Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Białe czy czarne? Jakie aranżacje kuchenne...

Porady


Białe czy czarne? Jakie aranżacje kuchenne lubimy najbardziej?

Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają i wiele osób decyduje się na łączenie czerni i bieli w kuchni. Jest to dość modne i popularne rozwiązanie, jednak dzisiaj zajmiemy się czymś zupełnie innym. Jeżeli masz do wyboru – wybrać kuchnię całą białą lub całą czarną, to na co byś postawił? W poniższym artykule biała kuchnia walczy z kuchnią czarną. Jak zakończy się to starcie? Jaka aranżacja znajdzie większą liczbę zwolenników?

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Co powiecie na kuchnię all in white, czyli kuchnię w bieli?
Wraz z dotarciem do nas nurtu skandynawskiego, białe kuchnie stały się w Polsce bardzo popularne. Biel skutecznie powiększa pomieszczenia, dlatego nadaje się zarówno do dużych, jak i małych i ciasnych wnętrz. Dużym kuchniom doda lekkości, a małe sprytnie powiększy. Tym sposobem można ją zastosować w każdym, dosłownie każdym pomieszczeniu. Biała kuchnia jest niezwykle elegancka i bardzo nowoczesna. Taka aranżacja, zazwyczaj urządzona jest dość minimalistycznie – ale to właśnie robi ten efekt wow! Bardzo często, wszechobecną biel decydujemy się przełamać różnymi dodatkami w innej tonacji – w celu ożywienia wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na białe meble, to warto wybrać ciemniejsze ściany – w ten sposób uzyskamy bardziej wyrazisty i oryginalny efekt. Po wejściu do białej kuchni czuje się taką lekkość i świeżość. Mogłoby się wydawać, że wszechobecna biel może przytłaczać, tymczasem pozwala ona się zrelaksować i wyciszyć. W białej kuchni z powodzeniem można odpocząć – oczywiście z filiżanką czarnej kawy w ręce. Wiele osób twierdzi, że białe meble są trudne do utrzymania w czystości. Wszystko jednak zależy od rodzaju płyty z jakiej meble będą wykonane. Warto na to zwrócić uwagę podczas ich wyboru.

 

A może jednak kuchnia all in black, czyli kuchnia w czerni?
O ile biały kolor pasuje do każdego wnętrza, tak z czernią jest zupełnie inaczej. Kuchnia w czerni nadaje się tylko i wyłącznie do dużych i przestronnych wnętrz. Wszystko przez to, że ciemne kolory optycznie pomniejszają, dlatego zastosowanie ich w małych kuchniach może za bardzo je przytłoczyć. Oczywiście duża kuchnia w czarnym kolorze to prawdziwy luksus dla oka. Aranżacja ta, nadal jest dość rzadkim rozwiązaniem, jednak powoli przekonuje do siebie coraz większą liczbę osób. Jest elegancka, nowoczesna i wygląda – bardzo drogo! Czarna kuchnia to kuchnia ekskluzywna, jednak aby odpowiednio się prezentowała konieczne jest dobre oświetlenie. Przez czerń, w kuchennym pomieszczeniu jest po prostu ciemno. Wybierając fronty w połysku zyskujemy lekkość oraz niepowtarzalną głębię. Czarne meble wbrew pozorom są dość trudne do utrzymania w czystości. Szybko widać na nich kurz – dlatego trzeba systematycznie je wycierać. Czarną kuchnię warto ocieplić jaskrawymi dodatkami.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Tymek

Wydaje mi się, że to świetny design dopasowany do nowoczesnych standardów. Myślę też, że nie ma powodów do obaw jeśli chodzi o bo mam wrażenie, że te nowe szafki są tworzone z materiałów o których czystość łatwiej dbać. Bardzo ciekawy artykuł, pozdrawiam!

Zobacz również


Dlaczego warto zainwestować w mikser stacjonarny?


Zadaniem wszystkich urządzeń elektronicznych jest ułatwianie nam życia. Podobnie jest...

Drzwi kuchenne - na co zwrócić uwagę?


Błędem części konsumentów stojących przed koniecznością wyboru odpowiedniego...

Szybki sposób na odnowienie Twojej kuchni


Jeżeli Twoja kuchnia powoli zaczyna Cię przytłaczać to znak, że czas na remont! Nie...