Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposób na poranną kawę – ekspres ciśnieniowy...

Porady


Sposób na poranną kawę – ekspres ciśnieniowy czy na kapsułki?

Poranna kawa to codzienny rytuał niemalże każdego dorosłego człowieka. Niektórzy piją ją dla smaku, inni – żeby się pobudzić. Ile ludzi, tyle gustów – każdy ma swój sposób na idealną kawę. Jedni preferują rozpuszczalną, drudzy świeżo mieloną – jedno jest pewne – dobry ekspres do kawy to podstawa! Jaki ekspres do kawy wybrać? Ciśnieniowy czy na kapsułki? Który ekspres do kawy jest najlepszy? Zapraszamy!

Na zdjęciu: DeLonghi

Ekspres – sposób na zaoszczędzenie czasu

Ekspres do kawy to urządzenie, które znajduje się niemalże w każdym domu. Sam szybko przygotuje Twoją ulubioną kawę – wystarczy, że włączysz tylko jeden guziczek. Rano zawsze jesteśmy w pośpiechu, dlatego każda dodatkowa minuta jest na wagę złota. Jaki ekspres wybrać? Ciśnieniowy czy na kapsułki? Który lepiej sprawdzi się w naszej kuchni?


Ekspres ciśnieniowy

Ekspres ciśnieniowy z pewnością umili Twój każdy poranek. Szybko i sprawnie przygotuje Twoją ulubioną kawę. Jedyne co musisz zrobić to uzupełnić pojemnik wodą, wsypać kawę, podstawić filiżankę, wcisnąć guzik i gotowe! Ekspres ciśnieniowy jest niezwykle łatwy w obsłudze, ma wiele funkcji, które pozwolą przygotować różne rodzaje kawy. Słodkie cappuccino? Mocne espresso? Mówisz – masz! Niestety, ekspresy ciśnieniowe to nadal spory wydatek, jednakże podliczając codzienną eksploatację i wielofunkcyjność tego urządzenia, to naprawdę się opłaca. Dobry ekspres ciśnieniowy posłuży nam długie lata, dlatego warto wybrać dobrze wykonany, trwały model od zaufanego producenta.


Ekspres na kapsułki

Ekspres na kapsułki cieszy się dużą popularnością. Każdą kawę przygotuje perfekcyjnie – trzypoziomowe latte to dla niego pestka! Oryginalny, nowoczesny design, małe rozmiary – będzie się świetnie prezentował w każdej kuchni! Ekspres na kapsułki jest niedrogi, jednak jego eksploatacja jest dość kosztowna. Decydując się na taki ekspres musimy kupować specjalne kapsułki z kawą – tego samego producenta. Podliczając wszystkie wydatki, to kawa z ekspresu kapsułkowego jest o wiele droższa niż ta, przygotowana w sposób tradycyjny.


Ekspres – sposób na wygodną kawę

Ekspres do kawy to duża wygoda. Dzięki temu urządzeniu zaoszczędzimy przede wszystkim czas – kawa zrobi się sama a my w tym czasie możemy się spokojnie ubrać. Nie musimy stać nad ekspresem i nadzorować cały proces – wystarczy wcisnąć guzik. Zarówno ekspres ciśnieniowy, jak i ten na kapsułki mają swoje wady i zalety. Model powinniśmy wybrać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jeżeli kawę pijemy kilka razy dziennie, to korzystniejszą opcją będzie dla nas ekspres ciśnieniowy – jego eksploatacja jest znacznie tańsza, niż jego kuzyna na kapsułki. Jeśli kawę pijemy od czasu do czasu i lubimy ładny, katalogowy wygląd kawy latte – to wybierzmy ekspres kapsułkowy.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
monia

Jestem kawoszką i bez ekspresu ciśnieniowego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Faktycznie jest to rozwiązanie korzystne w eksploatacji w momencie, kiedy często robi się kawę – tak jak ja. :D

Zobacz również


Podgrzewana podłoga w kuchni


Brak widocznych elementów wchodzących w skład instalacji grzewczej często przesądza o...

Wybór okapu, a styl aranżacji kuchni


Urządzasz właśnie swą wymarzoną kuchnię? Przed tobą nie lada wyzwanie – decyzja...

Zamrażarka szufladowa


Nie musisz wydawać dużych sum na zakup gotowych mrożonek w supermarketach. Poza tym,...