Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czerń w kuchni – jak to dobrze zrobić?

Porady


Czerń w kuchni – jak to dobrze zrobić?

Jedni preferują jasne, świeże wnętrza – inni mocne i czarne akcenty. Każdy ma inny gust i tak naprawdę każde kuchenne pomieszczenie jest inne. Dzisiaj podpowiemy jak urządzić kuchnię w czerni. jest to niezwykle elegancka, choć nieco odważna aranżacja. Bez względu na to, czy chcesz postawić jedynie na czarne akcenty, czy interesuje cię kuchnia all in black – zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu...

Na zdjęciu: Studio Meble Wach

Ponura czerń? Nie w kuchni!

 

Kolor czarny powszechnie uznawany jest za ponury i dość mroczny kolor. Pomimo tego, że optycznie pomniejsza każde pomieszczenie, to od kilku sezonów często spotykany jest w kuchniach. Kiedyś czerń w kuchni była zarezerwowana tylko dla odważnych – dziś, to podejście nieco się zmienia. Nowoczesne trendy 'lubią' czerń, dlatego takie aranżacje zyskują coraz większe uznanie wśród konsumentów.

 

Czerń w kuchni – piękny minimalizm

 

Aktualnie czerń w kuchni należy do najmodniejszych trendów aranżacji wnętrz. Dotyczy to zarówno czerni na meblach, ścianach, jak i elementów dekoracyjnych. Meble w kolorze czerni dają wrażenie luksusu oraz ekstrawagancji. Czerń jest szykownym i eleganckim kolorem, a minimalistyczne i proste meble w takim kolorze nadają kuchni niezwykłej elegancji.

 

Jak zaaranżować czerń w kuchni

 

Wiele osób obawia się czarnych ścian czy mebli. Tak naprawdę czyste i gładkie czarne powierzchnie frontów są bardzo efektowne. Są odzwierciedleniem nowoczesności i elegancji. W zestawieniu z czarnym sprzętem AGD tworzą wręcz idealną, nieskazitelną całość. Czerń w kuchni to nie tylko meble, ściany, urządzenia czy dodatki. Czerń możemy wykorzystać także na podłodze. Mogą to być płytki lub panele. Decydując się na czarne ściany, warto ograniczyć się do jednej lub kilku ścian – wybranych miejsc. Inaczej, pomieszczenie może wyglądać ponuro i przytłaczać.

 

Czarne akcenty w kuchni

 

Oczywiście cała czarna kuchnia to nie jedyna opcja. Można również postawić na czarny akcent – na przykład w postaci urządzeń AGD. Wyróżniają się one głęboką czernią oraz gładką powierzchnią, dlatego świetnie pasują do wszystkich nowoczesnych aranżacji – bez względu na kolor mebli. Innym sposobem, na czarny akcent w kuchni będzie wyspa właśnie w takim kolorze. Taki element doda naszemu pomieszczeniu nieco szyku oraz elegancji. Można również do jasnych mebli dodać czarny blat, lub fronty – w ten sposób uzyskamy ciekawy, oryginalny kontrast.

 

Czerń i nie tylko

 

Klasyczna, głęboka czerń to nie jedyne rozwiązanie. Możemy również wybrać jej jaśniejsze odcienie i zdecydować się na przykład na granitowy blat czy też grafitowy zlew. Czerń warto ocieplić dodatkami oraz oświetleniem – w ten sposób kuchnia nie będzie smutna. Efektownym rozwiązaniem będzie połączenie czarnych powierzchni z naturalnymi elementami – na przykład z drewnem. W ten sposób sprytnie przełamiemy ten czarny 'chłód'.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Oliwka

Osobiście uwielbiam tego typu projekty. Czerń we wnętrzu bardzo mi się podoba, jest bardzo elegancka i ładna ale fajnie jest tą ciemność złamać jakimiś jasnymi dodatkami albo wstawkami. Bardzo ładny projekt :)

Zobacz również


Pozmywane! Czyli jak wybrać dobrą zmywarkę


Mycie naczyń to jedna z najbardziej nielubianych domowych czynności. Możemy jednak...

Magiczne kosze Cargo, które pomieszczą wszystko


Producenci są specjalistami od ułatwiania nam życia. Tworzą oni sprzęty, urządzenia...

Wybieramy uchwyty. Bo detale mają znaczenie!


Zabudowa meblowa pełni w kuchni ważną rolę nie tylko pod względem użytkowym, ale...