Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Roboty kuchenne – niezbędnik pani domu

Porady


Roboty kuchenne – niezbędnik pani domu

Regularnie podejmując się wyczynów kulinarnych, pichcąc specjały na obiad czy piekąc rarytasy na deser, ciężko byłoby sobie wyobrazić realizację standardowych obowiązków bez kompleksowego sprzętu kuchennego. Jednym z podstawowych okazuje się wysokiej jakości robot.

Zbiorniki o różnej pojemności

Urządzenia z zakresu małego AGD takie jak charakteryzowany mikser mają rozmaitej wielkości pojemniki, stanowiące ich nadrzędny element. W tego typu „naczyniu" gromadzone są ubijana piana, łączone produkty czy ucierane składniki. Można mówić o niesamowicie szerokim zróżnicowaniu modeli robotów kuchennych właśnie pod względem wielorakości dołączanych do mechanizmu pojemników. Generalnie wyróżnia się sprzęty ze zbiornikami o pojemności od 0,25 do 4,3 l. Są one z reguły na tyle wysokie, że swobodnie da się w nich przygotowywać przeciery, koktajle czy nawet modne dziś zupy-kremy. Praktyczne w codziennym zastosowaniu okazują się natomiast zwłaszcza miksery wyposażone w charakterystyczny „dzbanek". Taki zbiornik zmieści zazwyczaj od 1 do 1,5 l. Ponadto jest zakończony specyficznym dzióbkiem, co pozwala na wygodne i estetyczne przelewanie zmiksowanej zawartości. Nie brudzimy, nie rozlewamy i nie marnotrawimy produktów. Warto także poszukać modeli posiadających podziałkę i wieczko. To da sposobność jeszcze sprawniejszej pracy z zastosowaniem miksera.

Tarcze wysokiej jakości

Elementem każdego robota kuchennego bez wyjątku są tarcze. Producenci najczęściej korzystają podczas procesu wytwórstwa tych części miksera z niezawodnej stali nierdzewnej. Najpowszechniejsze są tarcze jarzynowe – drobne oraz grube. Pierwsza służy głównie do mielenia na drobniutkie wiórki, druga na nieco grubsze płaty. Dodatkowo roboty wyposażone są również w tarcze do ścierania miałkiego, co jest pomocne chociażby przy robieniu rozmaitych placków warzywnych, do cięcia w plasterki, co przydaje się do serów, osobne akcesoria do kształtowania frytek oraz chipsów. Można także spotkać roboty z nożykami do siekania.

Nowoczesne udogodnienia


Im wyższej jakości sprzęt małego AGD nabędziemy, tym bardziej będzie on innowacyjny a tym samym wyposażony w rozmaite akcesoria dodatkowe. Wbrew pozorom nie są to jedynie zbędne „bajery", co wyjątkowo przydatne elementy, jakie mogą znacząco usprawnić naszą pracę w kuchni. Przykładem takich części uzupełniających okazuje się chociażby młynek do kawy, wkładka do ubijania na sztywno, wyciskarka do cytrusów, sitko, mieszadła do urabiania ciasta.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Monika

Używam robota kuchennego przede wszystkim do przygotowywania różnego rodzaju pysznych koktajli i deserów dla całej rodziny. Trudno mi sobie dziś wyobrazić przygotowywanie codziennych posiłków bez robota kuchennego.

Zobacz również


Jak oszczędzać energię elektryczną kuchni?


Oszczędzanie energii elektrycznej to nie tylko przejaw troski o środowisko naturalne....

Nowoczesne piekarniki – jakie posiadają funkcje?


Piekarnik jest niezbędnym elementem wyposażenia niemalże każdej kuchni. Obecnie wiele...

Zamrażarka szufladowa


Nie musisz wydawać dużych sum na zakup gotowych mrożonek w supermarketach. Poza tym,...