyli funkcję pyrolizy. Mikrofalówki solidnej jakości są z kolei porządną, w niczym nie gorszą pod względem efektywności, formą zastępczą standardowych piecyków. Przyrządy służące do gotowania z wbudowanymi mechanizmami najnowszej generacji mają nawet opcję wyświetlenia elektronicznej listy przepisów oraz dostosowania porcji czy składników dodawanych do przyrządzanych specjałów dokładnie do wagi, płci i wieku a nawet choroby użytkownika! Tym samym powstające danie będzie dla naszego organizmu w pełni zdrowe i wartościowe.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
marcin

WOW jakie cuda… technologia z dnia na dzień potrafi zadziwić. Szczerze mówiąc to chciałbym posiadać taką kuchnię pełną inteligentnych sprzętów, wtedy gotowanie przeszłoby chyba do nowego wymiaru ;)

Zobacz również


Płyta i okap w jednym, czy to się sprawdza?


Nowoczesne sprzęty kuchenne mają nam przynieść wygodę podczas gotowania, niezależnie...

Ekspres przelewowy – czyli jak zaparzyć dużo kawy za...


Marzysz aby za jednym zamachem przyrządzić większą ilość kawy – tak na zapas...

Nowoczesne piekarniki – jakie posiadają funkcje?


Piekarnik jest niezbędnym elementem wyposażenia niemalże każdej kuchni. Obecnie wiele...