Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchenka gazowa czy elektryczna? Porównanie...

Porady


Kuchenka gazowa czy elektryczna? Porównanie sprzętów AGD

Wyposażenie pomieszczenia roboczego w rozmaite sprzęty AGD to nie tylko zadbanie o estetykę urządzanego lokum, ale przede wszystkim zapewnienie sobie, jako użytkownikom aranżowanego obiektu pełnego komfortu korzystania z kuchennego zacisza. Jednym z rodzajów urządzeń, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na wygodę pracy w kuchni okazuje się maszyna mająca posłużyć nam do gotowania.

Kuchenka gazowa


Konsumenci mogą wybierać spośród rozlicznych modeli standardowych kuchenek dostępnych jako warianty gazowe oraz elektryczne. Ogólnie rzecz biorąc elektryczne kuchenki uznaje się za dużo nowocześniejsze, ale z drugiej strony gazowe sugerowane są ze względu na oszczędność pieniędzy. Generalnie w domu, w którym jest dostęp do gazu z pewnością dużo tańszym rozwiązaniem okaże się przyrządzanie codziennych posiłków na modelu gazowym. Co więcej, z racji sukcesywnego wypierania kuchenek gazowych uznawanych za asortyment starej daty przez kuchenki elektryczne, za samo urządzenie powinniśmy zapłacić stosunkowo niedużo.

 

Kuchenka elektryczna


Jeżeli natomiast kwestia finansowa nie jest dla nas nadrzędnym czynnikiem, warto rozważyć inwestycję w kuchenkę elektryczną. Jest to dobry wariant chociażby pod względem praktyczności oraz funkcjonalności sprzętu. Taka maszyna znacznie lepiej nadaje się do wyposażenia wnętrz otwartych. Warto wiedzieć, że przy kuchenkach gazowych spalający się gaz często wchodzi w reakcje z aromatami przyrządzanych przez nas potraw i w konsekwencji tego wydziela się nieprzyjemny zapach, który roznosi się po całej kuchni. Przy pomieszczeniu typu „open space", kiedy to przestrzeń robocza nie jest niczym odgrodzona od strefy relaksu czyli salonu, może być to bardzo uciążliwy problem. Niemiły „smrodek" rozprzestrzenia się na wszystkie pokoje, przesiąka nim wisząca w przedpokoju odzież wierzchnia i tapicerki mebli wypoczynkowych, firany czy zasłony. By tego uniknąć bądź przynajmniej ograniczyć, wystarczy zainwestować w kuchenkę elektryczną a nie gazową. Przy nabyciu dodatkowo wysokiej jakości okapu, problem słabej wentylacji powinniśmy mieć z głowy. Jeszcze jeden plus wyboru kuchenek elektrycznych to ich estetyka. Są one z reguły dużo ładniejsze wizualnie niż uznawane nierzadko za starodawne urządzenia gazowe. Wśród modeli działających na prąd wyróżnia się między innymi elegancko lśniące płyty ceramiczne, płaskie, bez wystających elementów, stanowiących nie tylko użyteczny sprzęt, ale przy tym prawdziwą dekorację wnętrza kuchennego. Specjaliści sugerują również, że kuchenki elektryczne są łatwiejsze w regulacji.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
robert_deko

Ja jestem zwolennikiem kuchenek elektrycznych. Słusznie zauważono w artykule, że w ich przypadku jest znacznie większy wybór pod względem wizualnym. Jeśli komuś zależy na tym, by ich kuchnia wyglądała nienagannie to powinien zdecydowanie wybrać kuchenkę elektryczną.

Zobacz również


Jak kupić dobrą frytkownicę?


Dawniej frytkownicę można było spotkać niemalże w każdym domu. Dziś, urządzenie to...

Kumulacja promocji Franke!


Przełom roku to doskonały czas na postanowienia i zmiany– chociażby te dotyczące...

Rodzaje płyt grzewczych – gazowa, elektryczna i...


Podczas urządzania kuchni mamy przed sobą wiele – dość trudnych wyborów....