Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Roboty kuchenne w nowoczesnym wydaniu

Porady


Roboty kuchenne w nowoczesnym wydaniu

Obecnie, chcąc przygotować jakiekolwiek danie czy ciasto ciężko byłoby sobie poradzić bez solidnego wyposażenia w postaci standardu dominującego już w praktycznie każdym jednym zaciszu kuchennym. Oczywiście mowa tu o mikserze – niezbędniku każdej pani domu. Robotów wpisujących się w zakres drobnego AGD, jest dziś na rynku cała masa. Warto jednakże wiedzieć, iż nowoczesne modele znacząco różnią się od starodawnego asortymentu dominującego jeszcze parę lat temu.

Na zdjęciu: Bosch

Z blokadą


Przy ręcznie obsługiwanym urządzeniu miksującym wystarczy chociażby jednorazowo przegrzać silnik a skutkiem tego może być automatyczne szwankowanie sprzętu. Zupełnie inaczej jest w przypadku lepszej jakości asortymentu, który posiada specjalną blokadę, włączającą się automatycznie, gdy dojdzie do wyżej wymienione sytuacji. W konsekwencji tego, sprzęt nie ulegnie zepsuciu. Podobnie dzieje się także wtedy, kiedy „nawali" niespodziewanie któraś z części wyposażenia.

 

Bez poślizgu

 

Jeszcze czymś innym jest opcja antypoślizgowych zabezpieczeń również często dziś uwzględniana przez producentów. Ochrona tego typu to z reguły specjalne podkładki mocowane od spodu urządzenia, które robione są z nieślizgającej się i mocno przyczepnej gumy. Dostępne są także sprzęty z dodatkowymi przyssawkami, które również uniemożliwiają obsuwanie się urządzenia i zapewniają komfortowe z niego korzystanie.

 

Do idealnego ścierania

 

Roboty kuchenne w nowszym wydaniu posiadają szereg rozmaitych tarcz. Wśród tych akcesoriów dominują zwłaszcza modele drobniejsze oraz grubsze, które służą odpowiednio do ucierania na niewielkie i większe wiórki. Ponadto dużo sprzętów tej kategorii posiada też elementy umożliwiające cięcie w plasterki, krążki, robienie chipsów czy frytek. Niektóre urządzenia mają także dodatkowo noże do siekania, jakie są świetnym narzędziem przy częstym szatkowaniu warzyw.

 

Do wszystkiego po trochu

 

Mikser XXI wieku wcale nie ogranicza się w swym działaniu wyłącznie do miksowania. Mieszanie produktów spożywczych w papkę, urabianie masy i ubijanie piany to zaledwie minimum na co pozwalają współcześnie dominujące na rynku modele. Roboty kuchenne wyższej jakości posiadają szereg dodatkowych akcesoriów, jakie gwarantują praktyczność gotowania czy pieczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest przykładowo wkładka do ubijania piany, młynek do kawy, sitka, mieszadła umożliwiające wyrabianie ciasta odpowiednio płynnego, bądź wręcz odwrotnie – nieco gęstszego. Niektóre modele posiadają nawet wyciskarkę do cytrusów, jako jeden z elementów składowych.

 

Estetyczne, ale praktyczne

 

Większość dostępnych mikserów odznacza się jasną kolorystyką. Nie powinno to dziwić, bowiem wynika to po prostu z funkcjonalności. W końcu sprzęt ten nie ma stanowić ozdoby, ale być użytecznym urządzeniem, z którego korzysta się sprawnie i zręcznie. W odcieniach przezroczystych, kremowych czy przydymionego szkła powinny być zwłaszcza pojemniki robotów. Dodatkowo dobrze również, aby były one wyposażone w specjalne podziałki. W ten sposób będziemy od razu widzieli, w jakim stanie są na danym etapie miksowania znajdujące się wewnątrz zbiornika produkty. Ponadto łatwo wymierzymy też zawartość naczynia, a zatem mniejsze prawdopodobieństwo, że popełnimy błąd i nie wykonamy dania idealnie jak w przepisie. Nie oznacza to natomiast, że miksery są wizualnie nijakie. Producenci wypuszczają nowoczesne kolekcje, które posiadają różnobarwne wykończenia – czerwone, błękitne, seledynowe, różowe.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak wybrać okap wyspowy?


Kuchnia z wyspą robi wielkie wrażenie i daje duże możliwości użytkowe. Nic więc...

Kumulacja promocji Franke!


Przełom roku to doskonały czas na postanowienia i zmiany– chociażby te dotyczące...