Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Uzupełnienie minimalizmu, czyli wyspa w...

Porady


Uzupełnienie minimalizmu, czyli wyspa w nowoczesnej białej kuchni

Biel w kuchni od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. Nie ma się jednak co dziwić – taki total white look jest nowoczesny i elegancki. Meble w wysokim połysku, minimalizm – taka kuchnia jest przestronna i miła dla oka. Idealnym dopełnieniem białej minimalistycznej kuchni może okazać się wyspa, która nie tylko ją wzbogaci i ozdobi, ale również zwiększy jej funkcjonalność.

Na zdjęciu: Studio AK

Ale jak to?! Biel w kuchni?

Biały kolor w kuchni dla wielu może okazać się niezbyt dobrym pomysłem. Przeciwnicy bieli argumentują swoje przekonania tym, że częsta eksploatacja tego pomieszczenia dyskwalifikuje ten kolor na wejściu. Gotowanie, częstotliwość pobrudzenia, wysokie temperatury, opary – chwila moment i po pięknej białej kuchni nie będzie ani śladu.


Biel – prosta elegancja

Tak naprawdę biel nada naszej kuchni niesamowitej lekkości. Taka aranżacja pasuje nawet do niewielkich wnętrz – a dodatkowo optycznie je powiększy. Na białych meblach tłuste plamy i odciski palców są zazwyczaj mniej widoczne niż na ciemnych meblach. O każdą kuchnię trzeba dbać i systematycznie ją sprzątać – bez względu na kolor i rodzaj wykończenia frontów.


Między kuchnią a salonem

Coraz więcej osób decyduje się na otwartą kuchnię czyli kuchnię połączoną z salonem. Jest to świetne rozwiązanie, które daje nam wiele możliwości – zarówno aranżacyjnych jak i funkcjonalnych. Duża otwarta kuchnia wykończona frontami o wysokim połysku może być spełnieniem marzeń dla wielu z nas. W takiej aranżacji, świetnym pomysłem będzie umieszczenie wyspy między kuchnią a salonem. Uzyskamy w ten sposób łagodne, a zarazem efektywne przejście między dwoma pomieszczeniami. Chcąc zerwać z 'surowym' klimatem mebli możemy zdecydować się na wyspę w kolorze – w ten sposób jeszcze bardziej podkreślimy naszą oryginalność i styl naszego mieszkania.


Wyspa – super funkcjonalny dodatek

Wyspa w białej kuchni to nie tylko fajna ozdoba i 'oderwanie' od minimalizmu. To przede wszystkim dodatkowe miejsce do przechowywania produktów i sprzętów oraz dodatkowy blat roboczy! Szafki i szuflady znajdujące się na wyspie mogą stać się wybawieniem! Każdemu brakuje miejsca w kuchni – sprzętów i urządzeń AGD cały czas przybywa, a szafki przecież się nie powiększają! Taka wyspa to mnóstwo dodatkowego miejsca do przechowywania wszelkich rzeczy. Otrzymujemy również dodatkowy blat roboczy, który może również posłużyć nam jako stół.


Efektywnie i ładnie

Wyspa może okazać się świetnym sposobem na połączenie kuchni i salonu. Oprócz dodatkowych szafek i szuflad mamy fajny 'gadżet', który odrywa uwagę od minimalistycznie urządzonej kuchni. Wyspa może być zaprojektowana podobnie jak reszta mebli w kuchni lub być jej totalnym przeciwieństwem. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Franke na targach EuroCucina 2016 - Innowacje inspirowane...


W wymiarze biznesowym, innowacja to pomyślna ekonomicznie eksploatacja nowych...

Jakie dodatki wybrać do kuchni w stylu retro?


Kuchnia retro wprowadza nas w klimat ubiegłych lat. To kuchnia stylizowana na kuchnię...

Jak urządzić jadalnię?


Jadalnia jest specyficznym miejscem w domu. To tutaj wspólnie z rodziną czy...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności