Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Biała kuchnia z czarnym blatem

Porady


Biała kuchnia z czarnym blatem

Białe meble kuchenne polecane są szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń. Bazujemy tu na efekcie optycznego powiększenia wnętrz, więc nawet montaż dużej ilości szafek nie powinien przytłaczać. W dalszym ciągu będzie to aranżacja stosunkowo lekka w odbiorze. Istotne jest więc to, czym tę nieskazitelną biel przełamiemy i jakie materiały wykorzystamy do ostatecznego wykończenia.

Na zdjęciu: Studio Fler

Black & white


Biały jest kolorem uniwersalnym, więc daje nam niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli zastanawiamy się jaki rodzaj blatu dobrać to takiej kuchennej zabudowy, odpowiedź jest prosta – praktycznie każdy sprawdzi się idealnie, jednakże blaty o intensywnej barwie nie mają zbyt wielu zwolenników. Biały blat wtopi się w całość, więc możemy dać upust fantazji i dobrać kolorowy sprzęt AGD czy akcesoria.


Jeżeli zależy nam na większej elegancji, zdecydujmy się na nieśmiertelny duet bieli z czernią. Taki mocny stylistyczny akcent wprowadzi małe zamieszanie, ale nada też wyrazistego charakteru całemu wnętrzu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z nadmiarem kontrastu i nie dążyć do osiągnięcia równowagi pomiędzy tymi dwoma kolorami. Wówczas aranżacja będzie zbyt ciężka i przytłaczająca, więc osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. W białych kuchnia, które urządzono w nowoczesnym stylu, często spotyka się blaty wykonane z kamienia, , kompozytu, laminatu a nawet szkła.


Siła dodatków


Wiele osób twierdzi, że białe kuchnie są zimne, nieprzyjemne, że panuje w nich wręcz laboratoryjny klimat. Nic bardziej mylnego. Biel w odpowiednim wydaniu może być równie przytulna co piękna. Ważną rolę odgrywają zastosowane dodatki i dekoracje. Warto rozważyć zakup kilku kolorowych akcesoriów kuchennych, a także innych elementów wykończenia, na przykład obrusów, wazonów a nawet krzeseł. Takie przedmioty zdecydowanie wpłyną na ocieplenie wnętrza i dodadzą mu sporo pozytywnej energii.


Niepraktyczna biel?


Bieli stawia się nie tylko zarzut barwy zimnej w odbiorze, ale również trudnej do utrzymania w czystości, szczególnie w takim pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Nie jest to do końca prawda, ponieważ białe fronty kuchennej zabudowy a nawet jasne blaty zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości niż ich odpowiedniki w ciemnych kolorach. Oczywiście brudzą się tak, jak i każde inne, jednakże wszelkie ślady zarówno tłuszczu czy brudu są mniej widoczne. Podobnie plamy z zaschniętych kropli wody i odciski palców.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Najlepsze kwiaty doniczkowe do kuchni


Kwiaty doniczkowe mają wielki potencjał dekoracyjny i czynią wnętrza zdecydowanie...

Kuchnia industrialna


Kuchnia w stylu industrialnym? Wydawać by się mogło, że to propozycja dla bardzo...

W tych kolorach jej do twarzy


Tak naprawdę nie ma barwy, której nie można by zastosować w kuchni. W...