Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Wyposażenie kuchni po niemiecku

Porady


Wyposażenie kuchni po niemiecku

Czym charakteryzują się niemieckie kuchnie i jak taką urządzić? Niemieckie kuchnie, są doskonałym odzwierciedleniem ich właścicieli, a zatem cechują się minimalizmem i prostotą. Panuje w nich idealny porządek, a wszystko, czego nie trzeba eksponować, ukryte jest za kuchenną zabudową. Jeżeli kuchnia w stylu niemieckim skradła Twoje serce, dowiedz się, jak zaaranżować ją we własnym domu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji kuchni w stylu niemieckim?

 

W kuchni w stylu niemieckim raczej nie spotkamy się z wolnostojącymi sprzętami AGD czy też z pojedynczymi meblami. Zabudowa kuchenna będzie tu stanowiła jedną całość, a jej wykończenie łączyć będzie dwa style: nowoczesny i minimalistyczny, a więc tak naprawdę będzie ponadczasowa. Szuflady i szafki w kuchni niemieckiej będą raczej pozbawione stylizowanych uchwytów. Dominować tu będą tzw. uchwyty frezowane oraz systemy TIP-ON. Kolory, z jakimi najczęściej spotkamy się w kuchni urządzonej w stylu niemieckim, to naturalne barwy drewna i pastelowe odcienie. Sprzęty AGD z kolei będą posiadać wykończenie inox, czyli wykonane będą ze stali nierdzewnej. Istotną kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni w stylu niemieckim, jest nieprzerwane wzornictwo. To za jego sprawą w pomieszczeniu możemy stworzyć wrażenie większej przestrzeni. To ważne, gdyż niemiecka kuchnia to miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich.

 

Organizacja w niemieckiej kuchni

 

Zabudowa kuchenna w kuchni niemieckiej musi być przede wszystkim praktyczna i dostarczyć nam odpowiednio dużo miejsca do przechowywania kuchennych akcesoriów. Tak jak wspomnieliśmy, ukryte w niej będą także sprzęty AGD, a te, które muszą pozostać na wierzchu, takie jak piekarnik, okap, zlewozmywak czy bateria kuchenna, będą najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej. Akcesoria przechowywane są głównie w szufladach. W kuchni niemieckiej spotkamy oczywiście także szafki, jednak dominować tu będą właśnie głębokie szuflady. W kuchni urządzonej w stylu niemieckim rzadko spotkamy się w pojemnikami na żywność ustawionymi na kuchennym blacie. Blaty zazwyczaj pozostają pozbawione elementów dekoracyjnych. Nie oznacza to jednak, że w kuchni niemieckiej nie możemy zastosować żadnych dodatków. Po prostu musimy dobierać je świadomie, tak by nie zachwiać obecną w kuchni harmonią i nie zaburzyć panującego w niej minimalizmu.

 

Wyspa kuchenna – wyjątkowe miejsce w niemieckiej kuchni

 

W nowoczesnych kuchniach często spotkamy się z obecnością kuchennej wyspy. Doceniają ją także niemieccy projektanci, właśnie z uwagi na jej wysoką funkcjonalność. Wyspa w kuchni niemieckiej efektownie się prezentuje, ale też zaprasza do wspólnego spędzania czasu, czyli za jej sprawą, tak jak w założeniach, kuchnia niemiecka staje się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego.

 

Dodatki, których nie może zabraknąć

 

W kuchni niemieckiej stawiamy przede wszystkim na jakość. Dodatków może być zatem mniej, ale ważne jest, by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli chcesz nieco przełamać chłód i minimalizm z założenia panujący w kuchni niemieckiej, możesz to zrobić właśnie przy pomocy odpowiednio dobranych dodatków. W kuchni urządzonej w stylu niemieckim mogą pojawić się na przykład otwarte półki, które surowemu wnętrzu dodadzą nieco lekkości. To na nich możesz ustawić dodatki. Z reguły jednak będą to przedmioty użytkowe, a więc talerze, misy czy dzbanki, niż czysto dekoracyjne. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by w kuchni znalazły się typowe ozdoby, lepiej będzie postawić na jeden mocny akcent, niż kilka drobnych przedmiotów. Może być to na przykład nietypowa rzeźba czy instalacja albo też kwiaty ustawione w szklanym wazonie o prostym kształcie. To właśnie takie dodatki doskonale wpiszą się w styl niemieckiej kuchni i podkreślą jej charakter. Interesującym elementem ozdobnym, który jednocześnie będzie podnosił funkcjonalność naszej kuchni, może być ciekawe oświetlenie. Oryginalna lampa kuchni doda walorów estetycznych, ale też pozwoli wygodniej z niej korzystać.

 

Studio Anmar
Studio Anmar
Studio Drawer
Studio Drawer
Studio Eltop
Studio Eltop
Studio Kamela
Studio Kamela
Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Tercet
Studio Tercet

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


W kontakcie z naturą


Obecne trendy dużo uwagi poświęcają nowoczesnym, minimalistycznym kuchniom. Są one...

Kuchnia wiktoriańska


Dekoracyjne, ale bez przesady. Eleganckie, ale nie sztuczne. Przystrajane, ale z dobrym...

Kawa z mlekiem czyli nieśmiertelne black&white w kuchni


Aranżacje kuchni, które charakteryzują się kolorystyczną oszczędnością, muszą...