Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Designerskie akcesoria kuchenne

Porady


Designerskie akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne mogą być nie tylko praktyczne, ale i stanowić dodatkowy element aranżacyjny, który, w zależności od wybranego wzornictwa, dodawać będzie kuchni nowoczesnego, przytulnego czy minimalistycznego charakteru. To właśnie przybory kuchenne mogą stać się akcentem, który do naszej kuchni wprowadzi wyjątkowy klimat i sprawi, że będzie ona wyróżniać się na tle innych pomieszczeń kuchennych.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Akcesoria codziennego użytku

 

Z kuchennych akcesoriów korzystamy każdego dnia. Ba! Korzystamy z nich za każdym razem, kiedy przygotowujemy posiłek czy chociażby gasimy pragnienie. Niektóre przybory kuchenne są w użytku po prostu non stop. Ważne jest, by były one dla nas jak najbardziej użyteczne, ale też, aby jeszcze przyjemniej się nam z nich korzystało, by cieszyły nasze oko. Wysokiej jakości akcesoria kuchenne nie tylko będą służyć nam przez długi czas, ale też cechować się będą wysokiej klasy estetyką. Akcesoria kuchenne mogą pomóc nam nie tylko podczas gotowania, ale przydadzą się także dla utrzymania w kuchni czystości i porządku. Pojemniki na żywność pomogą we właściwym przechowywaniu różnego rodzaju produktów, tak by na dłużej zachowały one świeżość i były dla nas bezpieczne. Nawet przybory do czyszczenia kuchennych sprzętów czy chociażby zmywania naczyń nie muszą być standardowe. W sklepach z akcesoriami AGD z łatwością znajdziesz unikatowe przedmioty, które odznaczają się niebanalnym designem i wysoką jakością wykonania. By zapewnić sobie komfort podczas gotowania z całą pewnością musimy zadbać o dobre noże. Muszą być one przede wszystkim ostre, ale przecież mogą też po prostu efektownie wyglądać. W takim wypadku nie będzie potrzeby chowania ich do szuflady. Wręcz przeciwnie. Ładny zestaw noży warto wyeksponować czy to na kuchennym blacie, czy listwie magnetycznej. Ozdobą naszej kuchni mogą stać się także naczynia – zarówno to te wykorzystywane na co dzień, jak i komplety raczej zaliczane do kategorii dekoracyjnych. Ustawione na otwartych półkach talerze, filiżanki czy dzbanuszki zrobią naprawdę doskonały efekt w kuchni tradycyjnej, w stylu retro, rustykalnej czy prowansalskiej. Ale designerskie akcesoria kuchenne dodadzą charakteru również i kuchni ultra nowoczesnej. Młynki do przypraw w nieoczywistych kształtach, eleganckie dozowniki na płyn do mycia naczyń, ale i małe AGD o unikalnym wzornictwie – w nowoczesnej i tradycyjnej kuchni każdy przedmiot codziennego użytku może stać się wyjątkową ozdobą.


Akcesoria organizujące

 

Akcesoria, które pomagają nam w organizacji, są naprawdę niezbędne. Pojemniki na żywność, takie jak puszki czy słoiki chronią żywność przed zbyt szybkim zepsuciem, ale też nie zawsze warto chować je w kuchennych szafkach. Zwłaszcza jeśli skrywają produkty, z których korzystasz codziennie czy nawet kilka razy dziennie. W takiej sytuacji znacznie wygodniej jest trzymać je na kuchennym blacie, regale czy na otwartej półce, tak by zawsze móc sięgnąć po nie w razie potrzeby. Przydatne będą nam do tego zwłaszcza ozdobne puszki czy szczelnie zamykane słoiki. Barwne pojemniki mogą też stanowić mocniejszy akcent kolorystyczny w jasnej kuchni, wyraźnie odcinając się na przykład od białej zabudowy. Dzięki takiemu zabiegowi kuchnia nie tylko staje się wizualnie uporządkowana, ale jest też dużo ciekawiej urządzona. Łatwym do zrealizowania pomysłem, który pozytywnie wpłynie na atrakcyjność naszej kuchni, może być również umieszczenie przypraw w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach. Przyprawy przechowywane w niewielkich, zamykanych słoiczkach na dłużej zachowają swój aromat. Kiedy trzymasz je w oryginalnych, otwartych opakowaniach, znacznie szybciej tracą one swoje właściwości. Przyprawnik to kolejny element kuchennego wyposażenia, który łatwo wykorzystać jako dekorację. Jego obecność w kuchni sprawia, że pomieszczenie z jednej strony wydaje nam się urządzone bardziej profesjonalnie, z drugiej zaś przywołuje przyjemne skojarzenia. A co najlepsze, modne przyprawniki można stworzyć samemu naprawdę niskim kosztem.

 

Studio Bossi
Studio Bossi
Studio InterStyl
Studio InterStyl
Studio Roja
Studio Roja
Studio Starimex
Studio Starimex
Studio Tercet
Studio Tercet
Studio Vigo
Studio Vigo

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia otwarta a zamknięta – porównanie


Lokum kuchenne połączone z salonem czy może osobne pomieszczenia? Nowoczesność czy...

Na ostrzu…


Nie sposób się obejść bez niego w kuchni. Dobrej jakości nóż to...

Porządki z Marie Kondo – kuchnia według metody Konmari


Już sama myśl o zrobieniu porządków w kuchennych szafkach zniechęca Cię do...