Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Najpotrzebniejsze urządzenia w kuchni - poznaj...

Porady


Najpotrzebniejsze urządzenia w kuchni - poznaj nasze propozycje

Postęp techniki w połączeniu z wiedzą inżynierów pozwala im stworzyć i wypuścić na rynek mnóstwo urządzeń, które na co dzień ułatwiają nam życie. W dzisiejszych czasach każdy się gdzieś spieszy. Bez elektrycznych pomocników byłoby naprawdę ciężko. Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez urządzeń AGD. Pomagają podczas gotowania, sprzątania i zmywania. Wybraliśmy pięć sprzętów, bez których nie moglibyśmy się obejść. Jesteśmy ciekawi, jakie urządzenia znalazłyby się w waszym zestawieniu?

Na zdjęciu: Studio Mebli Janpol

Zmywarka

Kiedyś zmywarkę mogliśmy spotkać tylko w restauracyjnych kuchniach, dziś znajduje się niemalże w każdej kuchni. Dzięki niej, możemy odpocząć i zrelaksować się po obiedzie, a nie walczyć ze stertą brudnych naczyń. Wystarczy tylko włożyć naczynia do zmywarki, uruchomić sprzęt i gotowe – urządzenie myje za nas. Posiadanie zmywarki to nie tylko duża wygoda, ale także oszczędność wody i pieniędzy. Liczne badania dowiodły, że mycie w zmywarce jest tańsze, niż tradycyjne. Podczas jednego cyklu urządzenie zużywa mniej wody, niż my podczas tradycyjnego zmywania.

 

Kuchenka mikrofalowa

Dlaczego kuchenka mikrofalowa znalazła się w naszym zestawieniu? Przede wszystkim ze względu na szybkość działania. Umożliwia podgrzanie wczorajszego obiadu w kilka minut. Dodatkowo, niektóre modele potrafią również rozmrozić mięso, czy upiec pizzę. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a posiada liczne przydatne funkcje i nie jest wymagającym urządzeniem.

 

Czajnik elektryczny

Czajnik elektryczny w większości domostw jest pewnie najczęściej eksploatowanym urządzeniem w całej kuchni. Dzięki niemu możemy w niecałą minutę zagotować wodę na kawę czy herbatę. Obecne modele wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i ciekawym designem, są więc dodatkowo ozdobą naszej kuchni.

 

Ekspres do kawy

Z uwagi na to, że należymy do prawdziwych kawoszy, w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć ekspresu do kawy. Nie ma nic lepszego niż aromat pysznej, świeżo zmielonej, mocnej kawy o poranku. Przygotujemy taką tylko z pomocą dobrego ekspresu. Na rynku znajdziemy ekspresy ciśnieniowe, kapsułkowe i przelewowe. Wybór powinien być uzależniony od kawy, jaką lubimy.

 

Okap kuchenny

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w naszej kuchni odgrywa okap. Jak wiadomo, podczas gotowania w kuchni wydziela się mnóstwo zapachów. Często zdarza się, że coś się przypali, pojawia się dym. W takich sytuacjach z pomocą spieszy okap. Skutecznie pozbędzie się wszystkich oparów oraz nieprzyjemnych zapachów, które krążą po kuchni. Nowoczesne okapy wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem i niczym nie przypominają tych urządzeń z dawnych lat, które 'zaburzały' całą kuchenną aranżację.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Mikser stacjonarny, czyli twój przyjaciel robot


Mikser należy do urządzeń, które ułatwiają nam przygotowanie...

Zazdrostki do kuchni


Stworzenie efektownej aranżacji okiennej może stanowić nie lada wyzwanie. Warto bowiem...

Dwa w jednym czyli kuchnia z salonem


Od pewnego czasu połączenie kuchni z salonem stało się aranżacyjnym hitem! Ten...