Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak kupić mikser?

Porady


Jak kupić mikser?

Mikser należy do tych sprzętów AGD, które niezwykle przyspieszają i umilają naszą pracę. Nasze babcie podczas pieczenia ciast wszystko musiały robić ręcznie – trzeć masę w makutrze, ubijać białka ręczną trzepaczką, dziś mamy znacznie łatwiej. Technika idzie do przodu, dzięki czemu przygotowanie jakiejś potrawy czy ciasta nie jest już tak pracochłonne jak kiedyś. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka sprzętów AGD i każdy może zostać perfekcyjną panią domu – bez większego wysiłku.

Na zdjęciu: Studio AK

Dziś pod lupę bierzemy miksery! Podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i opiszemy ich rodzaje. Na rynku dostępne są dwa rodzaje mikserów – ręczne i stojące.


Mikser ręczny

Mikser ręczny jest niezwykle mobilny – dzięki swoim niewielkim rozmiarom możemy go zabrać ze sobą w każdą podróż! W szafce w kuchni zajmuje niewiele miejsca więc nie zajmie dużej przestrzeni. Jest lekki, posiada wymienne końcówki, dzięki czemu zwiększa on swoje przeznaczenie. Możemy miksować produkty w dowolnym pojemniku – istotna jest jedynie ich wysokość – aby móc swobodnie poruszać mikserem i nie zahaczać o miskę. Mikser ręczny jest niedrogi, lekki i zajmuje mało miejsca, jednak wymaga on obecności użytkownika. Pozostawiony sam sobie nie zdziała wiele – ktoś musi nim sterować. W porównaniu z mikserem stacjonarnym, ręczny jest mniej zaawansowany i ma mniejszą moc – mniejszą liczbę obrotów prędkości.


Mikser stojący (stacjonarny)

Mikser stojący charakteryzuje się korpusem na stałe przymocowanym do podstawy na który stawiana jest misa. Miksery stacjonarne charakteryzują się bardziej zaawansowaną technologią – mają większą moc, więcej programów i przede wszystkim – pracują samodzielnie. Takie miksery są również droższe i nie są tak mobilne jak ręczne odpowiedniki. Z pewnością posłużą nam długo – są trwałe, mają twardszą obudowę i są dobrze wykonane.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie miksera

Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie miksera jest jego moc. Im wyższa moc, tym dłużej mikser może pracować bez przerwy. Jeżeli zależy nam na wyrabianiu w mikserze ciężkich ciast to wybierzmy mikser o mocy powyżej 400W.
Warto wybrać mikser, który w zestawie posiada dodatkowe wymienne końcówki. Pozwolą one mieszać substancje o różnej strukturze i konsystencji dzięki czemu mikser będzie bardziej funkcjonalny. Regulacja prędkości - Prędkość możemy regulować dwojako – systemem skokowym lub płynnym.


Wszystko zależy od częstotliwości użytkowania

Przed zakupem miksera musimy zadać sobie jedno, kluczowe pytanie – jak często zamierzamy go używać. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli pieczenie nie jest naszą pasją i planujemy piec tylko raz na jakiś czas to wystarczy nam mikser ręczny. Jest tani, lekki, łatwy w obsłudze i z pewnością spełni nasze oczekiwania. Jeżeli pieczesz często i dużo – to lepiej sprawdzi się mikser stacjonarny – ciasto ubije samodzielnie a Ty w tym czasie będziesz mógł skupić się na przygotowaniu polewy. Mikser stacjonarny jest droższy ale też bardziej funkcjonalny – poradzi sobie również z 'cięższymi zadaniami'.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
kasia

Dobrze, że tutaj trafiłam, bo właśnie szukam miksera. Na pewno chcę kupić coś dobrego i trwałego, bo jak do tej pory miałam jeden mikser - wyhaczyłam go na promocji i niestety zbyt długo się nim nie nacieszyłam. A za chwilę święta, więc taki sprzęt w domu jak najbardziej się przyda :)

Zobacz również


Schowaj swój okap, czyli okap blatowy


Wszyscy wiemy jak ważną rolę w każdej kuchni odgrywa okap. Moda na wszechobecny...

High tech w kuchni


W badaniach społecznych współcześni konsumenci byli zgodni co do stwierdzenia,...

Systemy do szafek narożnych, czyli jak zagospodarować...


Kuchnia jest wnętrzem, które stanowi prawdziwe centrum dowodzenia i serce każdego...